2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Ökölvívó aranyérmek Vecsésről

Az idei ökölvívó-világbajnokságon remeklő Kovács Mária a Vecsésen rendezett országos bajnokságon is bizonyította klasszisát, s nem csupán a 75 kilogramm aranyérmét, de a torna legjobbjának járó elismerést is átvehette a döntőket követően.
A kiváló szegedi bokszoló – aki az olimpia miatt fogyasztott le az idei évre 81 kilóból a játékok műsorán szereplő 75 kilogrammos súlycsoportba, és akinek ebben a súlyban ez volt az első bajnoki aranya – könnyedén győzte le valamennyi riválisát, így Ducza Anitát is, akire kétszer számoltak rá, s magabiztosan szerezte meg az első helyet. Rajta kívül még aranyérmet szerzett a Szeged BC-ből Nagy Bianka, aki a 69 kilogrammos súlycsoportban volt a legjobb, és egyhangú pontozással nyerte a döntőt, valamint a +81 kilogrammos Sándor Lilla is, aki egy ifjúsági Európa-bajnoki bronzérmes szolnokit vert meg, végig uralva a meccset. Szintén jutott egy érem Kovács Ildikónak (51 kilogramm), aki harmadik lett.

– Jól sikerült a verseny, hiszen valamennyien azt hozták, amit tudnak, és maximálisan elégedett vagyok azokkal – Király Judittal, Pribojszki Katával – is, akik korábban kiestek – nyilatkozta Gál László, a szegedi ökölvívók edzője versenyzői teljesítményéről a 39 klub közel száz bokszolóját felvonultató viadalán. A Szeged BC a pontversenyben a Debrecen mögött második helyen végzett.

Megkeződött a Kék Mókus-kupa - hétvégi eredmények

A hétvégén megkezdődött Szegeden két helyszínen az Arany Ászok-Cora Kék Mókus-kupa kispályás labdarúgótorna. Tovább olvasom