2017. 11. 17. péntek - Hortenzia, Gergő 6°C | 9°C Még több cikk.

Oktatott a Kosársuli

Tizenkettedik bajnoki győzelmét is megszerezte az NB I B csoportjában szereplő Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli. A Czuprák, dr. Elek-team idegenben verte 87–55-re a Közgázt.
Közgáz–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 55–87 (14–22, 13–31, 16–17, 12–17)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 50 néző. Vezette: Kovács, Bátovszky.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 7/3, NYILAS 35/15, Utasi 3, KUKLA 19/3, Kováts 8/3 Csere: TIGYI 11, Böszörményi 4. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.

Magabiztosan, jó védekezéssel kezdett a Kosársuli, míg támadásban Kukla és Nyilas bizonyult foghatatlannak, 9–18. A második negyedben Tigyi is bekapcsolódott a pontgyártásba, de döntő jelentőségű volt Nyilas három triplája. Így már a második játékrész közepe táján eldőlni látszott a mérkőzés és a pontok sorsa, 23–42. A félidő utolsó perceiben az irányító Drahos sziporkázott, és így magabiztos kék-sárga előnnyel zárult az első húsz perc. A szünet után Kováts és Böszörményi percei következtek, védekezésben pedig szinte mindenki jól teljesített, 25. perc: 31–66. Kiütés...

A Közgáz azonban úgy érezte, még nem került padlóra, nem adta fel; a következő 10 percben háromszor is időt kértek a házigazdák és egyre agresszívabban védekeztek. Utóbbinak meglett az eredménye, a vásárhelyiek csak 7 pontot szereztek ezalatt és 20-at kaptak, 35. perc: 53–73. A végjátékra elkészült erejével a fővárosi gárda, a Kosársuli rutinos játékosai minden támadást, akciót hatástalanítottak, míg a másik palánk alatt Kukla és Nyilas (utóbbi 47 IBM-ponttal zárt!) foghatatlan volt, szorgalmasan termelte a pontokat. A vendégek megérdemelten arattak fölényes győzelmet.

Dr. Elek András: – Idegenben harminckét ponttal nyerni szép teljesítmény, az egész együttest dicséret illeti.

Holnap 18 órakor: Szeviép-Szeged–BSE

Holnap 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban rangadót játszik a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női… Tovább olvasom