2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 15°C | 27°C Még több cikk.

Oktatott a Szeviép

Az ötödik fordulóban az újonc Cegléd otthonában lépett pályára a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata.
Cegléd - Szeviép-Szeged 57-96
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 300 néző. Vezette: Frányó, Jakba.
Cegléd: Licet 9/3, Serbán 10, Ruttner Zs. 5, Kalmár-Nagy 2, ZULEIRA 14/6. Cserék: Öry, Benyovszki 1, Halmai 2, Ruttner R. 6, Szamosi 3, Horváth 5, Gál. Edző: Földi Sándor.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 16, Fürész 10, Szlimák 4, RUSSAI 18, KAJDACSI 12. Cserék: TOMOVA 15, Mészáros 3, Izsák 11/9, Pungor 3, Aranyics 2, Bozóki 2, Tóth C. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.

Az ötödik fordulóban az újonc Cegléd otthonában lépett pályára a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. Az első negyedben jól tartották magukat a hazaiak, a kubai válogatott center, a 26 éves Zuleira vitte a prímet. Bravúros kosarainak köszönhető, hogy előbb 5–0-ra, majd 12–6-ra vezettek a Földi-tanítványok. A Szeged védekezést váltott, és ennek eredményeként sikerült az első tíz perc végére átvenni a vezetést. A második negyedben pedig lendületbe jöttek a vendégek: Török és Tomova jeleskedett ebben az időszakban.

Fokozatosan nőtt a különbség, látszott, hogy a szimpatikus ceglédiek nem tudják tartani a lépést a Szeviéppel. Húsz perc után eldőlt a meccs. Peresztegi Nagy Ákos ezután azt is megengedhette, hogy a klucsjátékosait pihentesse, több taktikai variációt kipróbálhasson. Talán ennek is volt betudható, hogy nem sikerült elérni a bűvös százas határt, igaz, nem ez volt a legfontosabb a bajnoki meccsen. A Szeviép továbbra is veretlen, immár ötödik mérkőzését nyerte meg.

Peresztegi Nagy Ákos: – Lendületes és szellemes játékunknak köszönhetjük a magabiztos győzelmet, amiért gratulálok a lányoknak.

További eredmények: Győr–Kanizsa 85–77, BSE-ESMA–DKSK Miskolc 80–71, Vasas–Szolnok 47–66, Pécs–BEAC115–63, Sopron–Zala Volán-ZTE 84–43.