2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Olasz Anna ül Európa trónján

A Haász SZUE 19 esztendős versenyzője, Olasz Anna a nyílt vízi úszó-Európa-kupa hamburgi döntőjében 10 kilométeren második lett, majd a mindent eldöntő 5 kilométeres futamon fölényes győzelmet aratott, így összetettben is megnyerte a sorozatot.
Fantasztikus! – röviden így lehet jellemezni a Haász SZUE fiatal nyílt vízi úszója, Olasz Anna idei versenyszezonját, hiszen a két legfontosabb versenyen berobbant a nemzetközi élmezőnybe. Először a barcelonai világbajnokságon lett ötödik, hétvégén pedig az öreg kontinens legrangosabb sorozata, az Európa-kupa hamburgi döntőjében végzett az élen.

Nem volt könnyű dolga, hiszen a két futamból álló finálé első napján szoros csata dúlt a legjobb vasárnapi rajtpozícióért, a Szeged Sportolója díj birtokosa – aki az összetett második helyezettjeként érkezett a német kikötővárosba – végül egytized másodperccel lemaradva a második lett a szombati 10 kilométeres futamon. Ennél sokkal fontosabb volt, hogy az összetett pontversenyt vezető német Finja Wunram előtt végzett, így tovább nőtt az esélye a sorozat megnyerésére.

Olasz Anna és edzője, Gellért Gábor Hamburgban. Fotó: DM/DV
Olasz Anna és edzője, Gellért Gábor Hamburgban.
Fotó: DM/DV

A vasárnapi megmérettetés annak ellenére is tökéletesen sikerült, hogy hideg víz és levegő, szakadó eső és erős szél nehezítette Anna dolgát. Akkor úszta a legnagyobbat, amikor kellett: az egyéni indítású 5 kilométeres futamon 1 perc 45 másodpercet (!) vert a második helyezettre, fölényes sikerével pedig elhódította az Európa-kupát.

– Az edzőm, Gellért Gábor tökéletesen időzítette a formám. Korábbról nincsenek jó emlékeim az egyéni indítású versenyekről, így kicsit tartottam a futamtól, de láttam, hogy az előttem elindított versenyzőket leelőzöm, ez pedig tartotta bennem a lelket. Nagyon erősen kezdtem, hogy ne fázzak ebben a hidegben, és később is tudtam tartani a tempót. Nem számítottam rá, hogy ilyen nagy különbséggel nyerhetek, a mezőny mellett magamat is megleptem – szóltak a győztes örömszavai.

Olasz Anna tegnap este már Budapestre repült, hogy ma tovább is utazzon, hiszen gyermekkori álmát megvalósítva sportösztöndíjjal amerikai egyetemen, az Arizona State University hallgatójaként folytatja tanulmányait.

Nyílt vízi úszó-Európa-kupa, döntő, 10 km:  1. Patricia Wartenberg (német) 2:02:53.25 óra, 2. Olasz Anna 2:02:53.35, 3. Finja Wunram (német) 2:02:55.49. 5 km: 1. Olasz Anna 58:01,04 perc, 2. Nicole Cirillo (olasz) 59:46.35, 3. Patricia Wartenberg (német) 59:52,61. Az Európa-kupa végeredménye: 1. Olasz Anna 88 pont, 2. Nicole Cirillo (olasz) 80, 3. Finja Wunram (német) 78.

• 3. mazsolaszolo 2013. augusztus 19. 10:06
    „Nagyon-nagyon büszkék vagyunk rád, kicsi lány!
    Sok sikert a suliban is. :)”
  • 2. TUTI 2013. augusztus 19. 07:22
    „És azt hiszem, ez a kreatív-féle zéró közpénz
    támogatással született... Halihó... EZ IGEN! :) :)”
  • 1. v.imre 2013. augusztus 18. 15:18
    „Ez nagyszerű! Tényleg mi mást is mondhatok Neked Anna, hogy gratulálok! A szomszédban lakó nagyinak megígértem egy üveg pezsgőt, majd átviszem neki.

Egy köszönéssel búcsúznék el, de azt hiszem az olvasók, hozzászólók félreértenék. "K...m" :-))

Imre bácsi”

Gólzáporos futballrajt

A megyei I. és II. osztályú labdarúgó bajnokságok nyitónapján négy, öt és hat gólos mérkőzéseket is rendeztek. Tovább olvasom