2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 35°C Még több cikk.

Olasz Annát csak a világbajnok előzte meg

A hosszútávúszó világkupa utolsó, hongkongi állomásán 1500 méteren a dobogóra is felálhatott Olasz Anna.

A hétvége a világbajnokról szólt, nem vitás: a hosszútávúszó-világkupa befejező, hongkongi állomásán a barcelonai vb 10 kilométeres versenyének győztese, Poliana Okimoto az előbbi táv mellett az 1500 méteres futamot is megnyerte. A brazil duplázása mellett Olasz Anna, a Haász SZUE versenyzője is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, hiszen az olimpiai számban hatodik lett, míg a rövidebb távon úgy ért be másodikként a vb első két helyezettje között, hogy a nyílt vízi úszásra váltása óta nem is ez a főszáma.

Edzője, Gellért Gábor beszámolója szerint 10 kilométeren Okimoto szokatlanul nagy előnnyel nyert, a következő tíz versenyző viszont hihetetlenül szoros hajrát produkált. Volt is nagy verekedés a vízben, az adok-kapokból végül hatodik helyezettként került ki Olasz Anna.

Gellért Gábor edző és Olasz Anna méltán mosolygós. Fotó: DM/DV
Gellért Gábor edző és Olasz Anna méltán mosolygós.
Fotó: DM/DV

A Haász SZUE versenyzője számára idén ez volt az utolsó nemzetközi viadal, az év hátralévő részében már csak a tanulmányaira és az amerikai egyetemi bajnokságra kell koncentrálnia, amelyben az Arizona State University színeiben indul.

A hosszútávúszó-világkupa hongkongi állomásának eredménye, nők, 10 kilométer: 1. Poliana Okimoto (brazil) 2:02:48.5 óra, 2. Martina Grimaldi (olasz) 2:02:57.8, 3. Lei Shan (kínai) 2:02:58.1, 4. Ana Marcela Cunha (brazil) 2:02:58.6, 5. Jessica Walker (ausztrál) 2:02:59.8, 6. Olasz Anna 2:02:59.8. 1500 méter: 1. Poliana Okimoto (brazil), 2. Olasz Anna, 3. Ana Marcela Cunha (brazil).

Több mint biztató játék: Pick Szeged-Csurgó 32-20 - galéria, videó

A férfi kézilabda NB I új szezonjának első rangadóját vívta otthon a Pick Szeged: a kétszeres bajnok… Tovább olvasom