2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Olasz duplázott, Novoszáth majdnem

A medencés maratoni országos bajnokságon remekeltek a Haász SZUE úszói, hiszen Olasz Anna 5 és 10 ezer méteren is bajnoki címmel lett gazdagabb, Novoszáth Tamás a juniorok között szerzett egy-egy arany- és ezüstérmet, a szegedi egyesület pedig a harmadik legeredményesebb lett Debrecenben.
 További helyezések

Gellért Gábor nemcsak a két érmes teljesítményét emelte ki, hanem a többi, remek helyezést elérő SZUE-tehetséget is. Farkas Tamás például 5000 méteren épphogy lemaradt a dobogóról a felnőttek között, de 4. helyénél sokkal fontosabb, hogy a hazája szövetsége által kijelölt kiküldetési szintidőt teljesítette, így szerb színekben ott lehet a jövő évi kazanyi világbajnokságon. A gyerekek között (3000 m) Paragi Leonárd is 4. lett, míg ezen a távon Vilbergsson Patrik a 6. helyet szerezte meg. Három hetedik helynek is örülhetett a Haász SZUE (Fábián Fanni, gyerek, 3000 m; Fábián Milán, gyerek, 3000 m; Balla Rebeka, delfin korosztály, 1500 m), ezzel a szegedi egyesület a harmadik legjobb lett a csapatversenyben. Felkészítő edzők: Gellért Gábor, Nagy Attila Imre, Máté Zsolt, Paksi Tibor.

A Haász SZUE szinte minden sportolója Hódmezővásárhelyen volt a hétvégén, hiszen a szegedi egyesület a Hód Úszó SE csapatával közösen harmadik alkalommal, 350 gyermek részvételével rendezte meg a Naturtex-kupa nemzetközi cikluszáró versenyt, de a hosszú távokon indulók Debrecenbe utaztak. A hajdúsági városban rendezték ugyanis a medencés maratoni országos bajnokságot, ahol a női mezőnyt az Egyesült Államokból hazalátogató Olasz Anna uralta, duplázott a felnőttek között, és a junior mezőnyben ez majdnem összejött Novoszáth Tamásnak is.

Az idén Európa-bajnoki ezüstérmet szerző Olasz Anna számára a legfontosabb verseny a 10 ezer méteres volt, hiszen ez az olimpiai táv, ráadásul ebben a számban még nem volt magyar bajnoki címe. Sikerült megszereznie, majd másnap duplázott. 5000 méteren is első lett, szintén nagyszerű idővel, két perccel hamarabb célba érve, mint a második helyet megszerző, SZUE-nevelésű Szilágyi Nikolett. Ő már debreceni színekben versenyez, ahogy a hódmezővásárhelyi-mártélyi származású olimpiai bajnok, Risztov Éva is, aki még a 10 ezer méteres szám féltávjánál feladta a versenyt tüdőfájdalom miatt, másnap pedig nem is indult 5 kilométeren.

– Sűrű hét állt mögöttem. Rövid idő alatt kell megoldanom, hogy minden családtaggal és baráttal találkozni tudjak az ünnepek környékén, emellett az időeltolódással is küzdök még, valamint keményen kell edzenem, hiszen
hiába van vége a nyílt vízi szezonnak, az Egyesült Államokban készülünk a februári bajnokságra. Remek formában érkeztem, de a két aranyéremmel és az időeredményekkel még magamat is megleptem – nyilatkozta Olasz Anna.

Gellért Gábor (balról, fent) és a sikeres csapat. Fotó: DM

Novoszáth Tamás is remek hétvégét zárt, hiszen a junior mezőnyben 3000 méteren bajnoki címet szerzett, majd 5000 méteren ő is a duplázásért szállt vízbe, ami nem jött össze, de az itt szerzett ezüstérem is remek eredménynek számít.

– Már csak azért is, mert három perccel javította meg egyéni csúcsát, ami óriási fejlődés. Ahogy Annát, engem is meglepett mindenkinek a szereplése. Az edzések időeredményei alapján éreztük, hogy jók leszünk, de arra nem gondoltuk, hogy ilyen sima sikereket aratunk – mondta Gellért Gábor vezetőedző.