2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -3°C | 3°C Még több cikk.

Önbizalom-növelő sikert arattak: MOL-PICK Szeged-Dabas 39-21 - galéria

Magabiztosan, 39-21-re győzött a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata a Dabas ellen a K&H liga 13. fordulójában.
MOL-PICK Szeged - Dabas KC VSE 39-21 (20-13)
K&H férfi kézilabdaliga, 13. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Földesi, Halász.
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric 3, Balogh 2, Skube, Gaber 7, Gorbok 1, Sigurmannsson 9/5. Csere: T. Petrus 1, Blazevic, Zsitnyikov 2, Zubai 2, Bodó 6, Fekete B. 1, P. Rodríguez 3, S. Sunajko 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Dabas: Holló -  Bakos D. 3, Országh 2, Slachta 1, Simovics 3, Halász L. 3, Kekezovics 2. Csere: Duleba (kapus), Bíró, Pocsai 3/2, Szöllősi O., Hajdu, Lókodi 4, Lepsényi, Zakics, Szabó T. Vezetőedző: Tomori Győző.
Hétméteres:  5/5, ill. 2/2.
Kiállítás: 6, ill. 8 perc.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged edzője: - Gratulálok a fair játékához és jó szerepléséhez a Dabasnak. Végre nyugodtabb meccset játszottunk ma. Az első negyedóra után összeállt a védekezésünk, több labdát szereztünk. Kulcs volt a védekezésünk, a kapusteljesítményünk, valamint, hogy csak négy labdát vesztettünk el. Gratulálok a csapatnak a hozzáállásához és teljesítményéhez. Amikor jól mennek a dolgok könnyű a csapatnak, de a nehéz pillanatokban is együtt kell lennünk. A mindössze négy elveszített labda nagyon jó, ez az utolsó két meccsünkön 16, illetve 18 volt. Gratulálok a szurkolóknak is, ma ismét mellettünk álltak.

Bodó Richárd, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Gratulálok a Dabasnak, jók voltak. Féltem az első negyedóra után, hogy megint egy szoros meccset játszunk. Remélem most végleg kijövünk a gödörből. Megyünk tovább, nyerni szeretnénk Tatabányán. Én is köszönöm a szurkolóknak, hogy ma is mellettünk voltak. Kaptunk az utóbbi időben hideget, meleget, de ez így van jól.

Tomori Győző, a Dabas vezetőedzője: - Örülök, hogy a Szeged kijött ma a gödörből, de annak nem, hogy pont ellenünk. Húsz percig bírtuk erővel, koncentrációval, addig jól kézilabdáztunk és döntetlen körül mozgott az eredmény. Ezután kijött a két csapat közti különbség. Sok sikert kívánok a Szegednek. Eddig nagyon jól szerepeltünk a bajnokságban, ebbe kicsit bele is fáradtunk. Bízom benne, hogy a hátralevő nyerhető meccseket győzelemmel zárjuk

Halász Levente, a Dabas játékosa: - Gratulálok a Szegednek. Rosszkor voltunk rossz helyen, de az első húsz percben azért méltó ellenfelei voltunk a hazaiaknak. Ebből az időszakból építkezhetünk a nyerhető találkozóinkra.

VÉGE

60. perc: Lepsényi átlövését védi Sego, Pedro indul, 39-21. Az utolsó fél percet emberhátrányban kénytelen játszani a Szeged, Pedrót állítják ki. Lepsényi lövésével zárul a mérkőzés, de nem talál kaput.

59. perc: Pedro kínaiból, de nem adják meg a gólt a játékvezetők. Azt mutatják, hogy leért a spanyol szélső lába.

58. perc: Zsitnyikov hozza ziccerbe Bodót, 38-21. Szöllősi fölé pattintja beállóból.

57. perc: Sostaric átlövésből, 37-20. Lókodi, 37-21.

56. perc: Sunajko megy bele Országhba. Slachta, 36-20.

55. perc: Pedro lőhet nagy szögből, 36-18. Fekete kap két percet. Pocsai hétméteresből, 36-19.

54. perc: Sego is ihletett formában, egymás után két ziccert véd most (is).

53. perc: Zubait rángatja Simovics, hetes és két perc. Ez a harmadik piros lapot kap a vendégek játékosa. Sigurmannsson az ötödik büntetőjét is belövi, 35-18.

52. perc: Sostaric késik egy ütemet védekezésben, kiállítják a játékvezetők. Lókodi veszett labdát szed össze, ziccerben mehet, Sego azonban véd!

51. perc: Bakos bátor lövése, nincs gól. Sego parádés indítása után Sunajko, 34-18.

50. perc: Bodó fölé. Lepsényi ellépi, Sunajko rohan, 33-18. Utolsó időkérését is felhasználja a Dabas.

49. perc: Zsitniykov előtt tátong rés a dabasi falon, 32-17. Bakos, 32-18.

48. perc: Bodó, a nagygólok mestere, ezúttal a rövid felsőbe, 31-16. Lókodit blokkoljuk, összeszedi a lepattanót és bedobja Sego mellett, 31-17.

47. perc: Feketét támasztják meg lövés közben, nem fújnak semmit a játékvezetők... Lókodi lóg meg a helyén, 30-16.

46. perc: Lepsényi lendületből, mellé.

45. perc: Zsitnyikov testcsellel küldi el a védőjét, de fölé dobja a labdát. Zubai másodszor, 30-15.

44. perc: Lókodi zavarja ki a pókokat a balfelsőből, 29-15.

43. perc: elveszti a labdát a Dabas. Zubai rohan, megfogják. Szabaddobás után újra próbálkozik, 29-14.

42. perc: Stefan Sunajkót nevezi tizenhatodikként a mérkőzésre Juan Carlos Pastor.

41. perc: parádé! Thiagus Petrus labdát szerez, majd a saját hatosáról betalál! 27-14. Zubai köti le három ember figyelmét, passzol Zsitnyikovnak, 28-14.

40. perc: Bodó blokkol, indítja Sigurmannssont, 26-14.

39. perc: Sego véd, a kipattanót Pocsai értékesít a szélről, 25-14. Utoljára a 22. percben lőtt gólt a Dabas. Bodó elemi erővel, kapufa.

38. perc: Bakos rossz bejátszása után Sego indítja Sigurmannssont, 25-13.

37. perc: Fekete Bálint a szélről, 24-13. Nagyon jól játszik a szegedi fiatal, kijárt neki a gól. Halász páros lábról, Sego combbal hárít. Időt kér a Dabas.

36. perc: Marin Sego, Marin! Skandálja a publikum, nem véletlenül!

35. perc: Bodó 13 méterről a hosszú felsőbe, 23-13. Számol a szegedi közönség, közte tíz!

34. perc: Fekete kis híján labdát szerez, de nem éri utol. Bakos átlövését kispárgázza Sego.

33. perc: Hajdu lőhet tisztán, Sego hárít. Pedro kínaiból, 22-13.

32. perc: Bodó óriási lövésébe hiába blokkolnak, védhetetlen, 21-13.

31. perc: a Dabas kezdte a második játékrészt.
Kézilabda: MOL-PICK Szeged - Dabas KC VSE 39-21. Fotó: Frank Yvette (galéria)
FÉLIDŐ

30. perc: támad a Dabas, de nem találja a rést a szegedi falon. Petrus labdát szerez, viszi, majd passzol Sostaricnak, aki nem hibázik, 20-13.

29. perc: keményedik a szegedi védekezés. Most Fekete ér oda a beállóra, bravó! Zsitnyikov tör be, 19-13.

28. perc: Lókodi lő ütemtelenül, Sego! Balogh csúszik-mászik a labdáért, megvan!

27. perc: Gaber nagy formában van, már a hetedik gólját szerzi, 18-13. Gaber jól védekezik, de lábbal ér a labdához, sárga lap.

26. perc: Halász újra passzívnál, újra távolról, most fölé.

25. perc: Halász közel 15 méterről kénytelen lőni passzívnál, Sego könnyedén oldalra üti. Bodó ad nagy labdát Gabernek, 17-13.

24. perc: labdát szerez a Szeged védekezésben, Simovics odakönyököl Gabernek, nagy felhördülést okoz az eset, mert üres volt a dabasi kapu. Két perc, plusz hetes a Szegednek. Sigurmannsson belövi Dulebának, 16-13.

23. perc: Halász balátlövőből passzol a jobbszélre, Országh nem tudja megmenteni. Balogh lövését még védi Holló, Gaber bedobja a kipattanót, 15-13. Időt kér a Dabas.

22. perc: Bakos Dávid előtt nyílik a fal, 13-13. Balogh átlövése után 14-13.

21. perc: Bíró rántja össze a zegedi falat, majd passzol Simovicsnak, 12-12. Bodó, 13-12.

20. perc: Kekezovics a szélről, Sego véd. Újabb szegedi gól, ki más, mint Gaber, 12-11.

19. perc: Sigurmannsson ziccerben, Holló. Lent marad a földön az izlandi szélső, de nincs baj szerencsére. Gaber biztos pont eddig, 11-11.

18. perc: Bodó első labdaérintéséből bevágja a hosszú alsóba, 10-10. Simovics ügyesen fordul be, 10-11.

17. perc: Országh fut be a falba a szélről, 9-10. Gorbok kap egy könyököst, két perc Országhnak.

16. perc: Skube és Gaber összejátéka után utóbbi talál be, 9-9.

15. perc: Halász, 8-8. Balogh kapufát lő, Kekezovics ismét kihasználja a jobbátlövő hibáját, 8-9.

14. perc: Országh ziccerét védi Sego, lerohanás után Sigurmannsson talál be, 8-7. Sego véd, eladjuk a labdát, Sego ismét. Bravó! Sigurmannsson cunderét Holló rúgja ki.

13. perc: újabb szegedi hetes, ezúttal Skube harcolja ki. Sigurmannsson felhúzza a léc alá, 7-7.

12. perc: Bakos Dávid átlövése becsúszik Sego alatt, 6-7.

11. perc: Balogh átlövését kiüti Holló, rohan a Dabas, Kekezovics, 5-6. Sostaric a jobbszélről, 6-6.

10. perc: Pocsai hétméteresből, 5-5.

9. perc: Gorbok lő nagy gólt, 5-4. Simovics áll ki két percre, a levegőben meglökte az orosz átlövőt.

8. perc: Simovics marad üresen beállóban, 4-4.

7. perc: Balogh, 4-2. Ország rendezetlen fal ellen, 4-3.

6. perc: Sigurmannsson ugyanoda, mint az előbb, 3-1. Halász Levente, 3-2.

5. perc: Halász páros lábról ugrik fel, Sego nem ér le a lövésére, 2-1. Gorbok lőne, Ország megfogja, szabaddobás. Balogh harcol ki büntetőt.

4. perc: Halász mellé. Gaber harcol nagyot, 2-0.

3. perc: Gaber kiharcolja, Sigurmannsson belövi a hetest, 1-0.

2. perc: az első dabasi támadás végén Sego hárít.

1. perc: a Szeged kezdte a mérkőzést. Gorbok lövését Holló védi.

17.57: Buntic továbbra sincs ott a szegedi keretben, 15 játékos neve van ott egyelőre a jegyzőkönyvben. Valószínűleg Pastor edző később dönti el, hogy Stefan Sunajko, vagy Bánhidi Bence kerül majd be.

17.51: ellepték a plüssök az újszegedi sportcsarnok küzdőterét. Immár nyolc éve hagyomány lapunk ötlete után.
17.45: a szegedi csapatban ma biztosan nem lesz ott Jonas Källman, aki a héten kisebb műtéte esett át és ma engedték haza a kórházból.

17.35: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból.

Korábban:

Másfél hónap alatt öt vereséget szenvedett a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata, és két borzasztó kínos döntetlent is összeszedett - ilyen sorozatra emberemlékezet óta nem volt példa. Most nem a BL Final Fourért kell számolgatni, hanem a bajnoki döntőbe jutásért kell izgulni.

Tizenegy meccs, négy győzelem, két döntetlen, öt vereség. Ez a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapatának mérlege október 21-e, a Telekom Veszprém elleni bajnoki vereség óta.

Nem túlzunk, ha történelmi mélypontnak nevezzük a szereplést: másfél hónap alatt öt vereséget emberemlékezet óta nem szenvedett a csapat, ebből ráadásul négyet hazai pályán. Mindezt akkor, amikor a klub a valaha volt legnagyobb költségvetésével gazdálkodik.

Komoly gyomrost jelentett a Veszprém elleni zakó, de azért akkorát nem, hogy hosszú hetekre meghatározza a csapatot. Mégis sorozatban jönnek a pofonok: mindenki pontért, pontokért lép pályára a PICK ellen.

Hogy kik ellen botlott a csapat? Kezdjük a Bajnokok Ligája- kudarcokkal. A Löwen ellen ki lehet kapni: az utóbbi években a Szeged akarata érvényesült, most a németeké. Ilyen van.
Bodó arcára van írva a Szeged legutóbbi másfél hónapja. Fotó: Kuklis István

A francia Nantes ellen viszont a legutóbbi négy szezonban nem veszített volna hazai pályán a csapat. Ezeket a meccseket mindig behúzta valahogy. Most nem. A Nantes jelenleg hatodik a francia élvonalban.

A Kristianstad otthonában botlani? Egy Final Fourba tartó csapatnak nem kellene. Megizzadni lehet, pontot veszíteni nem. De fogjuk rá, egy botlás belefér egy szezonban, mégiscsak a bajnokságát vezető svéd csapat volt az ellenfél. A lengyel Plock viszont csoportutolsóként érkezett. Kilenc meccsen egyszer sem nyertek, októberben hattal kaptak ki a PICK-től otthon. Szegeden győzni tudtak.

A fenti listához hozzáadhatjuk a sorozatban két bajnoki döntetlent. A Budakalász ellen hazai pályán veszített pontot a csapat, ilyenre a bajnokságban a Veszprém elleni meccseket leszámítva több mint másfél évtizede nem volt példa. És talán ez az aggasztóbb. Mert ha a BL-csoportban ötödik lesz a csapat, azt tavasszal két mérkőzés alatt ki lehet javítani, a nyolcaddöntőben a B csoport negyedikje ellen kell nagyot villantani. Ez most a német THW Kiel.

A K&H ligában azonban féltávhoz érve kérdéses a döntőbe jutás. A versenykiírás szerint a májusban záruló alapszakaszban kialakul a végeredmény a harmadik helytől lefelé, az első és második oda-vissza vágós döntőt játszik. Jelenleg második a PICK, de vesztett pontok tekintetében ugyanúgy áll, mint a Tatabánya és a Balatonfüred. A „tavaszi" meccseken idegenben játszik  Juan Carlos Pastor csapata a fenti duó mellett a Veszprémmel is. Innentől kezdve bármelyik pontvesztésért komoly árat fizethet a szegedi együttes.

Közlemény

A MOL-PICK Szeged a következő közleményt adta ki tegnap: „Számunkra is csalódást keltők azok az eredmények, amelyeket a MOL- PICK Szeged férfi kézilabdacsapata elért az elmúlt időszakban. December 20-át követően a tulajdonosnál vesz részt egyeztetésen a csapat vezetése, a szakmai stáb, ahol értékelik az elmúlt időszakot. A megbeszélést követően a döntésekről tájékoztatjuk a közvéleményt, addig a hátralévő feladatokra koncentrál mindenki."