2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Öngólok osztályozója

Idegenben is betalálva két öngól meccsén értékes döntetlent ért el a Szeged 2011 labdarúgócsapata Kisvárdán, az egycsoportos NB II-es osztályozó első mérkőzésén.
Kisvárda–Szeged 2011 1–1 (0–1)
Osztályozó a labdarúgó NB II-ért, 1. mérkőzés. Kisvárda, 2000 néző. Vezette: Solymosi.
Kisvárda: Petranics – Tóth Gy., Hegedűs, Lakatos, Fodor – Farkas Márton, Iván, Oláh, Miskolczi, Kornutyak – Bagin. Edző: Révész Attila.
Szeged: Belecsan 6 – Tóth I. 5, Petrók 5, B. Kapic 6, Farkas Márk 6 – Kéri 5, Kis R. 6,5, Markovics 6,5, Ulvicki 5, Farkas Z. 5,5 – Jovánczai 5–2=3. Edző: Gálhidi György.
Gólszerzők: Lakatos (öngól) a 30., Markovics (öngól) az 52. percben.
Csere: Hegedűs helyett Soós a 35., Kéri h. Varga B. (5) a 60., Farkas Z. h. Dedic a 77., Kornutyak h. Spekker a 80., Kis R. h. Timm a 85., Farkas Márton h. Koi a 90. percben.
Sárga lap: Iván az 57., Tóth Gy. a 90., Miskolczi a 90+3., B. Kapic a 90+3. percben.
Kiállítva: Jovánczai a 74. percben.

Szlobodan Markovics itt, Szlobodan Markovics ott. A Szeged 2011 labdarúgócsapatának szerb védekező középpályása a kisvárdai NB II-es osztályozó mindkét góljában főszerepet vállalt. Előbb a beadása után a hazai védő, Lakatos lábáról került a kapuba a labda, majd a második félidő elején saját kapuja előtt ért bele szerencsétlenül a játékszerbe, amely ezúttal róla jutott a gólvonal mögé.

Az idény egyik legjobb szegedije mindezek mellett, illetve ellenére is úgy utazhatott haza a csapattal együtt, hogy a következő szezon egycsoportos NB II-je szempontjából kedvező eredményt értek el. Igazi népünnepély volt Kisvárdán, ahol majd három és fél évtizede áhítoznak arra, hogy újra NB II-es legyen az együttes. Közel kétezer néző várta az együtteseket, a szegedieket pedig a csapat játékosainak segítségével egybusznyi ultra kísérte el. A drukkerek pedig azt láthatták, hogy a Szeged bátrabban kezdett, a fent vázolt góllal vezetéshez jutott, uralta a meccset. Aztán jött egy rövidzárlat, a semmiből egyenlített a Várda, amely a góltól felbátorodott, és a hajrában érdekessé tette a meccset. A szegediek annak ellenére is kihúzták, hogy Jovánczai két sárgával piros lapot kapott. Ő nem szerepelhet a visszavágón, arra viszont van esély, hogy a bal csuklóját két helyen eltörő Kis Róbert játsszon.

Szerencse, aztán balszerencse: Szlobodan Markovics (középen kékben) előbb a szegedi, majd a hazai gólban játszott szerepet. Fotó: Karnok Csaba

– A meccs utáni éjszaka azonnal elmentem az ügyeletre, ahol begipszelték a csuklómat. Szerdáig kaptam szabadságot, akkor kell jelentkeznem a csapatnál, és bízom benne, hogy jó híreket kapok, azaz pénteken olyan kötést tesznek rá, amellyel pályára léphetek – nyilatkozta Kis Róbert.
A visszavágót szombaton 17 órától rendezik a szegedi Vasutas-stadionban.

Gálhidi György
: – Nyerni szerettem volna, és a látottak alapján számomra kicsit csalódás az eredmény. Alapvetően nincs baj, mert idegenben ikszeltünk, gólt szereztünk, és az első félidőben jól is játszottunk. Ha ott még egy gólt szerzünk, megrogyhatott volna a Kisvárda, ehelyett lelassítottunk, felhoztuk őket, és egy balszerencsés góllal egyenlítettek. Összességében azért biztató ez az eredmény, és remélem, sok néző kilátogat a visszavágóra, amely a klub és a város szempontjából rendkívüli fontossággal bír.

További osztályozós eredmények: Dorog–Szigetszentmiklós 0–6, Soroksár– Cegléd 0–3, Felsőtárkány–Szolnok 0–1, Tatabánya–Budaörs 4–2, Dunaújváros–Sopron 1–1.

Góltörténet:

28. perc: Markovics tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, középre passzolása után az asszisztens jelezte a lest, de közben a menteni igyekvő
Lakatos lábáról Petranics felett a saját kapujába hullott a labda. A játékvezető először szabadrúgást ítélt a les miatt, majd konzultált a segítőjével, és középre mutatott, öngól, 0–1.
52. perc: Miskolczi szöglete után Kornutyak préselte a kapu elé a labdát, amely az ötösön belül ide-oda pattogott, végül Markovicsról került a gólvonal mögé, öngól, 1–1.

Fél óra alatt eldőlt

Az NB III-ért zajló osztályozó első felvonásán a Tisza csoportban negyedik helyen végzett Cigánd fél órát remekelt Tápén, ez elég volt a magabiztos győzelemhez. Tovább olvasom