Orosz-rulett hazai sikerrel: Szeged 2011-Vác 3-2

Orosz Márk mesterhármasával verte a Szeged 2011 a Vácot a labdarúgó NB II-ben, és nagy lépést tett a bennmaradás felé.

Közvetítésünk támogatója az EDF DÉMÁSZ Zrt.

Szeged 2011-Vác 3-2 (2-2)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 27. forduló. Szeged, SZVSE-pálya, 500 néző. Vezette: Berger.
Szeged 2011: Belecsan - Laczkó J., Toca, Tóth I., Radnai - Geiger, Ulvicki, Kis R., Borbély - Orosz, Folmer. Edző: Tóth Bálint.
Vác: Héger - Króner, Tányéros, Páles, Hegedűs Cs. - Andrejcsik, Albert Á., Gulyás, Arany Z. - Palásthy N., Rusvay. Edző: Híres Gábor.
Csere: Geiger helyett Bamba, Héger h. Palásthy D., Arany Z. h. Berki a szünetben, Folmer h. Podonyi az 56., Andrejcsik h. Michel a 78., Orosz h. Guzsik a 85. percben.
Gólszerző: Albert Á. a 28., Rusvay a 32., Orosz a 36., a 45+1., az 51. percben.
Sárga lap: Arany Z. a 24., Borbély a 25., Albert Á. a 40., Króner a 76., Hegedűs Cs. a 77., Gulyás a 82., Belecsan a 87. percben.
Piros lap: Borbély a 38., Gulyás a 87. percben.

Tóth Bálint: - Az élet nagy rendező, ezt ez a meccs is bizonyította. Borbély két sárgája érzésem szerint elsietett volt, az egyik biztosan nem ért lapot, de ez tán és a két kapott gól után is sikerült megújulnunk. Azt gondolom, a csapat ma megmutatta, hogy az elmúlt hetek sikersorozata nem véletlen. Nem szeretnénk ezen változtatni, mert véleményem szerint még a 36 pont sem lesz elé a bennmaradáshoz.

Orosz Márk: - Felnőtt meccsen még sosem lőttem három gólt, így a mai találkozó nekem is emlékezetes marad. Az első szabdrúgásom még fölé szállt, de újra megpróbáltam - nem bántam meg, mert aztán kétszer is úgy sikerült ellőnöm a labdát, hogy gól lett belőle.

Orosz-rulett hazai sikerrel az SZVSE-pályán: Szeged 2011-Vác 3-2

93. perc: Belecsan öleli magához a labdát, kirúgja, ez a vége. Szegedi örömünnep, Orosz parádéjával!

91. perc: három perc a hosszabbítás.

89. perc: paprikás kis meccs, mindenki reklamál, kiabál. Bamba marad lent, majd épül fel.

87. perc: Gulyás feldobja magát, Belecsan számonkéri, mindkettő sárgát kap. Előbbinek a második volt, kiegyenlítődik a létszám.

85. perc: Berki fejelt Michel beadása után, kicsivel fölé. Orosz helyére jön Guzsik, Orosznak vastaps a jutalma. Szép volt, Márk - ez zúg a nézőtérről.

82. perc: Gulyás rúg oda Orosznak, jár a sárga. Jöhetett volna a negyedik Orosz gól, lefordult a védőiről (kettőt állítottak rá), majd centikkel a rövid felső fölé lőtt.

78. perc: Michel jön Andrejcsik helyére.

77. perc: belendült a játékvezető, most Hegedűsnek oszt ki egy lapot, ez is jogos.

76. perc: Króner kap sárgát. Megkezdődik a hajrá.

71. perc: megint Orosz, a komplett váci védelmet meghülyíti, lövésig azonban most nem jut.

69. perc: tíz emberrel sokkal jobban játszik a Szeged, a 11 emberes változatnál és a Vácnál is.

67. perc: Orosz két védőt ver meg, és harcol ki szögletet.

65. perc: Laczkó ellen szabálytalankodtak, lent marad, majd kiderül, tudja folytatni. Zúg a Hajrá, Szeged!

61. perc: megoldottuk a mezkérdést: a váciak otthon hagyták a cserekapusét, ezért kértek a Szegedtől. Érdekes, egyben sportszerű jelenet.

60. perc: Orosz egyre közelebb mecs, most 20 méterről lőtt, Palásthy bravúrral védett.

56. perc: Folmer helyén Podonyi a pályán.

53. perc: érdekesség, hogy Palásthy Dávid szegedi mezben áll a váci kapuban, azt azonban nem tudjuk, miért.

51. perc: 3-2! Orosz Márk zseniális! Ezúttal 25 méterről, ballal tekert a jobb alsóba, Palásthy nem védhetett.

50. perc: Orosz szabadrúgása ezúttal nem talál kaput.

48. perc: Héger kapussal kapcsolatban többen is megemlítették az internetes fogadásokat a lelátón. Mi ilyet nem teszünk, ám kétségtelen, Orosz második gólja védhető volt, talán ezért a csere.

46. perc: Bamba érkezik a Szegedbe Geiger helyett, a vendégeknél Berki áll be. Kapust is cserélnek a vendégek, Héger helyén Palásthy D.

Adem Kapic sportigazgató eleganciája nem ismer határokat: 35 fokban is talpig öltönyben figyeli a csapat meccsét.

Orosz Márk remek rúgótechnikájának köszönhetően áll döntetlenre a védekezésében gyengélkedő Szeged 2011. A támadó a héten nyilatkozott a Délmagyarországnak, azt itt olvashatják.

45+1. perc: az félidő utolsó mozzanata egy szegedi gól: Orosz most 30 méterről lőhetett szabadot, a sorfal mellett elment a labda, amely megviccelte Hégert. Kicsit be is védte a lövést, 2-2.

43. perc: Rusvay ziccerét védte Belecsan.

42. perc: Toca előtt megy el centikkel egy szabadrúgás. Nyom a Szeged, tíz emberrel is.

40. perc: remek védés Hégertől, Ulvicki 15 méteres lövése kis híján egyenlítést ért. Remek meccs!

38. perc: Borbély mehet zuhanyozni a második sárgája után. Nehéz lesz.

36. perc: mekkora góllal szépített a Szeged! 1-2! 36 méterről járt a szabadrúgás középről, Orosz Márk állt a labda mögé, és jobbal, kíméletlenül, a kapufát is érintve vágta a kapuba a labdát. Ritkán látható találat volt.

32. perc: Rusvay, 0-2. Palásthy futott el a szélen, megverte emberét, mintaszerű beadása pedig a három védő között remekül helyezkedő Rusvay fejére hullott. Ő ráfejelte, Belecsan a kapufára tolta, onnan a kezébe pattant volna vissza, ám elügyetlenkedte, így Rusvay egy lépésről az üres kapuba passzolt.

28. perc: egy remek beadásra Kis Róbert érkezett a hosszún, ám ahelyett, hogy kapura lőtt volna, középre tette a labdát. Azonnal büntet a Vác, Albert találatával vezetnek: Króner jobboldali beadása után Belecsan előbb védett, ám az ismétlést, Albert fejesét nem háríthatta 0-1

25. perc: Borbély is besárgul.

24. perc: Tóth Bálintnem kifejezetten elégedett a látottakkal, folyamatosan ostorozza csapatát. Közben Arany Zoltán kap sárgát a Vácból.

21. perc: Folmer indul, csak Orosz középen, nem jut el hozzá, szöglet.

18. perc: többet van a labda a Vácnál, be is lelkesül a maroknyi vendégdrukker.

16. perc: Króner beadása Tocáról pattan szögletre. Veszélyes volt, de már sípolt a játékvezető, szabadrúgás kifelé.

12. perc: Folmert indították, a 16-osig futott a labdával, visszafelé cselezett, majd olyan "Falcaósan" tekert, kicsivel a kapu fölé.

10. perc: ez ziccer volt: Folmer centerezésére Kis Róbert érkezett, majd három méterről pár centivel mellépörgetett. Belelkesül a dobokkal felszerelt szegedi közönség.

9. perc: Orosz szabadrúgása 30 méterről érkezik, hárommal száll fölé.

6. perc: Orosz indításával Kis Róbert nyargal a kapuig, sajnos lest intett a partjelző. Letámad a Szeged.

4. perc: Orosz lövése az első jelentős momentum, nem volt benne erő, Héger védett.

1. perc: elkezdődött.

17.28: most vonulnak ki a csapatok. A tribünnel szemben lévő lelátót teljesen lezárták, és a tribün egy részét is elkerítették.

17.18: köszöntünk mindenkit az SZVSE-pályáról Egyelőre úgy tűnik, a nagy meleg inkább a strandok, mint a stadion felé teretle az embereket, kezdés előtt 200-an lehetünk.

Korábban írtuk:
Sosem felejtem, amikor a kilencvenes évek közepén a Eurosport összefoglalót adott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjéről. A magyar bajnok a francia Paris St.-Germain együttesével került össze. A szpíker egészen érdekesen ejtette ki akkor a magyar klub nevét: FC Vákk. Ha a pár másodperces összefoglalóban nem ismerem fel Hahnt, Kosztát, Fülét vagy Víghet, talán nem is bírtam volna beazonosítani a csapatot, de tudtam, hogy a Vácra gondolt, amely 1994-ben megnyerte az NB I-et, majd a francia csapat ellen 5–1-es összesítéssel el is búcsúzott a BL-től.

Ennek a dicső múltú egyesületnek az utódja látogat szombaton Szegedre, és a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 27. fordulójában a szintén dicső múltú Szeged 2011 a Dunakanyar-Vác együttesét fogadja a Vasutas-stadionban 17.30-tól. Az idők változnak, ennek jele, hogy a két együttes most a második ligás bennmaradásért küzd majd egymással. A Vác jelenleg jobban áll, hiszen 34 pontot gyűjtve a 9., ám a 14. Szeged 2011 30 pontja azt jelentheti, ha sorrendben negyedszer is nyer, egyetlen pontra megközelítheti riválisát.

A kiesés elkerüléséért küzd tehát mindkét alakulat, de reméljük, Tóth Bálint edző megint büszke lehet a gólt sem kapó, és a nem szép játékkal, de nyerő tanítványaira. Most a három pont ugyanis a lényeg.

• 5. Ebgondolat 2012. május 13. 13:27
    „Nagyot játszott a csapat! Már jóval előbb edzőt kellett volna cserélni! Futó Tamás csak a szerencsére hivatkozott állandóan, de most már szerencsére tettek is vannak!!
    De MIÉRT kellett lezárni az álló részt az utolsó két meccsre?!”
  • 4. zehn 2012. május 13. 07:18
    „Hm. Szánalmas,hogy az egykor szebb napokat látott, volt NB I es Szeged, az akkori 8-10 ezer néző helyett, most szűk családi kör statisztálása mellett a rém gyenge másodosztályban küzd a benntmaradásért.”
  • 3. Tisza 2012. május 12. 22:51
    „Gratulálok a győzelemhez, hosszú idő után elmozdult a kieső helyről a csapat.
    Viszont ez csak a dolog egyik , bár kétségkívül nem lényegtelen oldala.
    A másik, hogy most péntekig kellett leadni végleges formában a következő bajnoki évhez szükséges licenc teljes anyagát.
    Lehet erről tudni valamit, megtörtént ez?
    Hajrá Szeged!”
  • 2. TELSTAR 2012. május 12. 21:52
    „szép volt !”
  • 1. zsolty 2012. május 12. 17:33
    „Hajrá Szeged!”

Molnár Tamás: három arany már siker lenne

Olyan megyei sportolókat faggatunk a magyar éremesélyekről, akik korábban részt vettek ötkarikás játékokon. Tovább olvasom