2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Országos első a KSZSE '93-as csapata

Országos bajnok lett a KSZSE 1993-ban született leány csapata. A szegedi együttes a döntőben hétméteresekkel múlta felül a Szekszárdot.
Fotó: DM/DV-fotó

A csoportmérkőzéseken szellemes, magabiztos játékkal, kiemelkedő kapusteljesítményekkel minden mérkőzését megnyerte a KSZSE 1993-ban született leány csapata az országos döntőben.

Az elődöntőben neves ellenfelünket a Ferencvárost is biztosan múlták felül.

A döntőben megismétlődött az 1995-ös évi finálé a Szekszárd csapatával. Óriási küzdelem alakult ki a két együttes között. A döntő túlnyomó részében a Szekszárd vezetett 2–3 góllal, a 37. percben azonban már 17–16 volt a KSZSE javára. Az utolsó percben egyenlített a Szekszárd, így jöhettek a hétméteresek, melyben 5:3-ra bizonyult jobbnak a szegedi együttes, s országos bajnok lett. A döntő legjobb játékosának Homoki Reginát, a legjobb kapusnak Juhász Szilviát választották a szakemberek.

Hódi Károly ezüstérmet szerzett

A kettesfogat-hajtó világbajnokságra pályázó két Csongrád megyei lovas, Hódi Károly és Selyben Zsolt… Tovább olvasom