2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Országos első kézisek

A VI. korcsoportos (1987. 01. 01. után születettek) fiú kézilabdacsapatok országos diákolimpiai döntőjében a rendező megye első helyezettje, valamint az 5 területi elődöntő győztese vett részt.
A csapatokat két hármas csoportba osztották és a csoporton belül körmérkőzéses rendszerben játszottak.

A szegedi Széchenyi István Gimnázium és Szakközépiskola együttese a B csoportba került és ezen belül az alábbi eredményeket érte el: Széchenyi I. Gimn.– Szent L. gimn. (Mezőkövesd) 36–27, Szegedi Széchenyi–Rosti Pál gimn. (Dunaújváros) 30–23. A Tisza-partiak ezután, mint csoportgyőztesek, a másik csoport második helyezett csapatával mérkőztek a döntőbe jutásért, amikor is 27–18-ra bizonyultak jobbnak a tatabányai Péch Antal gimnázium csapatánál. Így következett a bajnoki címért való küzdelem. Nagyszerű játékkal, végig vezetve sikerült megnyerni ezt a mérkőzést is és elhódítani – veretlenül – az országos bajnoki címet.

A döntőben: Széchenyi I. gimn.–budapesti Csanádi Árpád Ált. Isk. és Gimn. 32–26.

Két szegedi kézilabdás különdíjat kapott, a legjobb játékosnak Balda Ákost, a legjobb kapusnak Kiss Olivért választották.

Avar korábban ezzel a csapattal a 2003/2004. tanévben az V. korcsoportban országos bajnoki címet szerzett, egy évvel később a VI. korcsoportban ezüstérmes lett.

MK-negyeddöntő a tét

Holnap 17 órakor hazai pályán Magyar Kupa-mérkőzést játszik a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A… Tovább olvasom