2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 2°C

Őrült meccs: Szeged Beton-Szentes 14-9

Igazi őrült meccsé alakult a megyei derbi, 4 perces- és cserés kiállítás is tűzdelte a mai találkozót, ami végül ötgólos szegedi sikerrel zárult.
Szeged Beton-Kalo-Méh-CS&K Szentes 14-9 (3-2, 1-3, 7-2, 3-2)

Vodafone férfi vízilabda OB I 8. forduló
Újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Marnitz Miklós, Horváth Márk.

Szeged: Molnár - Juhász 1, Turzai, Molnár 1, Younger 2, Somogyi 1, Török 4. Csere: Lehmann, Varga P., Kayes, Kiss 2, Bálint 3, Vincze M. Edző: Vincze Balázs.

Szentes: Horváth T. - Józsa 1, Weszelovszky 2, Németh D., Lázár 2, Szabó Z. 1, Szőke. Csere: Csacsovszky, Pellei, Araczki 1, Tóth P. 1, Nacsev, Nagy M. 1. Edző: Lukács Dénes.

Emberelőny: 11/6 ill. 13/4.

Ötméteres: 2/2 ill.

Kipontozódott: Bálint (23. perc), Németh D. (29. perc).

Kiállítás: Molnár (cserével végleg 17.perc).

Sárga lap: Lukács Dénes (21. perc).

Vinzce Balázs: Összegzést nincs értelme adni a mai találkozóról, a nap legfontosabb eseménye a kis Írisz megérkezése, akihez ez úton a csapat nevében is gratulálok!

4. negyed (3-2)

Bár Juhász hozta el a labdát, a negyedet mégis a szentesiek kezdhették,. Lukács Dénes egyből időt is kért. Molnár Dávid azonban fogta Nacsev dobását. A 2. percben fórban játszhattunk, Kayes húzása azonban elakad Horváth Tamásban. A szentesiek is előnyben jöhettek, de a túloldalon is a kapusban akadt el a labda. A 3. perc közepétől kezdve megállt a gólgyártás. Kayes próbálkozott sokat, majd Turzai lőtt el bőven a kapu felett. Az 5. percben Vincze Balázs második idejét is kikérte. A 6. percben Younger törte meg a több perces gólcsendet. Ez végre igazi akciógól volt. Lázár Zsolt fél perccel később előnyből talál be, ezzel 12-8. Az utolsó percekben Younger is feltámadt, gyorsan megszerezte második találatát is. 13-8. Az utolsó percen belül a vendégek támadhattak fórban, Szabó Zoltán meg is szerezte első gólját. Aztán a Betonnál is jön a fór, mindjárt kettő is, Török már a negyediket vágta be. 14-9. A végén kimarad a vendég fór, Juhásznak még van ideje meglódulni a labdával, viszont Horváthban elakad. Marad a 14-9.

Őrült meccs: Szeged Beton-Szentes 14-9. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

3. negyed (7-2)

Török labdaszerzését követően felpörögtek az események: Araczki 4 perces kiállítást kapott, Molnárt cserével küldték ki, és a Szeged még egy ötméterest is kapott. Somogyi bevágta a fórt, majd Török Béla szerzett vezetést. 6-5. Végre szép játékot is láthattunk, a 3. percben Varga hozta fel a labdát, szépen ment körbe, Kiss Csaba, Kayes majd Török fejezte be egy góllal. 7-5. Egy perccel később Lukács Dénes kap sárgát, majd Marnitz sporttárs mindkét csapatot figyelmezette túlzott keménységért, így innentől kezdve mindenki cserével végleg fog kiállni. Juhász a 4. percben szerzett góljával hárommal léptünk meg, majd Vincze Balázs is kikéri az idejét. 8-5. Az 5. percben Török növelte tovább az előnyünket, a Kurca-partiak kisebb hullámvölgybe kerültek. Már ami a góllövést illeti. 1 perccel később ez az állítás is megdőlni látszott, Józsa Tibor szépített, majd Bálint a harmadikat is bevágta. 10-6. A 7. percben Bálintot pontozták ki a bírók, a szentesiek azonban nem tudtak tovább zárkózni. Az utolsó percben Weszelovszky vágta be a fórt, ezzel lett 10-7. Még volt egy támadásnyi idő, amiből aztán kettő lett. Kayes harcolt ki egy büntetőt, amit Kiss Csaba biztos kézzel értékesített 11-7, majd a szentesiek fejezhették be a negyedet. Fórban támadtak, viszont nem született gól, az utolsó játékrész előtt maradt a 11-7.

2. negyed (1-3)

Rendhagyó módon Varga Péter úszott a labdáért, ami aztán a szentesiekhez került. Molnár Dávid azonban formába lendült, simán védte a távoli bombát. Vincze Márk adja el a labdát a túloldalon, de Molnár megint megfogta a szentesi próbálkozást. Tóth Péter lövésével azonban nem ilyen szerencsés, csak úgy, mint Weszelovszkyéval, a 3. percben vezetett a Szentes. 3-4. Fórban támadhatott a Beton, ez már az ötödik volt, de Somogyi Horváthba vágta a labdát. Maradt azonban nálunk a lehetőség, amivel Bálint élt, ez már a második gólja volt. Az 5. percben 4-4. A 6. percben kapta az első fórt megyei riválisunk, ez azonban kimaradt. A gól viszont nem maradt el, Nagy Márton szerezte vissza a vezetést. 4-5. A másik oldalon körbelőtte a kaput a Szeged. Kicsit mintha nem vennénk komolyan ezt a találkozót. A 7. perc közepén megkapta a második előnyét is a Szentes, LUkács Dénes időt is kért. Megúsztuk a fórt, Nagy Márton lőtte szét a kapufát. Az utolsó percen belül mi jöhetnénk, de Somogyi adta el a labdát, de Csacsovszky mellé vágja. Younger lövi fejbe Horváth Tamást, majd mielőtt a centerhez ért volna a labda, lejár az idő. A félidőben vezetett a Szentes. 4-5.

1. negyed (3-2)

Török labdaszerzését követően Molnár Tamás fórból kezdte meg a gólgyártást, majd pár perccel később Lázár egyenlített. A szentesiek jól fogták a szegedieket, nem hagyták meglépni Vincze Balázs együttesét. Török újabb előnyt értékesített, újra nálunk volt a vezetés, amire azonban még Araczki felelni tudott. A negyed végén Bálint vágta be a fórt, 3-2-es szegedi vezetéssel mentek szünetre a csapatok.

18.00: Kezdődik a bemutatás, ugyanis a mérkőzés pár percet csúszik, mert a bírók még nem érkeztek meg. Németh Dániel, a szentesiek csapatkapitánya ma játssza 200. OB I-es mérkőzését, csapata külön megajándékozta a játékost. Mi is gratulálunk.

17.50:Örömteli eseménnyel indul az esti találkozó, ugyanis délután 16.45-kor megszületett Kiss Csaba kislánya, aki az Írisz Anna nevet kapta. Ez úton is gratulálunk csapatunk balkezesének, és minden jót kívánunk a családnak!

• 5. bit 2011. november 22. 09:43
    „Azt hiszem, hogy Csongrád megyében senkinek sem kell bemutatni egy Szeged-Szentes vízilabdameccset. Ahogy a két csapatot sem. Ki játszik itt, ki ott...stb. Én gratulálok a Szegedieknek a kupa sikerhez, a menetelésükhöz és gratulálok a Szentesieknek, mert partiban voltak. És a két csapat között azért igen nagy különbség van a biztosított háttérben. Aztán itt vannak a Szentesi Lányok. Bő egy hete mindkét város érdekelt volt a magyar kupa döntőben. Sajnos a Szentesi Lányoknak nem sikerült, de utána a szentesi és szegedi szurkolók együtt buzdították a Szegedi Fiúkat, meglett az eredménye. Szóval van Csongrád megyében két vízilabda klub, akik meghatározóak az ország egyik siker sportjának életében és komoly nemzetközi sikereket érnek el, meghatározó az utánpótlás nevelésük. És mindketten sátor alatt játszanak BL, LEN kupákban... stb. Azt hiszem többet érdemelnének! Hajrá Csongrád megye!”
  • 4. polgár 2011. november 21. 23:14
    „Így igaz, itt mind2 csapat a "miénk" volt!
    Pláne, hogy az újságban is van Szeged és Szentes menüpont is.”
  • 3. falusi01 2011. november 21. 22:23
    „Nekem egy kicsit bántja a szemem,hogy a Szeged csapatát a Mi csapatunknak titulálja a kedves cikkíró.(Pl. Maradt azonban nálunk a lehetőség). Nem-e egyenrangúként kellene kezelni 2 Csongrád megyei csapatot. De lehet csak nekem fura!”
  • 2. Zotya100 2011. november 21. 21:25
    „"Lukács Dénes: Végig fegyelmezetten játszottunk, de bizonyos ítéletek eldöntötték a mérkőzést a Szeged javára." Emberelőny: 11/6 ill. 13/4. --- Miről beszél?”
  • 1. Larsson 2011. november 21. 19:01
    „Na úgy tűnik felébredtek! :) Papeszt megint kiszórták végleg... :(”

Younger, Kayes: Kenguruhúst elég bonyolult szerezni Magyarországon!

A Beton három pólósa, Aaron Younger, Joseph Kayes és Varga Péter adott interjút a delmagyar.hu-nak. Szóba került az apaság, az All Blacks és a kenguruhús is. Tovább olvasom