2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Őrült rangadó: Kecskemét-ZTE 80-86

Kecskemét - A férfi kosárlabda NB I 9. fordulójában 86-80-ra nyert Kecskeméten a bajnoki címvédő Atomerőmű SE-hez hasonlóan makulátlan mérlegű, trónfosztásra készülő Zalakerámia-ZTE KK.
FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 9. FORDULÓ:
Kecskeméti KSE - Zalakerámia-ZTE KK 80-86 (28-17, 19-19, 19-26 , 14-24)
Kecskemét, 1000 néző, vezette: Hartyányi, Frányó, Győrffy
KKSE: Wittmann 8/6, Dale 18/3, Marciulionis 17/9, Tóth N. 3, Johnson 20/3. Csere: Bolics 12/3, Dénes 2, Csorvási Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
ZTE: Hinnant 17/3, Watson 24/9, Kámán 12/6, Wilson 7/3, Trepák 19/3. Csere: Simon L. 2, Délity, Gáspár, Baki, Tóth Á. 5 Vezetőedző: Völgyi Péter

IV. NEGYED:

10. perc:
Wtason büntetőzik, nem hibáz.Újra ő van a vonalon, a szurkolók elindulnak haza. Közte nyolc (78-86). Tóth Norbert ziccere bemegy ugyan, de ez már nem oszt, nem szoroz. 80-86 - VÉGE

9. perc: Wilson zsákol, hízik a különbség. Marciulionis triplája lehet, hogy kései ébredés. Hinnant két büntetője tényleg büntet. Marciulionis újabb tripla. 78-82

8. perc:
Trepák fordul be, közte hét. 72-79

7. perc:
Kyle Wilsont faultolja Johnson, bent van mindkét büntető. Tóth Norbert triplája nem, Wilsoné igen. Ivkovics időt kér. 72-77

6. perc: Kellett, nagyon kellett, Dale-dupla faulttal, de a büntető nem jó. 72-72

5. perc: Marciulionis remek egy-egy után teszi fel a ziccert, Kámán Tamás büntetőkkel egyenlít. Hinnant duplájával újra a Zalakerámia vezet. 70-72

4. perc: Kapkodás van, pont nincs.

3. perc: Átvette a vezetést a Zete Kámán duplájával. Johnson horogobásával újra egyenlő. 68-68

2. perc:
Kecskeméti időkérés. A KKSE akciója túl van bonyolítva, lejár a támadóidő.

1. perc: Simon László duplája a palánk alól. Trepák Zoltán is közelről, egyenlő. 66-66

III. NEGYED:

10. perc:
Dale kihagyja, Trepák faulttal együtt dobja be és jó a büntető is. Wittmann-tripla, a dudaszó pillanatában. Lélekjtanilag ez nagyon kellett a Kecskemétnek. 66-62

9. perc: Buta hiba: Marciulionis labdaeladása után Tóth Ádám zsákol egy bődületeset. 63-59

8. perc: T mint tripla, M mint Marciulionis. Time Out - Zalakerámia. Watson bevágja mindkét büntetőjét. 63-57

7. perc:
Olvadni látszik a tetemes különbség: Watson triplájával kúszik a Zete. Ivkovics egyből időt kér, rendet kell tenni a fejekben. 60-55

6. perc: Dale büntetőzik: csak a második. Watson duplájára Bolics triplával válaszol, a hárompontosára nagy szükség volt. Tóth Ádám: 2+1. 60-52

5. perc: Csak próbálkoztak, ebben a percben kifelé perdültek a labdák a gyűrűről.

4. perc: Triplára dupla: Watson torjkájára Johnson horogdobása a válasz. Watson újra szót kér, ezúttal beéri egy kétpontossal. 56-47

3. perc:
Johnson a palánk alól újra begyötör egy kosarat. Kámán dupláz középtávolról a túlvégen. 54-42

2. perc: Trepák idegei kötélből vannak: mindkét büntetővel büntet. De mi ez Dale triplájához képest! Parádés! Trepák válaszol, közelről harcol ki egy duplát. 52-40

1. perc: A fordulás utáni első ksoár Marciulionisé, betörés után jó a ziccer. 49-36

FÉLIDEI STATISZTIKA:
Kecskeméti KSE - Zalakerámia-ZTE KK 47-36 (28-17, 19-19, - , - )
KKSE: Wittmann 5/3, Dale 12, Marciulionis 4, Tóth N. 1, Johnson 14/3. Csere: Bolics 9, Dénes 2, Csorvási Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
ZTE: Hinnant 12/3, Watson 10/3, Kámán 6/6, Wilson, Trepák 8/3. Csere: Simon L., Délity, Gáspár, Baki, Horváth B., Tóth Á. Vezetőedző: Völgyi Péter

II. NEGYED:

10. perc:
Trepák büntetőzik: a másodikat értékesíti. Marciulionis is farkaszsemet néz a gyűrűvel: mindkét egypontosa a helyén. 47-36 - FÉLIDŐ.

9. perc:
Hinnant eredményes közelről. Watson hibája után Johnson büntetőzik: midnkettő jó. Hinnant ismét. Érkezik a frappáns válasz Johnsontól. 45-35

8. perc: Watson robog végig a pályán és értékesít ziccert. Dale középtávolija a palánkról talál utat a gyűrűbe. 41-31

7. perc:
Miután a játékvezetői síp néma marad a támadófault után, Hinnant eredményes közelről. Time Out - Kecskemét. 39-29

6. perc: Kámán triplával fúj ébresztőt a Zalakerámiának. Dale-duplával felel. Trepák izmoz ki egy kétpontost a palánk alatt 39-27

5. perc:
Dübörög a KKSE: Wittmann duplája is a helyén. Ha egy üzlet beindul. Bolics büntetőzik: csak a második jó. 37-22

4. perc:
Dénes akrobatikus mozdulattal helyezi a gyűrűbe a labdát, félfordulatból húzta vissza. 34-22

3. perc: Labdaeladás, labdaszerzés, blokk, pont nem.

2. perc: Nagyon kellett Bolics duplája. És belendült Zlatko: még egy két ponto, faulttal. Zalai időkérés. 32-20

1. perc: Kámán Tamás vágja be a triplát az oldalvonal mellől. 28-20

I. NEGYED:

10. perc: Dale: kettő plusz egy. Trepák a büntetővonalon, az egyik beakad. Johnson triplája a legjobbkor, a dudaszó pillanatában 28-17

9. perc: Nemcsak Watson tud zsákolni, megy ez Johnsonnak is. Trepák köszön be a túlvégen. Bolics középtávolija is remekbe szabott. 22-16

8. perc: Watson lepattanót szed és zsákol egy nagyot. Bolics büntetőzik a kecskemétieknél: az első kiváló, a második nem különben. 19-14

7. perc: Elsül Watson keze, bent van a tripla. A hangulat nem az igazi, ezren sem vagyunk. Talán a korai kezdés.16-12

6. perc:
A pont nélküli kapkodás perce.

5. perc:
Bolics is elhibázza az egyik büntetőjét. Dale is a büntetővonalon találja magát. Mindkettő bent van. 16-9

4. perc: Újfent Johnson büntetőzik, de csak az egyik jó. Hinnant is csak a másodikat dobja be a túloldalon. 13-9

3. perc:
Újabb zalai hármas, ezúttal Trepák. Dale: kettő plusz egy. A következő kosár Marciulionisé, látványos ziccer, félfordulatból. 12-8

2. perc: Egy tripla itt, egy meg ott: előbb Wittmann, majd pedig Hinnant. Johnsont faultolják: mindkét büntető bent van, csont nélkül. 7-5

1. perc: Elkezdődött. Kezdőötösök: Wittmann, Dale, Marciulionis, Dénes, Johnson, illetve Hinnant, Watson, Kámán, Wilson, Trepák. Az elején Johnson eredményes a palánk alól. Watson egyenlít. 2-2

Férfi kosárlabda NB I, 9. forduló:
Kecskeméti KSE -Zalakerámia-ZTE KK
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 15.30
Vezeti: Hartyáni Zs. Györffy P. A. Frányó P. (Král)

A kosárrangadót kövesse nyomon percről percre a delmagyar.hu-n! Online tudósítás 15 óra 30 perctől!

Őszi zárás a megyében Völgyi-duplával

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi idénye tegnap Nagymágocson fejeződött be, ahol a… Tovább olvasom