2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

Őszi bajnok lett a Bodrogi Bau

A tavaly még A csoportos egrieken az edzőcsere sem segített, rendkívül izgalmas mérkőzésen legyőzte legnagyobb riválisát a Kosársuli, így 10 bajnoki és 3 kupagyőzelem az őszi mérlege.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Eger 76–68 (19–17, 20–18, 11–13, 26–20)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 550 néző. Vezette: dr. Páli, Téczely.
Kosársuli: Drahos 6/3, Utasi 8, NYILAS 15/6, KOVÁTS 29, TIGYI 14. Csere: Elek 2, Kukla 2. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.

Nagy volt a mérkőzés tétje: ha nyer a Kosársuli, 2 pont előnnyel zárja a szezont, ha veszít, azonos mutatókkal csak második. Ennek megfelelően mindkét csapat rendkívül idegesen kezdett – alig volt kosár, 5. perc: 10–5. Az egriek nyugodtak meg hamarabb, távoli dobásaikkal átvették a vezetést, 14–16. A Vásárhely jól játszott, de kintről rosszul dobtak Utasiék. Szerencsére Kováts és Tigyi a palánk alatt foghatatlannak bizonyult, így minimális hazai előnnyel zárult a negyed, 19–17.
A második játékrész elején az egri centerek villogtak (23–28), ezért kénytelen volt időt kérni a vásárhelyi edzőpáros. Ez és a cserék segítettek, a Kosársuli feljavult védekezése ellen a vendégek csak büntetőkből tudtak pontot dobni. A szerzett labdákból remekül ziccereztek a házigazdák, míg a felállt védelem ellen a center Kováts volt rendre eredményes, 35–31. A végén az egri letámadásokat is ügyesen átjátszották Nyilasék, 39–35.

A szünet után zónára váltott a vendégcsapat, amely ellen képtelenek voltak kosarat dobni Drahosék. Hiába volt továbbra is kiváló a védekezés, ha 8 perc alatt mindössze 4 (center)pontot szerzett a csapat. Az Eger előbb egyenlített (39–39), majd a vezetést is átvette, 43–46. A negyed végén szerencsére mindhárom mezőnyjátékos betalált kintről, így ismét vezetett a Kosársuli, 50–48.

A negyedik játékrészben gyorsan eldőlni látszott a mérkőzés: Utasi labdaszerzésekből ziccerezett, míg a center Tigyi kintről dobott hibátlanul, 60–50. Az utolsó 6 perc a fiatal vásárhelyi center „előrehozott" gálája volt: Kováts Róbert szinte zsinórban 14 pontot dobott. Közben született néhány kinti vendégtalálat is, 72–65. Az utolsó perc ismét a hazaiaké volt, 76–65. Izgalmas, színvonalas mérkőzést nyert meg a Vásárhely és zárta első helyen az őszt.

Juniorok: Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Eger 79–66 (24–15, 20–18, 15–12, 20–21)
Kosársuli: Dani Z. 10, Komáromi 5, BODROGI 14/3, VAS 22, DANI L. 11/9. Csere: SUTKA 8, Kispál, Grezsa, TÖRÖK 7/3, Lencse 2.