2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

Oszmajics szétlőtte Szathmárit! Pick Szeged-Balatonfüred 34-23

Az első játékrészben villogó Vladimir Oszmajics vezérletével nyert a hazai pályán játszó Pick Szeged a Balatonfüred elleni bajnokin.

Pick Szeged–Balatonfüred 34–23 (16–10)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Herceg, Wiedemann.
Pick Szeged: Marjanac – STRANOVSKY 5, Kos 2, Andjelkovics 1, HERBERT 4, OSZMAJICS 7, Vadkerti 2. Csere: Liszkai (kapus), ZVIZEJ 6/1, Vancsics 1, Simon 2/1, Zubai 2, Katzirz1, Krivokapics 1. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Balatonfüred: Szathmári – TOMBOR 4, Kovács, Horváth, Kis 2, Salamon 2, PÁSZTOR 3. Csere: Szász (kapus), Bakos 3, Szöllősi 1, Lelkes 1, Frey 3, NÉMETH 3. Vezetőedző: Sótonyi László.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc.
Hétméteresből: 3/2, ill. -.

60. perc: Katzirz is feliratkozik a góllövők közé 34-23. Ez a vége.

59. perc: Lelkes indulásból eredményes, Németh azonban hibázik 33-22.

57. perc: sokat tanulhat Pásztortól: Németh szinte lemásolja csapattársa góljait 33-21.

Pick Szeged-Balatonfüred 34-23

56. perc: Krivokapics játssza meg szépen Zubait, akit letakarítanak. A hetest Simon értékesíti 33-20.

54. perc: Krivo gólt is szerez, nem várt sokáig 31-19. Zubai utánozza válogatottbeli társát 32-20.

53. perc: Katzirz és Krivokapics is pályára lép.

52. perc: Németh gólja a 19. a vendégeknél 30-19.

50. perc: Frey takarásból, Vadkerti a szélről 30-18.

49. perc: Vadkerti erőszakossága ér gólt, hárman sem tudják megállítani 29-16.

48. perc: kijelenthető: Stranovsky beilleszkedett 28-16.

47. perc: jó az öreg a háznál: Pásztor talál be a szélről. Simon akcióból már pontosabb 27-16.

46. perc: Simon dob mellé egy hetest.

45. perc: újabb szegedi indulásgól, most Stranovsky volt a leggyorsabb 26-15.

44. perc: Liszkai áll a szegedi kapuba.

43. perc: az egyedül hagyott Andjelkovics is megszeri első gólját 25-14.

42. perc: Marjanac peches, Kis lövés pattan be róla 23-13. Pásztor, majd Zubai 24-14.

41. perc: beindult a szlovén, mst indulás után eredményes 23-12. Időt kérnek a vendégek.

40. perc: Zubai a pályán, Kosról fújnak be hetest a Picknek. Szathmári hozzáérr, de Zvizej belövi 22-12.

39. perc: "Salamoni" lövés 21-12.

38. perc: Stranovsky is egyre jobban beilleszkedik. Közte tíz 21-11.

Galéria kép

37. perc: másodjára nem sikerül, a montenegrói a kapuba bombáz 20-11.

36. perc: Oszmajicsot támasztják meg lövés közben.

34. perc: gólt ér a villámgyors szélsők összjátéka, megint Zvizej a befejezőember 19-11.

33. perc: Tombor használja ki a szegedi bizonytalanságot 18-11.

32. perc: indulásgólokkal húz el a Pick, Oszmajics most Zvizejt találja meg 18-10.

31. perc: Stranovsky indul, Oszmajics találja meg 17-10.

Az első félidőben a remekül védő Marjanac és a gólokat dobáló Herbert illetve Oszmajics dicsérhető a Pickből. Érdekes, hogy Djukics gyakorlatilag második sorát szerepelteti, a megszokott kezdőcsapatból Zvizej, Katzirz, Krivokapics is kevesebbet játszik.

30. perc: Zvizej talál be, ám már előtte szablytalankodnak vele szemben. Nincs újabb gól 16-10.

29. perc: Kos lövését könnyedén üti ki Szathmári.

28. perc: Zvizej mehet egyedül kapura, nem hibázik 16-10.

27. perc: Frey most megtréfálja Makit 15-10.

26. perc: Marjanac szenzációs, Herbert is, újabb gólja mellett ki is állítanak róla 15-9.

25. perc: szinte szétlövi a jobb felsőt! Herbertnek az utóbbi meccseken nagyon megy a góllövés 14-9.

24. perc: Kos lövi az égbe a labdát, bár Djukics szerint az megpattant egy védőkézen. Bakos Dávid is betalál egykori csapatának 13-9.

23. perc: Németh veszi be indulásból Marjanac kapuját 13-8.

22. perc: Szathmári védi Simon lövését, ám nekiesik a kapufának, ápolni kell.

21. perc: Zvizej sem vár sokat első góljával 13-7.

20. perc: Andjelkovics helyett Simon irányít. Szmájlót nem lehet tartani 12-7.

19. perc: a most beálló Vancsics góllal kezd 11-7.

18. perc: Oszmajics ötödik gólja. Ki tudja, mikor dobott ennyit egy félidő alatt utoljára... 10-7.

17. perc: Pásztor indul, a korábi veszprémi idol nem hibázik 9-7.

16. perc: Herbertét már nem tudja, a beálló másodszor eredményes 9-5.  Tombor válaszol 9-6.

15. perc: Szathmári most kiüti Oszmajics lövését.

14. perc: a sokadik jó Marjanac védés, szól a "Maki, Maki".

13. perc: a második Kos-gól 8-5.

12. perc: Marjanac védi Tombor lövését, Vadkerti ejti ki támadásban a labdát. Pásztor talál be 7-5.

10. perc: Marjanac második szép védése. Érdekesség, hogy Herbert támadásban is bent van a Pickben, most példuául gólt is szerez 7-4.

9. perc: eddig Oszmajics a nyerőember, átlövése ellen Szathmári tehetetlen 6-4.

8. perc: a szlovák Stranovsky első gólja az újszegedi sportcsarnokban 5-4.

7. perc: a harmadik Oszma-góllal ismét egyenlő 4-4. Kovács fogja meg Andjelkovicsot, két percre kiküldik.

6. perc: újabb indításgól, ezúttal Szöllősi 3-4.

5. perc: Tombor szerez gólt indulásból 3-3.

4. perc: Oszmajics indul be 3-2.

3. perc: egyenlít a Füred, Salamon 2-2.

2. perc: a montenegrói Oszmajics is betalált 2-1.

1. perc: Kos azonnal vezetést szerez 1-0.

18.00: először lép pályára hazai közönség előtt a legújabb Pick-igazolás, Tomás Stranovsky.

17.55: zajlik a bemutatás, egyelőre nagyon kevesen a csarnokban. A vendégeket maroknyi drukker kísérte el, akik azonban annál hangosabbak.

A hazai együttesben Nenadics medvepuszit kapott Oroszországban – milyen más sérülést szenvedhetett volna el a Csehovszki Medvegyi ellen? –, a szereplése így kérdéses. Kisebb, nagyobb baja több játékosnak is van, ám valószínűleg mindenki vállalja majd a játékot.

Amíg a Pick második, az ellenfél, a Balatonfüred a kilencedik helyen áll a bajnokságban. Legismertebb játékosuk egyike az a Bakos Dávid, aki korábban már szerepelt a Pickben, a másik pedig Szathmári János, aki több éven át őrizte a Veszprém és a magyar válogatott kapuját. A balatoni csapat kispadján nemrég változás történt, Sótonyi László az új edző, aki Velky Mihályt váltotta. A találkozó esélyese a Pick Szeged, a győzelem nem lehet kérdéses.

• 13. dobi 2010. február 24. 23:27
    „Az hogy lehet, hogy a füred 6 hetesből 7 gólt szerzett????? :-)”
  • 12. Pip 2010. február 24. 23:15
    „Akkor ne írogass ide! Vagy mégis érdekel? Ördögi kör...:D”
  • 11. k.elvis 2010. február 24. 22:58
    „Nem tud már régóta érdekelni a pikics, hiába adtok ilyen figyelemfelhívó hülye címet a cikknek, akkor sem.”

• 9. dobi 2010. február 24. 21:01
    „hogy lett 100 nézővel több a meccs lefújása után??? :-) bár ez még mindig szégyen...”
  • 8. greg 2010. február 24. 20:15
    „He valaki, ez az Oszmajics új igazolás? :D”
  • 7. Buksi 2010. február 24. 20:01
    „Oszmajicsot még nem zavarták el !!! ????? Mit keres az még itt ???”
  • 6. pinkfloyd60 2010. február 24. 19:43
    „Hello! Oszmajics ha meccsenként hozta volna a 4-5 golját biztosan nem itt tartanánk!!! Igy eső után köpönyeg!”
  • 5. TUTI 2010. február 24. 14:48
    „...de tényleg röhej lenne, ha vpmi játékostemetőtől (bár-tudnék-úgy-kézizni)
    is kikapnának a fiuk!
    HAJRA PICK SZEGED!”
  • 4. favágó 2010. február 24. 14:19
    „A győzelem nem kérdéses???? Hát Kecskemét oly messze van???:-)”
  • 3. TUTI 2010. február 24. 13:36
    „....most már Mocsai is komolyan figyelni fog!...:)”
  • 2. ksuzu 2010. február 24. 10:37
    „"A gyozelem nem kerdes"...ezzel vigyazzunk, ez volt a jelszo PAOK ellen is!”
  • 1. TUTI 2010. február 24. 05:12
    „Kreativ!
    Azért van sok légiós, mert Szeged régiós!! :):):)

HAJRA PICK SZEGED!
    ...én pedig a lángostól féltettem őket! :)...
    ...de gondolom most meccs elött mindenki fürdik....:)”

Csoknyai kapitány marad, Mocsai segíti, Matics lemondott

Csoknyai István a gyenge Európa-bajnoki szereplés után is a magyar férfi kézilabda-válogatott… Tovább olvasom