2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Osztályozó lesz – de ki ellen?

Annak ellenére is az osztályozót jelentő hetedik helyen végzett a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Szeged 2011, hogy az utolsó fordulóban kikapott Orosházán. Az viszont még mindig nem tudni pontosan, ki lesz az ellenfél, pedig szombaton utazni kell az osztályozó első meccsére...
Orosháza–Szeged 2011 3–1 (1–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 29. forduló. Orosháza, 350 néző. Vezette: Varga L.
Orosháza: Bordás – Kerekes, Milenkovics, Makra Zs., Szabó T. – Ács, Ondrejó, Végh A., Mohamed – Tóth D., Szabó N. Edző: Major László.
Szeged 2011: Trepák 5 – Farkas M. 5, Tóth I. 6, B. Kapic 5, Dedic 5 – Kéri 6, Kis R. 6, Markovics 6, Farkas Z. 6 – Timm 4, Geiger 5. Edző: Gálhidi György.
Gólszerzők: Szabó T. (14.), Mohamed (49.), Ács (90+3.), ill. Tóth I. (90.).
Csere: Geiger helyett Borbély (5) az 55., Dedic h. Gémes (5) a 60., Szabó N. h. Szűcs D. a 64., Farkas Z. h. Radnai a 70., Végh A. h. Varga R. a 70., Szabó T. h. Balázs a 80. percben.
Sárga lap: Ondrejó a 77., Borbély a 78., Kéri a 87., Makra Zs. a 88., Mohamed a 90., Ács L. a 90+3. percben.

A kérdés még mindig adott: melyik csapat lesz a labdarúgó NB II Keleti csoportjának hetedik helyén záró Szeged 2011 osztályozós ellenfele: a Kisvárda (a Tisza csoport bajnoka) vagy a Felsőtárkány (a Márta csoport bajnoka)? A bizonytalanságot a tegnap napvilágot látott hír okozza, amely szerint az OTP Bank-ligából kieső Eger nem kapta meg az NB II-es licencet, így az NB III-ban kell indulnia, miközben a helyét fel kell tölteni. Így került szóba, hogy a keleti ágon hatodik Szolnoknak nem kell „osztályoznia", a Szeged 2011 hetedik helye pedig azt jelenti, hogy a Szolnok helyett a Szeged játszana a Mátra-csoport bajnokával, a Felsőtárkánnyal szombaton Egerben.

Tóth Imre (kékben) küzdött, és 11-est értékesített. Fotó: Karnok Csaba
Tóth Imre (kékben) küzdött, és 11-est értékesített.
Fotó: Karnok Csaba

– Ami biztos: hétfőn el kell küldenünk egy pótnevezést az MLSZ-be az osztályozóval kapcsolatban, arról pedig, hogy ki lesz az osztályozós ellenfelünk, a kedden 10.30-kor kezdődő versenybizottsági ülés után kapunk hivatalos választ. Feltérképeztük a Kisvárdát, mi arra készülünk, hogy velük játszunk, ez a helyzet viszont senkinek, játékosnak, vezetőnek, klubnak, ellenfélnek sem jó – nyilatkozta lapunknak Tanács Attila, a Szeged 2011 technikai igazgatója.

Az orosházi, 3–1-es vereséggel zárult utolsó bajnoki meccs után a Szeged edzője, Gálhidi György azt nyilatkozta a sportnapilapban: szégyelli magát.

– Rengeteg szurkoló jött el velünk Orosházára, és nem tudtunk örömet szerezni nekik, ezért mondtam ezt. Sokáig jól működött a védekezésünk az idényben, erre a legutóbbi öt mérkőzésen kaptunk nyolc gólt. Aggodalommal tölt el, hogy a záró három mérkőzésen mindössze egy pontot szereztünk, ez nem jó az osztályozó előtt. A mérkőzésen a négysárgás Ulvickit és Jovánczait is pihentettem, Petrók pedig az eltiltását töltötte, egyedül Borbély kapott szerepet a színes lapok által veszélyeztetettek közül, és meg is kapta az ötödiket, így nem játszhat az első osztályozón – mondta Gálhidi.
További eredmények: Cegléd–Szolnok 0–1, Debrecen II.–Kazincbarcika 7–1, Putnok–Nyíregyháza 0–2, Honvéd II.–Vasas 0–2, Újpest II.–Balmazújváros 0–1, FTC II.–Mezőkövesd 1–4, szabadnapos: Újpest II.

Góltörténet

14. perc: Ács jobbról lőtte középre a labdát, a berobbanó Szabó T. közelről lőtt a kapuba, 1–0.
49. perc: Mohamed cselek után tisztára játszotta magát, majd 15 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 2–0.
90. perc: Mohamed szabálytalankodott Kérivel szemben, a Szeged büntetőt kapott. A 11-est Tóth I. a kapu jobb oldalába lőtte, 2–1.
93. perc: szögletet végzett el a Szeged, fenn volt Trepák is, majd a kipattanó labdával Ács iramodott meg az üres kapu felé, és mielőtt a védők visszaértek volna, bepasszolta azt a hálóba, 3–1.