2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Öt magyar rekord az ob-n

Erőemelés - Tabon bonyolították le a Magyar Erőemelő Szövetség fekvenyomó bajnokságát. A viadalon a szegedi Ducsai Erőemelő Oskolája csapata öt versenyzővel indult, és mind az öten magyar rekordot értek el.
Markai Éva (48 kg) 97,5 kg-ot teljesített, fogásonként 90,5-öt, 95-öt és a győztes súlyt emelte meg, és mindhárom országos csúcs volt. Ugyanebben a súlycsoportban Somogyi Edina 55 kg-mal harmadik helyen zárt. Az 52 kg-os Nagypál Krisztina 112,5 kg-mal zárt az élen úgy, hogy a saját testtömege 50,4 kg, és a verseny közben 110, majd a végső súllyal szintén csúcsokat döntött. A 67,5 kg-osoknál Szabó Márta negyedik, Kovács Eszter pedig hatodik helyen végzett. A bajnokok bajnoka viadalban a dobogó első két fokára Makrai és Nagypál állhatott fel.

Három szegedi az ifi vb-n

Kajak-kenu - Az ifjúsági korosztályban lezárultak a kajak-kenu válogatók, amelyeken remekül szerepeltek a Démász-Szeged VE versenyzői. Tovább olvasom