2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Ötödik a KSZSE-Kistelek U15-ös leány csapata

A KSZSE-Kistelek kézilabda csapata az 5. helyen végzett az U15-ös leány országos bajnokság 8 csapatos döntőjében, Szegeden.
A KSZSE korosztályos csapata ötödik alkalommal jutott be az országos döntőbe, ahol 2005 -ben ezüst, 2006-ban és 2007-ben aranyérmet szerzett, míg 2008-ban a hatodik helyen végzett. Az első mérkőzésen a címvédő Győri Audi ETO-val találkozott a hazai csapat, ahol egygólos, 18-17-es győri siker született. A Vasas elleni találkozón végig a KSZSE-Kistelek vezetett, azonban egy másodperccel a vége előtt egyenlített a Vasas, így a vége 20-20 lett. Az utolsó csoportmérkőzésén a csalódott KSZSÉ-t a Gödiek is legyőzték 20-16-ra. A helyosztókon a lányok előbb 24-22-re legyőzték a Fehérép-Alcoa együttesét, majd az ötödik helyért rendezett találkozón a Gödöt is felülmúlták 19-15-re.

A tornát a Győr nyerte a Dunaferrt és a Békéscsabát megelőzve. A döntő legeredményesebb játékosa 38 góllal Forgó Nikolett a Kézilabda Szeged SE játékosa lett, aki az MKSZ különdíját vehette át.

• 1. kezilabdaforever 2009. április 01. 12:37
    „Kézilabdabarátok!

Gratulálok a lányoknak, igazán szép eredményt értek el, ezzel is öregbítve Szeged sportéletének hírnevét. Külön öröm, hogy Szegeden került megrendezésre a döntő, ami talán sportdiplomáciai siker is. Figyelemmel kísérve a többi korosztály szereplését azonban szomorúnak tartom, hogy az U15-ös korosztályon kívül egyik korosztály sem jutott tovább a megyéből, régióból. Tekintettel arra, hogy utánpótlás egyesületről van szó, a kisebb korosztályok szereplése legalább olyan fontos, mint az "idősebb" korosztályé. Nem vagyok szakember, de a vezetés gondolom elemzi a rossz szereplés okait és gondoskodik arról, hogy a mostani sikerekből a későbbiekben is kivehesse részét a szegedi sportszertő közönség.
    Hajrá Szeged, hajrá kézilabda, hajrá csajok!”

A Beton sorsa a BVSC kezében

Vízilabda - Haloványan még él a remény, hogy kvalifikálják magukat az 1–4. helyért kezdődő rájátszásba. Tovább olvasom