2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 14°C Még több cikk.

Ötödik európai kupameccsét megnyerte a Szeviép-Szeged

A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata magabiztos győzelmet (90–79) aratott a FIBA Európa-kupa 5. fordulójában a Medvescsak Zagreb együttese ellen.
Szeviép-Szeged - Medvescsak Zagreb 90-79
FIBA Európa-kupa női kosárlabda-mérkőzés, K csoport, 5. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Janac (szlovák), Poljansek (szlovén).
Szeviép-Szeged: Török 13/3, Fürész 8, MÉSZÁROS 21/6, Kajdacsi 2, TOMOVA 18/3. Csere: Szlimák 2, RUSSAI 17/9, Izsák 9/3. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
Medvescsak Zagreb: KLEIN-SUMANOVAC 24/9, Cuncic 6, MEZNARIC 20/18, Mazic 13, Badanjak 6. Csere: Komazec, Music 4, Kraljev 6, Prgomet. Edző: Nikola Plecas.

Mészáros 12 ponttal járult a sikerhez. Fotó: Schmidt Andrea
Egy dupla, egy tripla – így kezdte Mészáros Kornélia a meccset. A női kosárlabda FIBA Európa-kupa csoportkörének ötödik fordulójában nyugodtan várhatta a horvát Medvescsak Zágrábot a Szeviép-Szeged, hiszen már továbbjutott a következő fordulóba. Ez az első másodpercekben főleg a már említett Mészároson látszott, hiszen gyorsan ötöt hintett. Ám Peresztegi Nagy Ákosnak, a hazaiak edzőjének mégis gyorsan, már a 4. percben ki kellett kérnie első idejét. Az ok: a vendégek villámgyorsan fordítottak 9–5-re. Az újabb fordulatot a Szeviép produkálta: 12–9. A hazai védekezés feljavult, így aztán a negyed végén elhúzott a Szeviép, 24–16. Mészáros elemében volt, a kezdő tíz percben tíz pontig jutott. Aki pedig a lábához kapó, majd cserét kérő Fürészért aggódott, azt maga a játékos nyugtatta meg: nem komoly a sérülése, csak egy medvepuszit kapott.

A második negyedben Russai, Izsák és megint Russai révén kialakult az addigi legnagyobb különbség, 30–16. Nikola Plecas, a vendégek mestere előbb nyugodtan beszélt, majd fokozatosan emelte fel hangját az időkérés alatt. Volt miért. De szavai meghallgatásra találtak, mert a Zágráb nem engedte jobban elhúzni a házigazdákat. Sőt a vendégek megint tízen belülre kerültek a negyed vége előtt, 38–30. Ám a hajrában Török két ziccerével tizenkettő lett közte, 42–30.

Kimaradt helyzet itt és ott – eközben a legkomolyabb feladata a Cibona Zágráb elődjében, a Lokomotivban egykor a neves Csoszicsékkal együtt kosarazott vendégedzőnek, Plecasnak volt. Le kellett támogatnia a palánk alatti csatában fülest kapott Mazicsot. A 25. percben a hazai tréner kihasználta újabb egypercesét – a Zágráb 46–43-ra zárkózott fel! Tomova triplája nagyon kellett, majd Kajdacsi gyűjtötte be negyedik faultját.

Szerencsére Russai triplája utat talált a gyűrűbe, utána Fürész jött egy duplával, Mészáros – aki együttese legjobbjának bizonyult – rögtön kettővel, és máris horvát időkérés következett, 58–49. Robogott a Szeviép, és ezen még Klein-Sumanovac hárompontosa sem változtatott. Plecas viszont próbált változtatni – a szünetben szokás szerint szétrobbanva a dühtől.

A negyedik játékrészben a hazai közönség számára kiderült: csinálhattak akármit a vendégek – Mezsnarics és Klein-Sumanovac keményen igyekezett a trojkákkal –, a Szeviép sokkal jobb csapat náluk, és sikerét semmi sem fenyegette.

Peresztegi Nagy Ákos: – A védekezés ma csődött mondott. A kilencven szerzett ponthoz gratulálok a csapatnak.

Euroliga női kosárlabda-mérkőzésen, 6. forduló: Kraków (lengyel)–Euroleasing Sopron 78–66.

A fél szegedi csapat sérült

Ma 18 órakor Százhalombattán játszik bajnoki mérkőzést a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Zoran… Tovább olvasom