2018. 10. 17. szerda - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Ötödik lett a HFC

A Hódmezővásárhelyi FC 2-2-es döntetlent játszott a Paks II. ellen a labdarúgó NB III Közép csoportjának utolsó, 34. fordulójában, így a remekül sikerült 2016-2017-es idényt a tabella ötödik helyén zárta.
HFC–Paks II. 2–2 (1–0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 34. forduló. Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Tamási Patrik – jól (Nyerges, Vad).
HFC: Szabó M. 4 – Tóth J. 6, Huszár 6, Pataki 6,5, Mezei 5,5 – Kökény 5,5 (Orovecz 5,5, 62.), Horváth B. 5,5 – Bartyik N. 5 (Szabó M. D. 6, 62.), Végh 5 (Tóth A. 5,5, 62.), Kormányos 5 – Máté P. 6. Edző: Major László.
Paks II.: Pámer – Luczek (Pinczés 46.), Kesztyűs (Kovács 78.), Simon, Bognár, Pál (Reicheld 74.), Rácz, Bagó, Nagy, Hanol, Vlasics. Edző: Osztermájer Gábor.
Gólszerzők: Pataki (24.), Szabó M. D. (75.), ill. Kesztyűs (51.) Simon (85.).
Sárga lap: Szabó M. D. (72.), Horváth B. (80.), ill. Pámer (55.), Nagy (80.), Reicheld (80.).

Sem a hazai pályán játszó Hódmezővásárhelyi FC, sem pedig a Paks II. nem léphetett előrébb, illetve hátrébb a labdarúgó NB III Közép csoportjának tabelláján, így tétnélküliségbe burkolózott találkozón osztozkodtak a felek a pontokon.

Már az első félidő derekán vezetéshez jutott a Hódmezővásárhely egy tetszetős szögletvariációt követően: Máté Péter beadását Pataki Zsolt fejelte be. A szünet után egyenlített a vendégcsapat egy tizennégy méteres lövéssel, de bő húsz perccel később ismét a hazaiak jutottak előnyhöz. Tóth József lövését védte a paksi kapus, majd a kipattanó szerencsés körülmények között Szabó Mihály Dávid mellkasáról pattant a hálóba. A 85. percben éles szögben jutott szabadrúgáshoz a Paks, amelyet Simon Márk végzett el. Hiába a kiszorított hely, Szabó Marcell kapus csak beleütni tudott a lövésbe, így döntetlennel zárták a csapatok a szezont.

Major László: – Gratulálok a csapatnak, a szurkolóknak, a vezetőknek, és mindenki másnak, aki mellettünk állt, mert egy sikeres szezont zártunk le. Míg az előző idényben a tizenötödik, most az ötödik helyen végeztünk egy erős bajnokságban.

További eredmények: Komló–Szentlőrinc 0–4, Pénz- ügyőr–Pécs 0–3, Dunaharaszti MTK–Békéscsaba II. 1–0, Dunaújváros–Szekszárd 2–3, FTC II.–Gyula 1–1, Dabas–Dabas-Gyón 2–0, Szigetszentmiklós–Budafok 2–3.

SZEOL SC: szomorúan zárták a szezont

A labdarúgó NB II zárófordulójában az újoncként utolsó helyen záró és kieső SZEOL SC a szezon legnagyobb vereségét szenvedte, ugyanis Dorogon 6-0-ra kikapott. Tovább olvasom