2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Ötös: UTC Futsal Team–Gödöllő 5-2

Szeged - A férfi futsal NB I negyedik fordulójában az UTC FT hazai pályán a Gödöllő együttesét fogadta az újszegedi sportcsarnokban, és 5-2-re legyőzte.

UTC Futsal Team-1988 Déli FC Gödöllői Bikák 5-2 (3-1)
Futsal NB I, 4. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezeti: Kovács G., Antal.
UTC: Tombácz - Trucz, Dürgő, Hegyesi Zs., Koncz Zs. Csere: Hernády, Puskás Cs., Domonkos, Bullás, Polczer, Takács R. Edző: Brinszky Adrián.
Gödöllő: Ács - Ughy, Simonyi, Jenei, Veres. Csere: André, Biczi, Baranyai, Szente, Lovrencsics, Nagy R., Fehér. Játékos-edző: Szente Tamás.
Gólszerzők: Polczer (7.), Bullás (11., 20.), Takács R. (36.), Koncz Zs. (40.), ill. André (15.), Biczi (40.).

Kiváló szegedi védekezés, harc és küzdelem hatalmas taktikai csatában, amelyből az UTC jött ki jól.

40. perc: 5-2, Koncz Zs. A rutinos Koncz Zs. belövi a 10 méterest, 5-2.

40. perc: a hatodik vendégfault, 10 méteres büntető.

40. perc: 4-2, Biczi. Sarokrúgás után Biczi belsőz a jobb alsóba, 4-2. Szegedi időkérés.

40. perc: Biczi életerős löketét üti felfelé Tombácz.

39. perc: Dürgő kap sárgát, mert oldalberúgásánál rápöccintette az ellenfele a labdát.

38. perc: szegedi sarokrúgás, ez ilyenkor aranyat ér. Gödöllői időkérés. Mégse. Csak törlés.

37. perc: Simonyi 11 méteres lapos szabadrúgása elakadt Tombácz lábában.

Futsal: UTC - Gödöllő. Fotó: Karnok Csaba (képgaléria)

36. perc: 4-1, Takács R. Polczer két védővel is megbirkózott, balról laposan beadott, Takács R. pedig a hatos vonaláról az üres kapuba passzolt, 4-1.

35. perc: André eltalálja a kapufát.

34. perc: egymásra rúgják a vendégek a labdát - hiába, fogy az idő, nagy a baj és az igyekezet.

33. perc: itt Trucz, ott Nagy R. tüzel mellé, fölé.

32. perc: Hegyesi Zs. lő, Ács véd, majd Dürgő sarkkal és lő, mellé. Nagy R. nézi ki magának a jobb alsót, ám Tombácz lába ott van.

31. perc: dűlnak az indulatok, Puskást eltüntették a hatoson belül, majd Biczi szabálytalankodik csúnyán. Négy a vendégfault.

30. perc: Bullás előrevágja a labdát, amely a kapu felé száll, Ács ijedtében csak föléüti.

29. perc: Koncz Zs. lő a kapu előtt keresztbe, senki sem érkezik...

28. perc: Polczer szerez labdát az ellenfél hatosán, megint talppal húzza, ám Ács megint érzi. Koncz Zs. ment a gólvonaltól egy méterre.

27. perc: fölényben a Gödöllő a második félidő eddigi szakaszában. Lovrencsics lövését hárítja Tombácz.

26. perc: Bullás ment a hosszún érkező támadó elől. A szegedi kapu előtt gurul keresztben a labda, csak hazai védő van.

25. perc: szegedi védőblokk, kellett nagyon. Két fault a szegediek mellett, egy a vendégeknél.

24. perc: Dürgő éles szögből már csak mellé tud lőni. Túljátszott szegedi helyzet, Puskás lehúzása lassú, és ember mögé megy.

23. perc: megint a szegedi kapus, most eldőlve hárít. Simonyi ballal mellélő.

22. perc: Jenei eltalálja a kapufát, majd Simonyi lövésére lábbal ér le a bal saroknál Tombácz. Mekkora védés!

21. perc: elkezdődött a második félidő. Letámad a Gödöllő, ez eddig nem volt rájuk jellemző. Jenei fejjel ment, majd felborítja az egyik pályát határoló hirdetőtáblát.

Álmosan indult a mérkőzés, ám a félidő második részében már pörgött a meccs - és szerencsére az UTC is. Bullás és Tombácz extrát hoz, a többiek is jók, 3-1 ide.

20. perc: 3-1, Bullás. Domonkos sarokrúgása után Bullás lőtt a hálóba, 3-1. Tombácz még kétszer megmutatta, kiváló a formája.

19. perc: Domonkos kihagyja a ziccert, Polczerhez hasonlóan talppal húzza a labdát, Ács azonban ismeri ezt a trükköt.

18. perc: Jenei fölétüzel, miközben a Gödöllő megkapta a negyedik faultját is. Trucz lőtt keményen, laposan, Ács véd. Simonyi kihagy egy ziccert, illetve Tombácz hárít.

17. perc: Hegyesi Zs. sárgát kap buktatásért. Gödöllői időkérés.

16. perc: Trucz ellövi egyből egy szöglet után eléívelt labdát, kapura megy, de könnyű zsákmány Ácsnak.

15. perc: szegedi időkérés.

15. perc: 2-1, André. A fiatal André kilövi a jobb alsót, 2-1.

15. perc: Tombácz indítja Polczert, ő leveszi, Hegyesi elé passzol, lő, Ács véd.

14. perc: Simonyi tüzel mellé, nem igazán volt nagy helyzet, majd Puskás emel fölé-mellé.

13. perc: Ughy lő mellé. Puskás teszi Takácshoz a labdát, aki gyatrán jobbal mellépattint.

12. perc: Hernády passzol megint Bulláshoz, aki mellé spiccel.

11. perc: 2-0. Bullás. Hernády passzolt magasan a védők mögé, a hatoson belül keresztbe futó Bullás pedig okosan tette bele a fejét a labda útjába, amely a bal alsóban kötött ki, 2-0.

11. perc: 2:2 a faultok aránya.

10. perc: Lovrencsics lövésénél Tombácz lent hagyja a lábát, arról pattan oldalberúgásra a labda.

9. perc: remek a hazai letámadás, ezzel együtt pedig a védekezés is. Tombácz véd lábbal megint a kapuból kifutva.

8. perc: végletekig kijátszott támadás után Ács védi szögletre Dürgő közeli lövését. Trucz a kapufát találja el.

7. perc: 1-0, Polczer. Puskás jobb lábas lövése lelassult egy védőn, a kapu felé csorgott, majd Polczer estében szinte a gólvonalról valahogy bekotorta a labdát, 1-0.

6. perc: megint egy bírói baki a Szeged ellen. Simonyi távoli lövését blokkolja Bullás

5. perc: Domonkos tüzelt a rövid fölé kb. 10 méterről. Polczer egy az egyben a kapussal, ám túlhúzza talppal a labdát, Ács véd.

4. perc: Bullás kiemeli a labdát veszélyes zónából.

3. perc: Jenei kapja az első sárgát akasztásért. Trucz elől szerelnek becsúszva. Domonkost rálökik a kapusra a hatos vonalán - semmi.

2. perc: az első kapura lövés Koncz Zs. nevéhez fűződik. Tombácz fut ki jól. Koncz Zs. szerel kiválóan.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés. Mezőnyjátékkal telt az első perc.

Fehér szerelésben a külföldön tartózkodó Tóth A., valamint Gahwagi, Podonyi és Fülöp T. nélküli UTC, míg narancssárga-feketében a vendégek.

Két, egymást kiválóan ismerő csapat találkozik ma az újszegedi sportcsarnokban. Az UTC és a Gödöllő ugyanis az előző bajnokságban nemcsak az alapszakaszban mérte össze erejét, hanem a rájátszásban is: Gödöllőn 8–3, Szegeden 5–3, majd megint Gödöllőn 4–1 volt – mindig az aktuális hazai csapatnak, így a Pest megyeiek 2:1-es összesítéssel jutottak a legjobb négy közé. Igaz, az alapszakaszban mindkét mérkőzést a Gödöllő nyerte, amely 11–5-re és 7–5-re verte a Szegedet.

Persze az UTC nem a rosszra emlékszik, hanem inkább az utóbbi időszak jó dolgaira. Így például a szombathelyi és a veszprémi győzelemre, valamint az Aramis elleni hazai ikszre. Ennek is köszönhetően a szegediek három forduló után a tabella elején helyezkedtek el – azonos pontszámmal az Aramisszal.

Kupaktanács: Tóth Attila, Brinszky Adrián és Puskás Csaba.
 Fotó: Karnok Csaba

A Gödöllő is hasonlóan kezdte a szezont, mint az UTC: a két lejátszott bajnokiján veretlen, egy sikert (3–2 Berettyóújfaluban) és egy ikszet (3–3 a MAFC-cal) könyvelhetett el. Az együttes kerete nem sokat változott az előző szezonhoz képest: a gödöllői csapatot ugyanúgy rutinos játékosok (Ughy, Baranyai, Jenei, Simonyi, Biczi) és fiatalok (Frank P., Lovrencsics, André, Kulik) elegye alkotja.

Második vonal: nyert az SZKKSE, kikapott a KSZSE

Eredményesek a tekések, lendületbe jöttek a kézilabdázók - a második vonalban is zajlik a sportélet. Tovább olvasom