2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Otthon, édes otthon: Szeged 2011-Kazincbarcika 1-0 - videó, galériák

A Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata 2200 néző előtt 1-0-ra legyőzte a Kazincbarcikát az SZVSE-pályán. A gólt Gahwagi Nebil lőtte a 29. percben.

Szeged 2011-Kazincbarcika 1-0 (1-0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 5. forduló. Szeged, SZVSE-pálya, 2200 néző. Vezette: Szőts.
Szeged 2011: Trepák - Laczkó J., Tóth I., Magyar, Radnai - Kulacsik, Batik B., Puskás, Gahwagi - Folmer, Bernáth. Edzők: Kolozsvári János, Takács László.
Kazincbarcika: Tarr - Toplenszki, Nyisalovits, Konate, Nyitrai - Borbély, Fehér - Kovács B., Kovács P., Tátrai - Bene. Edző: Szabó János.
Gólszerző: Gahwagi a 29. percben.
Csere: Kovács B. helyett Mbei a 65., Borbély h. Poszuk a 65., Folmer h. Reyes Colon a 69., Gahwagi h. Varga I. a 70., Radnai h. Podonyi a 79., Toplenszki h. Horváth B. a 83. percben.
Sárga lap: Kovács B. a 4.. Puskás a 41., Bernáth a 45., Borbély a 48., Kovács P. az 51., Nyisalovits a 82., Horváth Bence a 89. percben.

Kolozsvári János: - Jó érzés végre úgy nyilatkozni, hogy mi voltunk a szerencsésebbek, és megnyertük az összecsapást. Ugyanúgy sok helyzetünk volt, mint eddig, és bár most is csak egyet használtunk ki, ez is elég volt az első, nagyon fontos sikerhez. A végére elfáradt a csapat, ekkor sokat segített a fantasztikus közönségünk támogatása.

További eredmények: Szolnok-Cegléd 3-1, Nyíregyháza-Mezőkövesd 1-1, Vác-Eger 1-4.

92. perc: vége. Megvan a Szeged 2011 első sikere az NB II-ben, egyúttal győzelemmel avatják fel újra az SZVSE-pályát. Szép volt, fiúk!

91. perc: két perc a hosszabbítás.

Így szurkoltuk ki a Kazincbarcika elleni győzelmet a Szeged 2011 első hazai meccsén. Fotó: Garai Szakács László (galéria)

90. perc: elkészült az erejével a Szeged, szinte végig a Barcikánál a labda. Csak bírják ki.

89. perc: Horváth Bence dobta fel magát a tizenhatoson belül, jár a sárga.

87. perc: mellészáll a barcikai szabadrúgás.

83. perc: csere a vendégeknél, Toplenszki helyén Horváth Bence.

82. perc: Kulacsik egy az egyben léphetett volna ki, Nyisalovits felvágta, sárga lap. Még olcsón megúszta a barcikai.

Szeged 2011-Kazincbarcika 1-0 - a mérkőzés képei. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

81. perc: kicsit elfáradt a hazai csapat, most már az a cél, hogy kihúzza 1-0-val.

79. perc: szegedi csere, Radnai helyén Podonyi. Radnai húzta a lábát, lehet, hogy megsérült.

78. perc: Bernáth készített le mellel egy labdát Kulacsik elé, aki jobb külsővel mellé lőtt.

76. perc: Radnai szereli a 16-oson belül Benét. Most inkább a vendégek irányítanak.

74. perc: Trepák öklöz ki egy vendégszabadrúgást. Kicsit fegyelmezni kell a drukkereket, a játékvezető a rasszista megnyilvánulások hanyagolását kéri.

Így szurkoltak a szegedi ultrák a Szeged 2011-Kazincbarcika NB II-es labdarúgó-mérkőzésen

70. perc: újabb változtatás, Gahwagi helyén Varga István.

69. perc: első cseréjét hajtja végre a Szeged, Folmer helyére a hondurasi Reyes Colon jön.

67. perc: szegedi szabadrúgás a tizenhatos szélétől. Kulacsik tekerése nem sokkal megy fölé.

65. perc: a kameruni Mbei és Poszuk érkezik, Kovács Bence és Borbély jön le a Barcikában.

64. perc: "Harcoljatok, harcoljatok" - zúg a szegedi tábor. Ebben nincs hiba.

61. perc: Tarr néz nyugodtan egy távoli szabadrúgást, amely fél méterrel száll a kapufa mellé. Nem egy idegbajos típus...

59. perc: dicsérni lehet a szegedi védekezést, nem sok sót esznek meg a barcikai támadók. Bernáthot nyomja le a nyakánál fogva Toplenszki, a sárga elmarad.

54. perc: újabb tetszetős hazai támadás: Bernáth tette ki a szélre Gahwaginak, aki centerezett, Folmer centikkel maradt le róla.

52. perc: Bernáth beívelése a kapu tetejére hullik.

51. perc: Kovács Péter is lapot kap, a szegedi szabadrúgást kivágják a vendégek.

50. perc: Magyar lőtt kifacsart helyzetből, nem talált kaput.

48. perc: a szegediek másik kapusa, Czirbus most is civilben nézi a meccset, húzódása továbbra sem jött rendbe. Borbély kap közben sárgát.

46. perc: a vendégek egy gyors támadással kezdtek. Trepák a végállomás.

Az első játékrészben látottak alapján teljesen megérdemelt a Szeged vezetése, amely lehetne nagyobb különbségű is. Az ultrákat is dicséret illeti, végigénekelték a 45 percet.

45. perc: Bernáth kap sárgát színészkedésért.

44. perc: Kulacsik kapott nagy labdát a jobbszélen, ám beadása mélyre sikerült.

41. perc: kicsit leült a meccs, de így is a Szeged van fölényben. Puskás vágja fel Benét, jár a sárga. Kovács Bence szabadrúgása mellészáll.

37. perc: érik a második szegedi gól. Batik Bence léphetett ki, ám kicsit hosszan tolta meg, Tarr felszedte előle.

36. perc: egy beívelést Magyar tett vissza a kapu elé, a kapuson átjutott, egy védő vágta ki Bernáth elől.

34. perc: Gahwagi most a tizenhatos sarkátől lőtt, nem volt rossz, ám Tarr védte.

32. perc: Trepák fölött száll át a labda, ám Bene az üres kapu fölé belsőzik. Köszönjük.

29. perc: megvan a vezetés! Bernáth adta be szépen a labdát a bal szélről, Gahwagi a tizenegyespontnál érkezett, ellőtte, a bal kapufáról pedig a hálóba vágódott a labda, 1-0.

28. perc: Bene ment el a jobb szélen, beadása Trepák kezében hal el.

25. perc: még 200-an kiértek a meccsre, most lehetünk vagy 2200-an. Közben egy Kulacsik-beadásra Bernáth repül, el is tudja rúgni azt, labdája azonban a kapus kezébe pattog.

23. perc: a szegedi mezen a Pick a főszponzor. Bár nem tudjuk a megállapodás anyagi hátterét, ez azért biztató.

21. perc: vastapsot ér, gólt sajnos nem a remek szegedi támadás. Folmer hozta fel a labdát, tanítani való módon ugratta ki Kulacsikot, aki ellőtte a labdát a kapus mellett, ám a kapufáról visszavágódott az a mezőnybe.

17. perc: Egervári Sándor Szalai "Dzsínó" Istvánnal nézi az összecsapást. Azért meglepődnénk, ha a következő válogatott keretbe bármelyik csapatból kerülne játékos.

15. perc: a barcikaiak eddig négy meccsen két győzelmet arattak, kétszer viszont kikaptak, idegenben egy siker, egy kudarc a mérleg. Jelenleg nyolcadikok.

13. perc: Borbély 40 méterről ívelt rá egy szabadrúgást, veszélyesen csavarodott, de a kapu tetejére hullott.

9. perc: Trepáknak egy indításnál először kell játékba avatkozni. Gond nélkül húzza be a labdát.

7. perc: a barcikai szabadrúgás magasan fölészáll.

4. perc: Kulacsik szlalomozott négy vendégjátékos között gyönyörűen, Kovács Bence felrúgta, jogos a sárga.

2. perc: Gahwagi gyönyörűen ment el a bal szélen, ám beadása célt téveszt.

1. perc: a hazaiak kezdték az összecsapást. Hajrá, Szeged!

16.07: kisebb elemezgetés után 2000 főben határozzuk meg a nézőszámot. Nem véletlenül várták ennyire az első hazai NB II-es bajnokit.

16.05: felhangzik az ismert, "Petigól" című himnusz, ezzrel is Bernáthot ösztönzik az ultrák.

16.01: Egervári Sándor, a magyar labdarúgó-válogatott szövetséi kapitánya végzi el a kezdőrúgást. Hatalmas tapsot kap a szurkolóktól.

15.59: a vendégek narancssárgában játszanak majd. Köszöntik a 35 évvel ezelőtti szegedi csapatot. Sokan eljöttek.

15.58: az új szegedi futballhimnuszra, új, kék-fekete mezében vonul be a Szeged 2011. Erre megérte négy fordulót várni. Hallgassa meg a himnuszt itt!

15.56: az időt és a szép lányokat még nem dicsértük - most megtesszük.

15.52: rekezdtek az ultrák, ránézésre száz-kétszázan lehetnek a szemközti részen.

15.50: minden dicséretet megérdemelnek a rendezők, a pálya ránézésre remek, a lelátó gyönyörű, a beléptetés profi. Egy-két gyerekbetegség azért kiütközik, de ez ilyenkor természetes.

15.47: köszöntünk mindenkit az SZVSE-pályáról. Hamarosan kezdődik a találkozó, hat év után az első NB II-es futballmeccs Szegeden. A nagylelátó már háromnegyedig megtelt, és a szemközti részt is lassan ellepik az ultrák. A hangulatra biztosan nem lehet majd panasz.

Csak sorjáznak az emlékek. Nem feledem, amikor az SZVSE-pályán kisgyerekként szedtem a labdát többek között Deáknak, dr. Kovátsnak, Orosházinak, Kozmának, Szélpálnak, Kunnak. Azt sem feledem, amikor a gyúrónak, Pióker Sándornak afférja volt a Honvéd válogatott játékosával, Garaba Imrével. Előttem van, ahogy Gruborovics odaáll egy húszméteres szabadrúgáshoz, majd a szédületes bal lábával „felvarrja" a labdát a bal felsőbe. Tízéves éppen csak elmúlhattam, mégis élénken törnek elő a képek a korabeli futballőrületről.

Fantasztikus meccsek, óriási csaták, hatalmas sikerek – mindez gyerekként az SZVSE- pályán. És most újra ez a tradicionális stadion került a fókuszba a Szeged 2011 NB II-es hazai bemutatkozása kapcsán. Mint már folyamatosan beszámoltunk róla, a létesítmény rövid idő alatt komoly változásokon ment át, és ugyan a nyugati színvonaltól még messze van, de arra feltétlen alkalmas, hogy másodosztályú labdarúgó-mérkőzést rendezhessenek benne. Ma pedig megtörténik az avatás is, hiszen a Szeged 2011 16 órától ebben a stadionban fogadja a Kazincbarcikát az NB II Keleti csoportjának ötödik fordulójában.

– Feszültség van bennem, hiszen az első hazai pályán rendezendő meccsre készülünk, illetve a külső körülmények sem úgy alakulnak, ahogy ideális lenne. Ebben a helyzetben nehéz lenne happy hangulatot sugallni. Komoly reményeink nem lehetnek, de több van bennünk, mint amit eddig nyújtottunk. Mert melyik újonnan alakult csapat bírná el, ha négyszer idegenben kell pályára lépnie? A Kazincbarcikát jól ismerem, és azt várom, hogy mindenki olyan lelkesen, odaadóan álljon a mérkőzéshez, ahogy a minket elkísérő szurkolók álltak bármelyik helyszínen is a csapathoz. Ha a drukkerekhez hasonlóan a kellő fordulatszámot felvesszük, jók lehetünk. A kezdő összeállításakor még mindig van hiányérzetem. Orosz Márk még mindig nem léphet pályára, pedig volt már olyan nap a héten, amikor azt hittem, számíthatok rá. Lanistanin megsérült a szerdai edzőmérkőzésen, de a kispadra leülhet, míg Gellér kiállítás miatt egymeccses eltiltást kapott, ráadásul a lágyéka megsérült, a kapus, Czirbus pedig továbbra is sérült – mondta Kolozsvári János, a Szeged 2011 egyik szakvezetője.

A találkozó előtt – a B közepet kivéve – még a helyszínen lehet jegyet venni: a felnőtt ülő 1000, a felnőtt álló, valamint a diák- és nyugdíjasbelépő egyaránt 500 forintba kerül.

Mádi József

• 14. laca74 2011. szeptember 18. 14:18
    „Gratula a gyözelemhez,kumisz menj be az általad csürhének hivott srácok közé és mutasd meg hogy kell(ene) szurkolni. Ez a "csürhe" volt akik a szabadidejükben segitettek helyrehozni a pályát és a lelátókat.”
  • 13. mur 2011. szeptember 18. 11:31
    „kumisz egyet értek veled már Orosházán is megmutatták hogy mekkora az IQ-juk,amúgy meg a két kieső szenvedett egymással!Remélem Csabán hozzák a formájukat és kikapnak!”
  • 12. littlekosa 2011. szeptember 18. 10:18
    „Grat a győzelemhez remélem minél előbb NB1-es foci csapat lesz Szegeden
    Hajrá KTE !!”
  • 11. kumisz 2011. szeptember 18. 02:04
    „A HAJRÁ SZEGED-től eltekintve a videón egy csürhe volt látható és hallható!!!! Rigó Úr megreformálhatná a szurkolást ( is ) egy kicsit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 10. ultra 2011. szeptember 17. 23:02
  • 9. Zsoltee0716 2011. szeptember 17. 21:25
    „Hogy hogy a SZVSE pályáján rendezték ezt meg?”
  • 8. Tisza 2011. szeptember 17. 19:53
    „Itt most az első győzelem volt a fontos, bármi áron.
    Ez az utlosó 20 percben már csúszva-mászva, de megvolt.
    Külön gratula Trepáknak, Magyarnak és a közvetlen védelemnek, végig féltem, hogy becsúszik valami szarvashiba, de nem!
    Elől meg, lesznek még olyan meccsek is, amikor Bernáth és Kulacsik lövései közül is csak beakad egy.egy.
    Formel egy nagyon jókötésű, harcos gyerek, remélem, gólokat is lő majd.
    A másik: a 2200 fős nézősereg egyfajta szavazás is volt.
    3 vereség és 1 döntetlen után, egy Kazincbarcika volt a vendég!
    Egy NB II-es meccsen.
    Hajrá Szeged!”
  • 7. ultra 2011. szeptember 17. 19:51
    „Sok néző, nagy tábor...győzelem, ennyi!
    Szeged város polgárai újra bebizonyították, hogy szeretik a foci!”
  • 6. pigicsaba 2011. szeptember 17. 19:42
    „Írástudatlan:Te most akkor csalódott vagy?”
  • 5. szegediultra 2011. szeptember 17. 19:40
    „Szép volt srácok!! gratula!! így tovább!! HAJRÁ SZEGED!!!”
  • 4. legott 2011. szeptember 17. 19:32
    „Gratula a csapatnak , a játék még nem az igazi , viszont az akaratból , küzdeni tudásból jeles. Csak így tovább !”
  • 3. W666W 2011. szeptember 17. 18:54
    „Gratula a csapatnak az elsö sikerhez..A Szurkolókat meg minnél több gyözelemmel lehet kicsábítani...2200 nézö nem is rossz ha azt nézem hogy egy Kispest meccsen vannak 1000-en...”
  • 2. laca74 2011. szeptember 17. 16:01
    „Felhivnám a cikk szerzöjét hogy a szegedi szurkolók mér sok-sok éve nem b-közép néven vagy szinvonalon szurkolnak. Ezzel az elnevezéssel csak saját magát égeti,ultráknak hivják öket mert annak valják magukat.”
  • 1. Írástudatlan 2011. szeptember 17. 13:06