2018. 05. 21. hétfő - Konstantin 14°C | 23°C Még több cikk.

Otthon kapott ki a Metalcom-Szentes

A férfi vízilabda OB I középszakaszában az alsóház 5. fordulójában a Metalcom-Szentesi VK otthon, a ligeti fedett uszodában szerepelt és szenvedett ötgólos, 7-12-es vereséget az olimpiai bajnok Szécsi Zoltán vezette Kaposvártól.
Metalcom-Szentesi VK–Kaposvár 7–12  (2–3, 1–3, 1–3, 3–3)
Férfi vízilabda OB I, közép- szakasz, alsóház, 5. forduló. Szentes, 100 néző. Vezette: Dodog, Csizmadia.
 Metalcom-Szentesi VK: György D. (7 védés) – Reuten, Van Mil 1, WERNER 2, Visnyakov 1, Somogyi B. 2, TAKÁCS J. Csere: Farkas K., Kunszeri, Szalai G., Vörös V., Kókai 1, Bocskay. Vezetőedző: Pellei Csaba.
Kaposvár: Krémer (8 védés) – Kovács O., BERTA 3, Varga Zs., Tóth K., VINDISCH 3, Juhász-Szelei 1. Csere: Palotás, Hegedűs B. 1, Pataki G. 1, SÁNTAVY 2, Polovic 1. Játékos-edző: Szécsi Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 9/4. Ötméteresből: 2/0, ill. 1/0.
Kiállítva, végleg cserével:
Vörös V. (26.).

A hétvégi alsóházi férfi vízilabda bajnoki első találatára több mint három percet kellett várni. Sok örömük akkor sem volt a szentesi drukkereknek, hiszen azt a vendég kaposváriak lőtték, Sántavy révén. A játékrész utolsó 15 másodpercében felgyorsultak az események: előbb a kaposvári Pataki talált be, majd 6 másodperccel a vége előtt a hazai Werner. A második 8 percben elhúzott a Somogy megyei gárda, Polovic gólja után már 2–6 állt az eredményjelzőn, Metalcom-szemszögből. Ezzel tulajdonképpen eldőlt a meccs és a pontok sorsa, sőt a folytatásban tovább nőtt Vindischék előnye, a 4. negyed elején Juhász-Szelei találatával már 7-re, 4–11. A több sebből vérző, betegségektől tizedelt Kurca-partiaknak már csak a kozmetikázásra futotta az erejükből, a 7–12-es végeredményt 8 másodperccel a lefújás előtt Kókai állította be, emberelőnyből.

Érdekesség, hogy az emberelőnyös helyzetek kihasználására egyik mester sem panaszkodhatott, a szentesiek 7-ből 3-at, a kaposváriak 9-ből 4-et váltottak gólra. Viszont a büntetőkből egyet sem értékesítettek, a hazaiak kettő, a vendégek egy ötöst hibáztak. A Metalcom-Szentesi VK az alsóházban 5 forduló alatt az 5. vereségét szenvedte el, és csak az alapszakaszból magával hozott 7 ponttal előzi meg a sereghajtó, 16. KSI együttesét.

Pellei Csaba: – Rossz előjelekkel készültünk a bajnokira, hiszen öt játékosunk megbetegedett a találkozó előtt. Próbáltuk szorosan tartani a Kaposvárt, de a mérkőzés végére teljesen elfogytunk, ráadásul két-három kulcspozícióban szereplő játékosom nem hozta azt a szintet, amit kellett és ami elvárható lett volna tőlük. De Werner Richárd biztató formájának örülök.

Pontszerzés az éllovas ellen: SZEOL SC-Puskás Akadémia 1-1

A labdarúgó NB II 26. fordulójában a SZEOL SC az SZVSE-pályán az éllovas Puskás Akadémiát fogadta. A vendégek a 40. percben szerzett góllal vezettek, Kéri azonban egyenlített, így 1-1-es döntetlen a vége. Tovább olvasom