2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 20°C Még több cikk.

Otthon voltak csak erősek

A labdarúgó NB III Alföld csoport 24. fordulójában megyénk csapatai közül az Algyő és a HFC is kihasználta a hazai pálya nyújtotta előnyt.
Algyő–Kiskunfélegyháza 3–0 (1–0)

Algyő, 200 néző. Vezette: Rácz A.
Algyő: Tombácz – Varga N., Vass, Varga F. – Retek, Sípos (Makra), Kothencz, Krucsó – Tóth L. (Végh), Pálinkó, Tóth A. (Daróczi). Edző: Tóth Ákos.
Kiskunfélegyháza: Tóth P. – Huber, Kádár, Fekete, Nádasdi (Lénárt) – Polgár, Újvári, Fricska (Timafalvi), Katona – Terjék, Szabó T. (Vida). Edző: Kurucz István.
Gólszerzők: Kothencz, Makra, Pálinkó.

A megváltozott összetételben pályára lépő Algyő azonnal támadólag lépett fel, és több kihagyott helyzet után Kothencz szemfüles találatával szerzett vezetést. A folyamatos hazai rohamokat a második félidő derekán bemutatkozó Makra hatalmas góllal koronázta meg. Az algyőiek végigtámadták a mérkőzést, és Pálinkó látványos találatával eddigi legbiztosabb győzelmüket aratták.

Tóth Ákos: – A helyzetkihasználás kivételével mindennel elégedett vagyok!
Jók: Vass, Krucsó, Tóth A., Makra, ill. Kádár, Terjék.

HFC–REAC II. 1–0 (0–0)

Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Kőrösi.
HFC: Molnár T. – Simon, Antal, Huszár, Bakos Á. – Nagy A. (Horváth R.), Szűcs, Kis K., Marton – Koncz (Gonda), Varga M. (Czibere). Edző: Rostás Károly.
REAC II.: Botlik – Slezák (Padutsch), Hajdú, Nemes, Kőrösi – Baghy – Banka (Gubuznai), Schlafer, Kovács I., Bogdán (Sasvári) – Schmidt. Edző: Hornyák Béla.
Gólszerző: Marton. Kiállítva: Schlafer.

Végig nagy fölényben játszott a hazai gárda, de vagy lesállás, vagy pedig pontatlanság miatt a helyzetek sokasága maradt ki. A második félidő elején végre megszületett a várva várt HFC-gól, és onnantól kezdve csak arra ügyeltek a házigazdák, hogy megtartsák előnyüket.

Rostás Károly: – Ha a végjátékban pontosabbak vagyunk, simábban nyerünk.
Jók: Simon, Bakos Á., Kis K., Marton, ill. Botlik, Hajdú, Nemes, Baghy.

Dabas–Csongrádi Tiszapart SE 4–1 (2–0)

Dabas, 50 néző. Vezette: Szűcs G.
Dabas: Ráfi – Catenacci, Baranyai, Mészáros, Danyis – Teiringer, Csendes, Vass Cs. (Bukorszki), Forró (Volenszki) – Törőcsik, Namuquinta (Vass N.). Edző: Dajka László.
Csongrád: Bíró – Szűcs D., Forgó, Túri, Bánfi – Bagi – Szeri, Deli, Lévai, Keller Z. – Bertók (Keller I.). Edző: Gál Lajos.
Gólszerzők: Namuquinta (2), Vass N., Vass Cs., ill. Deli.

A Csongrád már a 10. másodpercben(!) gólt kapott, de ez még nem fogta meg a vendégeket. A szintén elkerülhető második, majd a harmadik találat viszont már végzetes volt.

Gál Lajos: – Elkerülhető gólok döntötték el a mérkőzést.
Jók: Vass Cs., Törőcsik, Namuquinta, ill. Szűcs D., Deli.

Gyula–Tisza Volán SC 1–0 (0–0)

Gyula, 200 néző. Vezette: Kömpf.
Gyula: Steigerwald – Pribojszki, Ráfi (Fazekas), Süli, Valentényi – Ótott – Varga, Ferenczi (Czira), Laurinyecz, Tóth (Kondoros) – Dobi. Játékos-edző: Dobi Róbert.
Tisza Volán: Kispéter (Dongó) – Buzási, Kreizler, Mórocz, Szabó A. – Kardos (Zakar), Burány – Körmöczi (Füle), Brinszky, Gahwagi – Bank. Edző: Protity Sándor.
Gólszerző: Czira.

Az alacsony színvonalú találkozón közvetlenül a fordulás után szerzett góllal a szerencsésebb csapat három ponttal gazdagodott.

Protity Sándor: – A Békéscsaba elleni elmúlt heti győzelmünk felértékelődött volna, ha Gyulán is képesek vagyunk a pontszerzésre. Nem voltunk azok.

További eredmények: Baja–Vasas II. 1–2, Békéscsaba–Monor 0–2, Honvéd II.–Örkény 4–0, Szolnoki Spartacus–Szigetszentmiklós 2–1.

Szeviép-sláger: mindenki Lénáról mesél

Drámai csatában 58–57-re győzött a Szeviép-Szeged Szolnokon az Uniqa női nemzeti… Tovább olvasom