2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Ötven pontot dobott a Mediteam ukrán duója

Remek támadójátékkal, összesen tizenkét triplát dobva győzte le a Mediteam Szeged a Szekszárdot a női kosárlabda NB I A csoportjában.
Nem akármilyen kezdést produkált a Mediteam Szeged a Szekszárd ellen: a három légiós, Roglics, Zserzserunova és Szazonenko összesen négy triplát vágott be az első négy percben (a két ukrán játékos összesen 50 pontig jutott), 12–0-ra lépett meg Mészárosné Kovács Andrea csapata. A mérkőzés végkimenetele gyakorlatilag már ekkor eldőlt, ám a Mediteam nem lassított, sorozatvan dobták a hármasokat, végül tizenkettőig jutottak.

47 pontos győzelmével a Szeged visszavágott az őszi szekszárdi vereségéért, és jól hangolt a zalaegerszegi meccsére.

További eredmények: Cegléd–BEAC 75–70, Sopron–BSE 90–51, ZTE–Pécs 65–86, FTC–Baja 80–49.

Rasheed Rita (balra) és az exszegedi Vincze Viktória pontharcát utóbbi nyerte, de a meccs végén előbbi örülhetett. Fotó: Schmidt Andrea

Mészárosné Kovács Andrea: – Védekezésben kiemelkedőt nyújtottak a lányok. Az első félidőben távoli dobásaink, nagyszünet után gyors támadásaink megoldhatatlan feladat elé állították ellenfelünket.

Mediteam Szeged–Szekszárd 109–62 (35–15, 24–18, 25–14, 25–15)
Női kosárlabda NB I A csoport, 23. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Szilas Gy., Vida B.
Mediteam Szeged: Laklóth 5/3, SZAZONENKO 26/18, RASHEED 15, ROGLICS 12/3, ZSERZSERUNOVA 24/6. Csere: Lengyel 8/6, Farkasinszki 2, Fejes 9, Kováts A. 4, Békefi 4. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
Szekszárd: Medgyessy 8, Szavercsenko 1, Szemerédi 12, VINCZE V. 16, Jevtusenko 2. Csere: Demeter 10, Turcsinovics 2, Tamis 6, Vincze A. 3, Hajdú 2. Vezetőedző: Ujhelyi Gábor.
Kipontozódott: Szavercsenko (27.), Demeter, Vincze A. (40.).

Szedeák: azok a fránya büntetők

Nagy csatában 88–80-as vereséget szenvedett a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az NB I A csoportos bajnokságban. Tovább olvasom