2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -5°C | 1°C

Ötvenegy pontos siker: Szeviép-Szeged-BSE 105-54

Több mint ötven ponttal nyerte meg utolsó hazai bajnokiját a Szeviép-Szeged a BSE ellen.
Szeviép-Szeged-BSE 105-54 (26-21, 27-10, 24-12, 28-11)
Női kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Szabó G., Maár.
Szeviép: NÉMETH 12, LAKLÓTH 12/3, RASHEED 25/3, FEJES 18, ROGLICS 16. Csere: Lengyel 6, Farkasinszki 7, Kováts 9, Mészáros, Békefi. Vezetőedző: Bencze Tamás.
BSE: Pusztai 2, Süle 7, TIBA 21/6, Hegedűs 12, Górácz 4. Csere: Tóth C., Miháczi 2, Göbölös, Karlócai 2, Schramkó, Orsó 4. Vezetőedző: Varga Mátyás.
Kipontozódott: Göbölös (30.)

Bencze Tamás: - Három negyednyi jó játékkal tettük kellemessé a Karácsonyt. Örülök, hogy az előzetesen tervezett, gyors támadásainkat viszont láttam a pályán.

IV. negyed (105-54)

10. perc: Kováts egy büntetője jó 105-53. Még egy vendégbüntető, 105-54 a vége.

9. perc: Fejes kosarával már 102-53. Kováts Anna igazán belejött 104-53.

8. perc:
Rasheed négy büntetőjéből három megy be 98-51. Kováts Annáé a századik pont 100-53.

7. perc:
ezúttal Laklóth, minimális ellenállást sem fejt ki a BSE 95-51.

6. perc:
Kováts Anna is hozzátesz 93-49.

Ötvenegy pontos siker: Szeviép-Szeged-BSE 105-54. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

5. perc:
most meg Rasheed - jönnek azok a gyors kosarak, amikről Bencze Tamás beszélt 91-49.

4. perc:
szétesett a BSE, ezúttal Fejes "mattol" 89-49.

3. perc: Rasheed forgatja meg Tóthot, kosár a vége 87-49.

2. perc:
Lengyel dönti meg a "kosáron pattogtatás "világcsúcsát, a lényeg, hogy bement 85-47.

1. perc:
Fejes, majd Farkasinszki. De meglesz-e a száz 81-45.

III. negyed (77-43)

10. perc:
Karlócai első kosara 71-41. Roglics kosár plusz büntető 74-43. Laklóth hármasa zárja a negyedet 77-43.

9. perc:
Farkasinszki egy büntetőt dob be 71-39.

8. perc:
Tiba kosara, ő a legjobb városmajori 70-39.

7. perc:
Fejes 70-37. Szegedi időkérés.

6. perc: Rasheed asszisztjából Farkasinszki 68-35.

5. perc:
büntetőket dobhat Rasheed - mindkettő a gyűrűben 66-35.

4. perc: Rasheed, majd Laklóthot hagyják egyedül, a palánk alól nem hibázik 64-31.

3. perc: megint a szerb, már 28 az előny 59-31.

2. perc:
szerencse is kell: Roglics dobása négyet pattan a gyűrűn, mielőtt behullik 57-31.

1. perc:
Laklóth megveri egy az egyben emberét 55-31.

II. negyed (53-31)

10. perc:
sőt, újabb kosara után már 13-nál jár 48-31. Süle ellen fújnak technikait, Németh dobja be mindkettőt 50-31. Fejes harcosságának köszönhetpen 53-31 a félidő.

9. perc: Rasheed most sem hibázik, 11 pontos 46-31.

8. perc:
Németh, Tiba majd Rasheed, utóbbi tripla 42-30.

7. perc:
Kováts Anna mindkét büntetője jó 37-27.

6. perc: Hegedűs dob be két büntetőt 32-25. Laklóth tört be, eredménnyel 34-27.

5. perc:
beállt Kováts Anna is, a kosarak viszont szünetelnek.

4. perc: időt kérnek a vendégek.

3. perc: most Németh, Roglicsé az assziszt 32-23.

2. perc:
első kosarát dobja Farkasinszki 32-23.

1. perc:
Roglics jó meccset játszik 28-23.

I. negyed (26-21)

10. perc: újabb vendégtripla 25-21. A nemrég még szeviépes Tóth Cecília a már BSE csapatának dob kosarat 26-21. Ez a negyed vége.

9. perc: Fejes másolja le társát, majd Hegedűs kosár pulsz büntető 24-18.

8. perc: Pusztai, majd Roglics 20-15. Rasheed teszi fel a palánk alól 22-15.

7. perc:
Rasheed oldotta meg egyedül 18-12. Süle ötödik pontjával 18-13.

6. perc:
Tiba triplája után időt kér Bencze Tamás 14-10.

5. perc: megint Németh, keresztül szaladt a BSE-n 14-7.

4. perc: Németh centerből, ez is ritka 10-3.

3. perc:
Rasheed kosarával hamar meglépünk 6-0. Fejes, eddig remek 8-0.

2. perc:
Fejes harcossága után Németh kosara 2-0. Roglics két büntető 4-0.

1. perc:
megkezdődött a Szeviép-Szeged idei utolsó hivatalos hazai meccse.

Várhatóan nem lesz nehéz dolga Bencze Tamás csapatának, hiszen a BSE a táblázat hátsó feléhez tartozik, kerete tavalyhoz képest meggyengült, és idegenben is magabiztosan, 89–57-re győzött a Szeviép a harmadik fordulóban.

– Kötelező győzelem, egyben gyakorlás – mondta a 16 órakor kezdődő találkozóról Bencze Tamás vezetőedző. – Az arányokra szeretnénk figyelni: eddig nem mindig érvényesült a csapat egyik legnagyobb ereje, a gyors támadójáték, most azonban azon leszünk, hogy kihozzuk ezt a gárdából, és kevesebbet támadjunk felállt védelem ellen, inkább indításokból, lerohanásokból szerezzünk kosarakat. Ezt természetesen a Nantes ellen is megpróbáltuk, nem túl nagy sikerrel, ám a szerényebb játékerőt képviselő BSE ellen ez azért jóval könnyebb lesz – tette hozzá.

Idegenben nyert a Bodrogi Bau Szentes

Az ASI vendégeként szerezte meg idei második győzelmét a Bodrogi Bau Szentes csapata a Vodafone… Tovább olvasom