2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Overdose fölényesen győzött

Fölényes győzelmet aratott Overdose a vasárnapi OTP-Hungária Nagydíjon Budapesten a Kincsem parkban. Ezzel 12. versenyén 12. győzelmét aratta a magyar telivér.
Overdose a kilencedik futamban, a hatos bokszból indult neki az 1000 méteres távnak. A négyéves veretlen lovat a belga sztárzsoké, Christophe Soumillon lovagolta és fölényes győzelmet aratott.

Overdose a szlovákiai magyar Mikóczy Zoltán lova. Egyelőre utolsó magyarországi versenyére a felkészülés nem volt zökkenőmentes, a múlt héten még sántított, mert patkolás közben a kovács belevágott a körömágyába, ráadásul a napokban két fogát is ki kellett húzni.

Mikóczy Zoltán a futam után elmondta: teljesült az, amiért ma elindultak a versenyen, vagyis mindazok, akik szerették volna közelről látni Overdose-t, verseny közben is megcsodálhatták teljesítményét. Mivel a vasárnapi futam csak egy felhozó verseny volt, Overdose nem is teljes erőbedobással futott, zsokéja, Christophe Soumillon mindössze körülbelül 70 százalékot "vett ki" belőle, ennek ellenére 52,6 másodperc alatt teljesítette az ezer métert, ami könnyen lehet, hogy új világcsúcs is egyben - mondta Mikóczy Zoltán.

Ezt az időt ráadásul három patkóval teljesítette, 400 méter után ugyanis levált a bal első lábáról a szilikonbetétes patkó, amelyet sérülése után tettek fel neki. A múlt héten még sántított, mert patkolás közben a kovács belevágott a körömágyába, emiatt tették fel a speciális patkót. A történtekről egyébként már értesítették a kovácsot is, aki még vasárnap visszateszi a patkót Overdose lábára.

Azt egyébként nem tudni, hogy Overdose fut-e még Magyarországon, a tervek szerint most Anglia következik, majd Párizsba megy a csodaló, de Mikóczy Zoltán elmondása szerint Magyarországon amúgy sincs olyan verseny, amelyen indulhatna.

• 3. rozator 2009. április 19. 23:29
    „Gratula a Farkasházynak! Ha ő nincs, nem tudjuk ki-mi ez az Overdose!”
  • 2. comet 2009. április 19. 23:00
    „Overdose-t a parlamentbe.”
  • 1. Eagleeye 2009. április 19. 18:54
    „Csak így tovább!”

Kézilabda: Döntőbe jutott a Győr, a Viborg lesz az ellenfele

29-21-re győzött hazai pályán vasárnap délután a Győri ETO női kézilabdacsapata a Hypo… Tovább olvasom