2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

Padlóra küldték a Celjét

A női kosárlabda Európa-kupa K csoportjának nyitómeccsén nem várt nagy különbségű győzelmet aratott a Szeviép-Szeged.
Szeviép-Szeged - Celje 82-44
FIBA Európa-kupa női kosárlabda-mérkőzés, K csoport, első forduló, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Dolinek (cseh), Juras (szerb).
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 14, FÜRÉSZ 9/3, MÉSZÁROS 16/9, Tomova 8, KAJDACSI 18. Cserék: IZSÁK 8/6, RUSSAI 6, Szlimák 3/3. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
Celje: Radulovics 8/6, Csonkova 2, ERKIC 10, Maganjic 6, Vulics 6. Cserék: Jereb 2, Komplet 7, U. Kvas, N. Kvas 3/3, Prsa. Edző: Dragomir Bukvic.

Egy perc huszönöt másodperc telt el a meccsből, és máris időt kért a Celje. A Szeviép-Szeged ugyanis villámrajtot vett a FIBA Európa-kupa K csoportjának nyitómérkőzésén. Ennyi idő kellett ahhoz, hogy 7–0-ra lépjenek el Mészárosék. Dragomir Bukvic nem egy nyugodt edző, 12–6-os szegedi vezetésnél a lecserélt Radulovicsot lökdöste a kispadon.

Szárnyaltak a Tisza-partiak, Izsák első labdaérintésből egy hármast ért el, 19–10. Zengett a csarnok, Bukvic mestert az agyvérzés kerülgette, ordított minden játékosával. Védekezést váltottak, azaz zónázni kezdtek a vendégek. Ez vajmi keveset ért a robogó Szeviép ellen, Mészáros utolsó másodpercben eleresztett „trojesze" pedig rendesesen padlóra küldte a Celjét, 26–11. Még mielőtt aggódni kezdtek volna a szurkolók, hogy feljön a ZKK, Izsák ismét betalált távolról, a 15. percben 33–19 volt ide. A magyar együttes hihetetlenül magas szinten védekezett, a szlovének kemény falba ütköztek, nem igazán találták az ellenszert, így a félidőben is maradt a tizenöt pontos különbség, 40–25. A félidei dobótérkép-statisztika pedig azt is elárulta, hogy távolról és a palánk környékéről voltak a legveszélyesebb a szegediek.

4–0-ás rohammal kezdte a második félidőt a Szeged. Nem nehéz kitalálni: Bukvic időt kért. Nos, ez sem ért semmit. Újabb négy szegedi találat, újabb időkérés. Pedig csak három perc negyven másodperc telt el, 48–25. Olyan tanácstalanná váltak a szlovének, hogy végül Bukvic is feladta. Leült a padra. Hat percnek kellett eltelnie a harmadik negyedből, hogy pontot szerezzenek a vendégek, 50–27. Legtöbbször a támadást sem tudták befejezni, lejárt a támadóidejük. No, de ez inkább a hazai csapat dicsérete volt: levegőhöz sem engedték junti ellenfelüket. Tíz perc alatt négy pontot engedélyeztek, szemben a 19 szerzett hazai kosárral.

Mészáros remekelt

Egy éve a Celje elleni hazai meccsen Mészáros Kornélia csapata egyik legjobbja volt. Most is annak bizonyult az egykori válogatott bedobó. Az első félidőben félelmetes magabiztossággal szórta a hármasokat, ami igazán őrületbe kergette a vendégeket. Remekül osztogatott, nyolc gólpassz a teljesítménye, és négy szabálytalanságot harcolt ki. Két perccel a vége előtt leosztott egy akkora sapkát, amelyben Eva Komplet akár elmehetne síelni hazájában.

Harminc lett közte, 59–29 volt a negyedik negyed előtt. Olyan történt az utolsó negyed elején, ami az egész meccsen még nem. Vendégkosárral indult a tíz perc. Kissé alább hagyott a lendület, éppen ezért magához szólította játékosait Peresztegi Nagy Ákos vezetőedző. Szerencsére nem kellett körmöt rágni, hiszen továbbra is hatalmas volt a távolság. Kijött a gödörből – két percig tartott – a Szeviép, Fürész és Mészáros szerzett hárompontost. Török passza után Mészáros értékesítette a ziccert, így kialakult a meccs legnagyobb különbségű hazai vezetése, 80–44. Az már csak a ráadás volt, hogy Fürész Emő mindkét büntetőjét értékesítette, így alakult ki a végeredmény, 82–44. Járt a vastaps, és a népes szurkolósereg felállva ünnepelte a hazaiakat.

A Szeviép-Szeged remek rajtott vett a FIBA Európa-kupában, nem várt fölényes győzelmet könyvelhetett el a szlovén bajnok ellen. A Tisza-partiak jövő héten csütörtökön – vasárnap a BEAC otthonában lépnek pályára – a Medvescsak Zagreb ellen idegenben csatáznak.

Peresztegi Nagy Ákos: – Gratulálok minden játékosomnak, szuperül teljesítettek, a kapott 44 pont pedig mindent elmond a védekezésről.