2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Padlót fogott a Pick Szeged Nordhornban

A Pick Szeged csapata súlyos, 34-25-ös vereséget szenvedett a Nordhorn elleni KEK-negyeddöntő-mérkőzésen.

Vladan Matics lemondott. A Pick legsikeresebb trénere (bajnoki cím, kupagyőzelem) 2 év után távozik a csapattól. Utódjáról később döntenek. Matics nagyon letört volt a vereség után, nem tudta megindokolni, hogy mi lehetett a csapattal, mi volt a csúfos kudarc oka. Az elnökség egy hét múlva tárgyalja az ügyet, így még a visszavágóján Matics ül. A csapat kiállt a tréner mellett.

HSG Nordhorn-Lingen-Pick Szeged 34-25(18-12)

Férfi kézilabda KEK-negyeddöntő, első mérkőzés, Nordhorn, 2150 néző. Vezeti: Cirligeanu és Bejinariu (románok).

Nordhorn: GENTZEL - Verjans 2, Weinhold 4,  Szűcs 3,  MYRHOL 5, Karlsson 2, SPREM 9/1. Csere: SZTOJKOVICS 9/5. Ola Lindgren.

Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea, Laluska 1, Herbert, ANDJELKOVICS 5, Oszmajics 1, Zvizej 2/1. Csere: Marjanac (kapus), Krivokapics 6, Zubai 1, Petrea 3, Nenadics 4, Katzirz, Vancsics 1. Edző: Vladan Matics.

Kiállítások: 12, ill. 18 perc.

Hétméteresből: 6/6, ill. 3/1.

Erre nehéz bármit is mondani. A továbbjutáshoz csoda kell, kilenc gól komoly hátrány.

60. perc: Gentzel véd. Andjelkovics 2 perc. Hazai időkérés. Pont egy perc van hátra. Karlsson a szélről, 33-24. Vancsics a szélről válaszol, 33-25. Myrhol tombol, egy másodperccel a vége előtt, 34.25.

59. perc: Andjelkoivcs belemenés, Myrhol, 32-24. Padló. K.O.

58. perc: Újabb labda eladás. Nincs komment. Labdát szerzünk, Sprem 2 perc.

57. perc: Marjanac véd. Eladjuk a labdát, Sprem, ziccer, gól, 31-24.

56. perc: A két román: Hetest ad! Sprem, 30-24. Eladjuk a labdát.

55. perc: Nenadics mellé, mienk a labda, Sztojkovics 2 perc. Zubai kap nagy labdát Krivótól, 29-24.

54. perc: Petrea, Gentzel könnyedén. Karlsson Marjanac lábai között, 29-23.

53. perc: Nenadics püfölik, mégis gól, 28-23. Sprem fejbe lövi Marjanacot, elnézést kér. Megyünk előre. Gyerünk!

52. perc: Ghionea is visszajön. Labdát szerzünk. Ziccerben fújnak faultot.

51. perc: Marjanac jön be, ismét Petrea, gyerünk Ádi, 28-22. Marjanac ziccert véd.

50. perc: Szűcs és Andjelkovics 2-2 perc. Sprem, 28-21.

49. perc: Weinhold fölé, Laluska fölé, Myrhol öt méterről... Ezek csalnak! 27-20. Petrea 27-21. Szép volt, eldőlésből.

48. perc: Időt kér a Szeged. Eddig egyet csarélt a Nordhorn! Ez is hihetetlen! Krivokapics a fellegekben, a labda a kapuban, 26-20.

47. perc: Sztojkovics mellé. A két játékvezető hihetetlen: Andjelkovicsot lökték el, Sztojkovics zunder, 26-19.

46. perc: Myrhol hülyét csinál belőlünk, hetes, Sztojkovics, nem lehet igaz, mindent bedob, 25-19. Nenadics 2 perc, majd Myrhol is 2 perc. Laluskát blokkolják, marad nálunk. Eladjuk.

45. perc: Laluska labdát szerez, ellenfélhez passzol, Szűcs, 24-18. Petrea: a meccs eddigi legnagyobb gólja, 24-19. Puljez véd, Herbert beesik a hatoson belülre, meglökték, a hazaiaké a labda.

44. perc: Nenadics labdát szerez, gól, 23-18.

43. perc: Nenadics fölé, a fault volt... Sztojkovics esik nagyot, nem kaptunk hetest!

42. perc: Sprem, jó játékos a horvát, 23-17.

41. perc: Petrea ziccert ront, Puljez ziccert véd, Nenadics gól, 22-17. Mi volt itt.

40. perc: 2150-en vagyunk! Újabb Puljez védés, Oszmajics Genzelt találja el, Sprem ziccer, 22-16. Hihetetlen gyengék vagyunk elől.

39. perc: Puljez védi Szűcs lövését, Nenadics ellépi.

38. perc: Sprem a rövidbe, 21-15. Ismét a Professzor, hetes: Zvizej GÓL, 21-16.

37. perc: Laluska mindenestől, 20-15.

36. perc: Petrea eladja a labdát, Myrhol robog, 20-14.

35. perc: Gentzel véd, visszaszerezzük, Krivokapics javít, 18-14. Weinold: talált gól, az első Puljez hiba, 19-14.

34. perc: Sprem, Puki véd. Marad náluk. Visszaszerezzük.

33. perc: Herbert 2 perc. Jogos. Eladja a Nordhorn a labdát. Jöhetünk. Verjanst ápolják. Andjelkovics hetest harcol ki. A Professzor parádésan játszik. Krivokapics, kapufa.

32. perc: Andjelkovics a földön, semmi, Krivokapics-bomba, 18-13.

31. perc: Kettős emberelőnyben kezdünk. Ghionea: kitalálhajták, telibe talája Gentzelt. Ghionea labdát szerez, helyette érkezik Vancsics.

Összegzés: Eddig főleg a támadásokkal vannak gondjaink, Andjelkovicson kivül senki sem került lövőhelyzetbe. A két román játékvezető is elég érdekes felfogásban vezeti a meccset. Erre mondják: ennél csak jobb jöhet!

30. perc: Szűcs mellé. Kell a gól, nagyon. Karlsson 2 perc. Sztojkovics 2 perc. Ghionea időntúl: telibe a falat, a félidőben 18-12.

29. perc: Mindenért hetes adnak, Sprem zuhan be a hatoson belülre. Sztojkovics, érkezik Marjanac. 18-12. Krivokapics mellé.

28. perc: Weinhold irtózatosan nagy gól, 17-12. Katzirzot sáncolják.

27. perc: Tudják miért adtak a hetest. Weinhold elesett. Sztojkovics, 16-11. Andjelkovics taljról, Deni ötgólos, 16-12.

26. perc: Katzirz bejött, hetest harcol ki, Krivokapics, kihagyja, a kipattanót bevágja, 15-11.

25. perc: Támadunk, öljük az időt. Andjelkovics a földön, semmi. Botrányos a két román. Sprem büntett, 15-10.

24. perc: Oszmajics 2 perc. Komolyan felháborító! Újabb Puljezevics védés.

23. perc: A 40 éves Genzel mint a párduc! Hihetetlen! Zvizej ziccer, üres kapu, 14-10.

22. perc: Petrea probálkozást könnyedén védi Gentzel. Myrhol megeszi Zubait, 14-9.

21. perc: Verjans pattint, Zvizej 2 perc. Nagy nyomás a Picken. Andjelkovics kettős emberhátrányban, 13-9. Puljezevics védés! Kisebb vita. A németek szerint Zubai hamarabb ment vissza. Szerencsére nem!

20. perc: Krivokapics jobbkézzel (!), 12-8. Egy két perc is lehetett volna!

19. perc: Petreát blokkolják. Jönnek a németek, Myrhol újabb hetes, Nenadics 2 perc. Sztojkovics, 12-7.

18. perc: Ghionea újabb ziccert ront. Hihetetlen. Gentzel lábát találta telibe. Időt kér a Szeged. Myrhol hetes harcol ki. Sztojkovics, a beállós! Nyer, 11-7.

17 perc: Szűcs fölé, Gentzel kiindul a kapuból, Zubai kapura lő, a hatoson megfogják a labdát. Üres volt a kapu.

16. perc: Verjans most nem hibázott, 10-7. Gentzel lábbal, Puljezevics kézzel. A két román bíró Ghioneánál belemenést fúj...

15. perc: Egy elrontott szegedi helyzet után Sprem, 9-6. Nenadics pattantva, 9-7. Okos volt!

14. perc: Ghionea zicceben Gentzel találja el, a kipattanót Zvizej a kapuba továbbítja, 8-6. Laluska 2 perc. Puljezevics bravúros védés a szélről, felemeli a kezét, újból örül!

13. perc: Myrhol ziccer, 8-5. Nenadics Gentzelbe lő.

12. perc: Sztojkovics beállóból préseli be a labdát, 7-5.

11. perc: Gentzel is véd. Petrea löketét. Támadnak a németek, törlés. Verjans kapufa, marad náluk a labda.

10. perc: Oszmajics mellé. Puljezevics védés.

9. perc: Előbb eladjuk, majd visszaszerezzük a labdát, mégis a Nordhorné a labdba, Sztojkovics beállóból, 6-5.

8. perc: Labdát szerzünk. Andjelkovics, újból vezetünk, 4-5. Weinhold gyorsan válaszol, 5-5.

7. perc: Oszmajics bombagól, 4-4.

6. perc: Keményen védekezünk. Sprem repül a szélről, 4-3.

5. perc: Eladjuk a labdát, Sztojkovics ziccer, 3-2. Krivokapics Szűcshöz hasonlóan, a fellegekből, 3-3.

4. perc: Szűcs lő, Puljezevics hozzá ér, de kapufáról a kapuba megy a labda, 2-2.

3. perc: Andjelkovics okosan engedi el, Gentzel mellett a kapuban a labda, 1-2.

2. perc:  Puljezevics védés. Bravó!

1. perc: A németek kezdenek. Szűcs emelkedik, remek gól, 1-0. Andjelkovics talpról, 1-1.

16.56: Azért a hangulat nem annyira félelmetes. A sporcsarnok nyomába se érnek a németek.

16.55: Herbert a csapatkapitány.

16.54: Fény le, füst, lengnek a zászlók. Köztük egy magyar is! Kezdődik a csata!

16.50: Megkezdődik a show. Minden néző kezében egy hatalmas piros szív. Nordhornban szeretik a csapatot. Pedig mindenki ismeri a történetet: a következő szezonban a másodosztályba sorolják a csapatot. A helyi szpíker éppen most mondta be a Pick Szeged nevét. Taps köszöntötte a magyar csapatot.

16.45: Nincs még mindig telt ház, de közel ezren már a csarnokban. Adrian Petrea számára kellemes emlékeket idéz Nordhorn, hiszen a Dinamo Bukarest játékosaként már sikerült nyernie itt. A Pick bement az öltözőbe.

16.35: A meccset két román játékvezető vezeti: Cirligeanu és Bejinariu.

16.30: A keretek, Nordhorn: Gentzel, Katsigiannis, Verjans, Karlsson, Rigterink, Myrhol, Mickal, Hansen, Weinhold, Sprem, Sztojkovics, Szűcs, Kalter, Bültmann.

Pick Szeged: Puljezevics, Marjanac, Herbert, Vancsics, Oszmajics, Andjelkovics, Krivokapics, Ghionea, Zubai, Katzirz, Petrea, Laluska, Nenadics, Zvizej.

16.20 : Ványa Bankovics vezetésével megkezdi a közös melegítést a Pick. A hazaiak egyénileg melegítenek. Már áll a fénykapu, amin majd bejönnek a játékosok.

16.15: Egyelőre még kong a csarnok. 13 szegedi szurkoló viszont a helyszínen lesz, és drukkol a kedvenceknek. Sörcsap minden sarokban, Krombachert mérnek ezerrel, de ez Németországban megszokott dolog. A szegedi játékosok közül Zvizej, Oszmajics és Nenadics töltötte az időt négyesezésekkel. Több helyi kisfiú megközelítette a Pick játékosait, akik barátságosan pacsiztak velük, majd néhányszor feléjük dobták a labdát. Luka Zvizej annyira összabarátkozott az egyik fiúval, hogy az megígérte, hogy minden góljánál tapsolni fog. Már csak reménykedni tudunk, hogy Luka többször is a kapuba talál. Közben kijött a Nordhorn is melegíteni.

16 óra: A csapat 15.30-kor megérkezett a nordhorni csarnokba. A hazai csapat szépen csendben csordogált, megérkezett az ex-veszprémi Myrhol, a szlovákiai magyar Szűcs Csaba, akinek átadtuk azt a Délmagyarországot, amiben nyilatkozott. Ezt a 2 méter három centi magas játékos kérte, mert gyűjti a róla megjelent cikkeket.

Matics edző még csak halkan merte megjegyezni, hogy a lengyel Przybecki nem játszik, mert nincs meg az útlevele, enélkül pedig nemzetközi meccsen nem lehet pályára lépni. A hír igaznak tűnik, hiszen az előre leadott csapatlistában, illetve jegyzőkönyben nem szerepel a neve. Ez komoly érveszteség a Nordhorn számára!

13 óra: Mindenki a szobájába ment, az ebéd hasonló volt az előző napihoz, csendespihenő következik. Délelőtt kis csoportokba verődve a belvárosban sétáltak a játékosok. A Pick legalább „életet" vitt a nordhorni vasárnapi délelőttbe, hiszen az utcán csak elvétve találkoztunk emberekkel. 15 órakor közös kávézás lesz, majd 15.20-kor elindul a csarnokba társaság. Öt pernyire van busszal a nordhorni aréna. A csapat bizakodó, ebédnél is kiváló volt a hangulat, a poénok most sem maradtak el.

Egy eredmény a KEK-ből: Valladolid (spanyol)-Constanta (román) 38-23. A továbbjutás kérdése már az első meccsen eldőlt.

Vasárnap, 10 óra: A csapatnak 8.20-kor volt ébresztő (Piki bácsi mindenkihez bekopogott), majd utána reggeli következett. Bőséges reggeli várta a fiúkat. Puki továbbra is zrikálta Petreáékat, nem volt olyan pillanat, hogy ne kérdezze meg, hogy mi lett a román-szerb futballmeccs (2-3 a pláviknak). Herbert Gáborék asztala pedig a magyarok albániai győzelméről diskurált, számolgattak, hogy milyen esélye lehet a vb-csoportban a mieinknek a továbbjutásra.

Napsütésre ébredt a társaság, jó idő lett Nordhorban is. A tudósító mindent "visszaszív" azzal megállapítással kapcsolatosan, hogy nem turistaparadicsom a város. Süli Andrással (12 órakor a Rádió 88-ban élőben ad helyzetjelentést), a Rádió 88 sportriporterével még szombat este a belvárosban sétáltunk. Gyönyörű a belváros, kis folyók kanyarognak, több vízeséssel, régi épületekkel.

A játékosok délelőtt mennek el sétálni, 12-kor lesz a közös ebéd, majd kisebb pihenő. Szerencsére mindenki jól aludt, az óra átállítás ellenére jót pihent. Katzirz Dávid elárulta, hogy nem elképzelhetetlen, hogy Mocsai Tamás (Lemgo) a helyszínen szurkol a Picknek, és a Tiszasziget megye egyes labdarúgócsapatának, Cs. Tóth Zoltánnak a nővére és férje is eljön Dortmundból a fiúknak szurkolni.

Legközelebb ebéd után jelentkezünk.

20 óra: A csapat befejezte a vacsorát. Remek hangulatban volt a társaság. Estére három sztori, amivel egyelőre búcsúzunk Nordhornból, de reggel újból jelentkezünk.

1 sztori: - Az edzés végén a szokásos négyesezés zajlott. Lele Ambrus Pistrui Lászlóval alkotott párost, míg Vladan Matics a német származású, de évek óta Magyarországon élő Jochan Klenkkel.

"A két magyar, a két német ellen!" - szólt Matics Klenkhez. Nos, ez annyira felhergelte Pistruékat - egyszer a háta mögött engedett el egy labdát -, hogy legyőzték Maticsékat.

"A sört mi nyertük!" - újságolta büszkén Andjelkovicséknak a győzelmüket a Pistrui-Lele duó.

2. sztori: A Nordhorn a KEK-meccsre készített egy műsorújságot. Természetesen adatokat közölt a Pick Szegedről. Nenad Puljezevicset, Milorad Krivokapicsot, Dragan Marjanacot, Danijel Andjelkovicsot, Petar Nenadicsot és Luka Zvizejt viszont horvát állampolgárnak tüntették fel. Eltudják képzelni, hogy ez egy szerbnek miként esik.

"Horvát delegácija" - állapította meg a vacsoránál helyet foglaló társaságnak Adrian Petrea és Valentin Ghionea. Pukiék csak jót nevettek ezen. Vacsora közben azonban hangos lett a szerb különítmény:

"Román delegáciája!" - jött a fricska. A szerb futball-válogatott ekkor szerzet vezetést a románok elleni idegenbeli meccsen. Ezután még jött egy szerb gól, Petrea és Ghionea inkább csendben maradt, elment számítógépen játszani. Kitalálhatjék: futballoztak!

3. sztori: A csapat vacsora közben neten követte a Pécs-Szeviép magyar kupa-elődöntőt. A játékosok percekenként ugrottak fel és nézték mi az eredmény. A vereség miatt ők is szomorúak voltak, sajnálták, hogy nem sikerült a döntőbe jutnia a szegedi csapatnak.

17 óra: Csapatunk megérkezett a katlanszerű 3 ezres csarnokba, és elkezdte a tréninget. Mindenki gyakorol, egyedül Petar Nenadics végez különmunkát, de az ő bokája is rendben van. A laza bemelegítés után a szokásos egymás között futball következett. Petrea és Oszmajics góljaival a Puljezevics fémjelezte csapat nyert 2-0-ra. Oszma bombagólt szerzett, igaz, ő abból a városból (Niksics) származik, ahonnan az AS Roma sztárja, Mirko Vucsinics.

A csapattal tartott a Pick Szeged többségi tulajdonosa, Pistrui László is, vele beszélgettünk tréning közben.

- Mit vár a nordhorni összecsapástól?

- Már ma reggel megtettem a tétem, fogadtam az MKB Veszprém operatív elnökével, Magyarády Péterrel egy karton peszgőbe, hogy nyerünk.  Ő azt mondta, hogy nem. Remélem enyém lesz a nyeremény.

- Úgy érzi, hogy ez meglesz?

- A nordhorni csapat jó csapat, de játékos garnitúrában erősebbek vagyunk. Úgy szeretnénk haza utazni, hogy a visszavágón már egy percig sem a továbbjutás legyen kérdéses, megjegyezve, hogy a Nordhorn idegenben is veszélyes.

- A cél a KEK-győzelem, ezt nyilatkozta többször is.

- Egy csapat ha KEK-et akar nyerni, akkor a Nordhornon túl kell lépnie. A sorsoláskor is elmondtam, hogy ez egy előrehozott döntő. A KEK két legjobb csapata találkozik most egymással, de nekünk nyernünk kell.

- A srácokon érződik az elszántság, régen volt ennyire együtt a társaság. Elbeszélgetett a fiúkkal?

- Csapat körül történt a napokban néhány olyan esemény, ami után elbeszélgettem a fiúkkal. Én úgy látom, hogy ez jó hatással volt. A srácok érzik, hogy most fontos meccs következik.

16 óra: A csapat befejezte az ebédet, mindenki a szobájába ment. Éppen Medvegyi-Löwen BL-meccs hajrájára, amit végül 33-31-re az oroszok nyertek meg, de a németek reménykedhetnek, hiszen két gól valójában nem is igazán hátrány.

Mivel elég későn tudott ebédelni a társaság, így senki sem tömte magát tele ételel. 17 órakor a Hotel AM STADTRINGb-tól indul edzésre a magyar kupa-győztes. A csarnok nincs messze, öt perc buszút vár a fiúkra. Vladan Matics és Ványa Bankovics egy lata átmozgató tréninget vezényel.

15.20: A Pick játékosai nagy örömére megjelenik a Nordhorn felírat. A szegedi együttes megérkezett a KEK-helyszínre, a játékosok elfoglalták a szállást. Öt perc után pedig ebédelni indul a társaság. Farkaséhes mindenki. A nordhorni sofőr bácsi nem volt egy Forma-1-es pilóta, inkább hasonlított egy lassított felvételre. Közben a BL-ben a félidőben a Medvegyi oktatja volt csoport ellenfelünket a Löwent, a félidőben 20-14-re vezetnek.

Az is látszik, hogy Nordhorn a lengyelországi Plockhoz hasonlóan nem egy turistaparadicsom, de a Pick nem is kirándulni érkezett.

14 óra:  A csapat még Hollandiában, jár, kicsit késett a nordhorniak busza. Amszterdamban a várakozás alatt előbukkant a nap, azóta viszont csak esik és esik. A német ellenfél szendviccsel és sütivel várta a társaságot. A csapat nagyrésze olvas, zenét hallgat, van aki viszont (Laluska, Zubai) alszik. Legközebb Nordhornból jelentkezünk.

11.50: A csapat megérkezett Amszterdamba, olyan gyors volt az út, hogy egyelőre még nem érkezett meg a németek busza, ami Nordhornba szállítja a társaságot. Skót szoknyás férfiakkal van tele a reptér, ez nem véletlen, hiszen ma este holland-skót vb-selejtező labdarúgómeccs lesz. Egyik skót sem volt szomja, nem málnaszörpöt ittak...

6 fok, esős idő várta a társaságot Amszterdamban. Nordnhorn közel 200 kilométerre fekszik, ezt a távolságot az említett busszal teszi meg a társaság. Mivel így lett egy kis szabadidő, a játékosok kávézással töltik az időt.

Szentgyörgyi Pál, Szeged alpolgármestere is a küldöttség tagja. Miközben várakoztunk, a sportért felelős alpolgármesterrel beszélgettünk: - A Tatabánya meccs után kicsit visszafogottabb vagyok, úgy gondolom, hogy utolsó pillanatokban dől el a meccs. Bízom benne, hogy a mi javunkra. A csapategység fontos lesz az összecsapáson.

Vancsics János, csapatunk szélsője kapcsolódott a beszélgetésbe: - Korai volt a kelés, az út lehetett volna gyorsabb... Szoros meccsre számítok, remélem, hogy nyerünk. A vállam kézilabdázásra alkalmas.

8.40: A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata szombaton hat órakor kelt útra az újszegedi sportcsarnok elől. Ferihegyre nyolc óra után néhány perccel érkezett meg a társaság. A "becsekólás" után ismerős arcok bukkantak fel. A Pick játékosai Mocsai Lajossal, az MKB Veszprém vezetőedzőjével találkoztak először, majd néhány pillanat múlva megjelentek a nagy rivális, a Veszprém kézilabdásai is. Baráti ölelések, puszik, zrikálások vették át a szerepet. Az MKB Spanyolországba míg a Szeged Németországba utazik nemzetközi mecsre.

Mocsai, Csoknyai, Matics és Bankovics közösen reggelizett, beszélgetett, jókat nevetett egy-egy történet hallatán. Itt most nem ellenfelek voltak, hanem barátok. De ez volt a jellemző a játékosokra is, gyorsan kis csapatok alakultak. Jó volt látni, hogy a két magyar élcsapat milyen jó viszonyban van egymással.

A Pick gépe 9.25-kor száll fel, Amszterdamba 12 óra után érkezik meg. Legközelebb a holland városból jelentkezünk.