A labdarúgó NB III Alföld csoportjában az Algyő Pálinkó triplájával verte a Dabast, míg a HFC Kiskunhalason kikapott.
Algyő, 150 néző. Vezette: Tóth S.
Algyő: Dénes – Varga N., Sümeghy, Krajczár, Krisztin – Sebők (Lele), Juhász, Daróczi, Végh – Retek – Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Dabas: Monok – Blaskó (Liszkay), Danyis (Feczesin), Szakács, Maka – Szentgyörgy, Teplán, Csendes, Volenszky – Tóth A., Moldován (Gál). Edző: Kovács Kálmán.
Gólszerzők: Pálinkó (3), ill. Liszkay.

A meccs előtt elméletben erősödött, gyakorlatban gyengült az Algyő. Lóczi István ugyanis sikeres pro-licences edzői vizsgát tett, viszont a kezdés előtt derült ki, hogy védőjére, Varga Ferencre nem számíthatott. Ami pedig a pályán történt, azt akár Pálinkó-shownak is nevezhetjük. A hazai támadó az első félidőben háromszor talált be: a 13. és a 18. percben Végh szöglete, majd Daróczi beadása után fejjel volt eredményes, aztán a 30. percben Sebők passzát lőtte szép mozdulattal, ballal a hálóba, 3–0. A találkozó akár el is dőlhetett volna – a nézők mondták is a hazai trénernek: Mester, nyugodtan dőlj hátra a kispadon! –, csakhogy a vendégek még ilyen hátrányban sem adták fel. A szünetben csereként beállt Liszkay az 51. percben szépített, majd a 80. percben 11-est hibázott. Így aztán maradt a megérdemelt hazai siker.

Lóczi István: – Köszönöm a szurkolók segítségét, amely hozzásegítette a csapatot az őszi szezon sikeres befejezéséhez.
Jók: Sebők, Juhász, Varga N., Pálinkó, Retek, ill. Szakács, Csendes.

Kiskunhalas–HFC 4–0 (3–0)

Kiskunhalas, 50 néző. Vezette: Gyekiczki.
Kiskunhalas: Nagy Zs. (Verebélyi) – Babos Á., Barna Zs., Kárász, Kovács P. – Bagi, Kislőrincz, Karda, Tóth – Czifrák, Kovács N. (Fekete). Edző: Török László.
HFC: Bíró – Mészáros (Rácz D.), Pécsek, Sipos, Dálnaki, Keller – Szűcs (Katona), Antal, Nagy A., Marton (Tóth J.) – Bernáth. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Czifrák, Karda, Kovács N., Barna Zs.

Négy pontrúgás döntötte el a találkozó sorsát. A 11. percben az exmakói Bagi ívelt a 16-oson belülre, a labda többször lepattant, az exszegedi Czifrák pedig eszmélt, és a kapuba stukkolt, 1–0. A 39. percben Bagi szöglete után Karda a hosszún egy méterről bólintott a kapuba, 2-0. A 45. percben ismét hazai szöglet következett, Barna Zs. lőtt, a labda pedig Kovács N.-ről pattant a gólvonal mögé, 3–0. A 65. percben Karda jött egy szabadrúgással, amely után Barna Zs. fejelt találatot, 4–0. A HFC kapura egyáltalán nem volt veszélyes.

Kolozsvári János: – A jobb játékerőből álló Halas könyörtelenül kihasználta a helyezkedési hibáinkat.
Jók: Karda, Barna Zs., Kislőrincz, ill. Nagy A., Antal.

További eredmények: Békéscsaba–Monor 1–1, Túrkeve–Mezőtúr 2–0, Szarvas–Sarkadkeresztúr 2–1, Gyula–Örkény 3–1, Tápiógyörgye–Szolnoki Spartacus 1–2, szabadnapos: Cegléd.

Egykori kedvencek a Kék Mókuson

A nagy hagyományokkal rendelkező teremlabdarúgó-torna, a Kék Mókus-kupa döntőjét december 29-én az… Tovább olvasom