2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Pálinkó ceglédi triplája

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában az Algyő Cegléden nyert, míg a Hódmezővásárhely hazai pályán 2–1-re kikapott a Gyulától.
Cegléd–Algyő 1–3 (0–2)
Cegléd, 200 néző. Vezette: Salamon.
Cegléd: Kiri – Sápi, Buczkó, Abdel, Cseh (Utassy) – Magyari, Kecskeméti, Farkas (Szabó), Lendvai (Fazekas) – Szokoli, Füle. Edző: Ványi Zsolt.
Algyő: Dénes – Sümeghy, Krisztin, Kothencz, Krucsó – Sebők, Juhász (Lele), Krajczár, Daróczi (Horváth) – Pálinkó, Retek. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Füle, ill. Pálinkó (3).
Kiállítva: Szokoli.

Az Algyő a kezdés után azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és a Kothencz, Krajczár, Retek, Pálinkó tengely mentén végig uralta a játékot. A 32. percben Krajczár indította Pálinkót, aki 15 méterről, balról a bal alsóba lőtt, 0–1. A 40. percben Pálinkó középen ugrott ki, és ezúttal a jobb alsóba lőtt, 0–2. Az 55. percben Füle egy kipattanót értékesített, 1–2. A hazaiak csak a mérkőzés igen rövid szakaszában, csak a szépítő góljuk után tudták nyílttá tenni a meccset. A 75. percben Szokolit kiállította a bíró. Aztán a 76. percben eldőlt a meccs: ekkor Lele bal oldali pontos beadását Pálinkó felhőfejessel küldte a jobb felsőbe, 1–3.

Lóczi István: – A múlt heti balszerencsés vereségre gyógyír ez az eredmény és a mutatott játék.
Jók: Buczkó, Sápi, Füle, ill. Pálinkó, Kothencz, Krajczár, Retek.

HFC–Gyula 1–2 (1–1)

Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Filus.
HFC: Sós – Talmácsi (Katona), Dálnaki, Pécsek – Gyenes, Sipos, Borbás Zs. (Antal), Keller – Nagy A. (Mészáros), Bernáth, Varga M. Edző: Kolozsvári János.
Gyula: Steigerwald – Marczis (Kertész), Brasoveanu, Cser, Oláh – Cseke (Tóth R.), Tamási, Dobray, Ótott – Kiss-Szabó, Papp. Edző: Szabó Attila.
Gólszerzők: Bernáth, ill. Cseke, Papp.

Ezen a mérkőzésen is kiütközött a vásárhelyi csapat nagy problémája: a játékosok a legnagyobb helyzeteket sem értékesítik, a védelem pedig továbbra is gólképes. Hiába lépett fel támadólag a HFC, és irányította a játékot, a 22. percben vezetéshez jutott a Gyula. A hazai védők nem tudtak felszabadítani, Cseke pedig a térdéről elépattant labdát a hosszúba lőtte, 0–1. A 38. percben megtört a jég, betalált a HFC. Mégpedig milyen góllal! Nagy A. ívelt a kapu elé, Gyenes középre fejelte a labdát, Bernáth pedig előrevetődve bólintott a hálóba, 1–1. Továbbra is uralta a játékot a Vásárhely, ám a 47. percben második helyzetéből második gólját érte el a gyulai gárda. Egy élesen belőtt labdát Papp az ötös sarkáról passzolt a rövidbe, 1–2. Irányított a HFC, a komoly helyzetekig azonban nem jutott, illetve a kapuban Steigerwald magabiztos volt.

Kolozsvári János: – Olyan szériában vagyunk, amikor semmi sem sikerül, de lesz ez jobb, és nem adjuk fel.
Jók: Varga M., ill. Steigerwald, Brasoveanu, Tamási.

További eredmények: Mezőtúr–Sarkadkeresztúr 1–1, Dabas–Monor , Szolnoki S.–Szarvas 2–2, Örkény–Kiskunhalas 1–0, Tápiógyörgye–Túrkeve 0–0, szabadnapos: Békéscsaba.