2018. 07. 19. csütörtök - Emília 18°C | 26°C Még több cikk.

Pálinkó gólt ollózott

A labdarúgó NB III-ban az Algyő győzelemmel tudta le hazai meccsét, a HFC viszont kikapott idegenben.
Algyő–Túrkeve 3–2 (1–0)
Algyő, 200 néző. Vezette: Filus.
Algyő: Dénes – Varga F. (Sebők), Krisztin, Kothencz, Krucsó – Sümeghy, Varga N., Krajczár (Végh), Daróczi (Juhász) – Pálinkó, Retek. Edző: Lóczi István.
Túrkeve: Kiss – Ökrös, Varga L., S. Nagy, Tóth I. (Debreczeni I.) – Debreczeni D., Bálint, Sólyom, Lovas (Rónyai) – Kormos (Kántor), Kui. Edző: Csillag László.
Gólszerzők: Kothencz (11-esből), Pálinkó, Varga F., ill. Bálint, Ökrös.
Kiállítva: Bálint.

Az első játékrész még kiegyenlített játékot hozott, ám már ekkor is vezetett az Algyő. A 41. percben Krucsó beadását Tóth I. kézzel hárította a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Kothencz magabiztosan értékesítette, 1–0. Hiába egyenlítettek a vendégek az 59. percben Bálint révén, a gólszerzés az Algyőnek a félidő közepén kétszer sikerült: előbb a 60. percben Sümeghy beíveléséből Pálinkó parádés ollózással vette be a túrkevei kaput, majd a 68. percben az előrehúzódó Varga F. közelről növelte az előnyt, 3–1. A hajrában a tíz emberrel maradt vendégek csak szépíteni tudtak.

Lóczi István: – Köszönet illeti munkatársaimat az egész heti segítségért, valamint a játékosoknak a meccsen nyújtott teljesítményért.
Jók: Sümeghy, Végh, Pálinkó, Retek, ill. Kiss, Kántor, Debre- czeni D.

Dabas–HFC 2–1 (1–0)

Dabas, 100 néző. Vezette: Pataki A.
Dabas: Végh – Blaskó, Danyis, Teplán, Suhajda – Szakács T., Csendes, Moldován, Ordasi – Feczesin, Tóth A. Edző: Kovács Kálmán.
HFC: Sós – Mészáros (Marton B.), Dálnaki, Pécsek, Keller – Varga M., Sipos, Borbás Zs. (Vadas), Gyenes – Bernáth, Rózsavölgyi (Talmácsi). Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Pécsek (öngól), Tóth A., ill. Bernáth.
Kiállítva: Tóth A., ill. Keller.

A mérkőzés eleje egyértelmű vendégfölényt hozott, a HFC jól játszott, de játékosai számolatlanul hagyták ki a helyzeteiket. A büntetés nem maradt el: a 28. percben paródiába illő jelenetek közepette kapott gólt a Vásárhely. Egy hazai támadás után a kapufáról oldalra pattant a labda, amelyet visszapasszoltak középre. A dabasi támadó, Feczesin a felső lécre lőtt, az onnan visszapattanó labda pedig a menteni igyekvő Pécsek lábáról szerencsétlenül saját kapujába pattant, 1–0. A szünetben három csatárra tért át a HFC, és egyértelmű fölényben is volt, de a ziccerek ezúttal is kimaradtak. Aztán a 75. percben Tóth A. ismét a Dabasnak szerzett gólt, 2–0. Bernáth ugyan a 80. percben szépített, sőt Mészáros a kapufát is eltalálta távoli lövésből, ám egyenlítenie nem sikerült a vendégeknek.

Kolozsvári János: – Amelyik csapat ennyi ziccert kihagy, azt megbünteti saját magát.
Jók: Végh (a mezőny legjobbja), Danyis, Teplán, Feczesin, ill. senki.

További eredmények: Mezőtúr–Gyula 0–2, Cegléd–Kiskunhalas 0–2, Szolnoki S.–Monor 2–1, Örkény–Békéscsaba 1–2, Tápiógyörgye–Szarvas 2–2, szabadnapos: Sarkadkeresztúr.

Holnap 18 órakor Győrben kezd a Szeviép

A Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata számára is megkezdődik a bajnoki szezon. A… Tovább olvasom