2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 11°C | 21°C Még több cikk.

Pápán nyert a Bodrogi Bau

Zsinórban harmadik mérkőzésén győzött a Vásárhelyi Kosársuli, így biztosan őrzi feljutást jelentő első helyét.
Pápa Hungarotel–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 79–96 (20–20, 20–26, 21–23, 18–27)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a feljutásért. Pápa, 100 néző. Vezette: Bognár, Kiss B.
Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 18, Elek 3, NYILAS 28, Tigyi 13/3, KOVÁTS 19. Csere: Böszörményi 7, Kukla 6, Vas 2. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.

A mérkőzés első perceiben felváltva estek a kosarak (12–12), de már látszott, hogy Drahos foghatatlan a pápai védők számára. Betöréseit vagy ziccerrel fejezte be, vagy passzaiból Tigyit hozta kihagyhatatlan helyzetbe. Sajnos vérző fejsérülése miatt többször is le kellett cserélni, de ennek ellenére szép lassan elhúzott a Kosársuli, 12–18. Ezt követően a hazaiak fordítottak (24–20), sőt eredményes középjátékosaik révén sokáig tartották is előnyüket, 31–27. A pápai zóna ellen Kováts és Nyilas egyre többször lépett be a palánk alá, és dobta sorra a kosarakat, 34–41. Triplát nem sikerült ugyan szerezni, de így is biztos vásárhelyi előnnyel zárult a „félidő", 40–46.

A pihenőt követően sem változott sokat a helyzet, az okosan játszó és jól védekező Vásárhely – elsősorban centerkosaraival – biztosan tartotta előnyét, 50–58. A hazaiak egyre szabálytalanabbul játszottak, de Kukláék kíméletlenül bevágták a büntetőket. A zárónegyed Nyilas „jutalomjátéka" volt, a bedobó 15 pontot szerzett ebben az etapban. A hazaiak mindent megpróbáltak (embert fogtak, zónáztak, letámadtak), de nem tudták csökkenteni hátrányukat, 67–80. Hiába kértek kétszer is időt, hiába cseréltek folyamatosan – Drahosék nyugodtan támadva, jól védekezve folyamatosan növelték előnyüket, 72–90. Minden pályára lépett vásárhelyi kosarat szerzett, és biztos, megérdemelt idegenbeli győzelem született, 79–96. Ez különösen úgy értékes, hogy az elmúlt héten az Eger vereséget szenvedett Pápán.

Dr. Elek András: – Hihetetlenül lelkesen, motiváltan és fegyelmezetten játszottak a srácok. Idegenben 96 pontot dobni bravúr, pláne hogy tizenhat tripla kísérletünkből csak egy sikerült.

Kikapni lehet, de így nem szabad

Zsinórban ötödször végzett a dobogó második fokán a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Hogy mit ér… Tovább olvasom