2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Papesznyi különbség a Beton és a Kaposvár között

A férfi vízilabda OB I őszi utolsó fordulójában a mérkőzést rosszul kezdő Szeged Beton Molnár Tamás klasszisának köszönhetően végül 14–9-re legyőzte az újonc Kaposvárt.
Szeged Beton–Kaposvár 14–9 (2–3, 3–2, 6–1, 3–3)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 11. forduló. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Kovács, Németh.
Szeged: Molnár D. – Juhász Zs., Kiss Cs. 1, Turzai 1, MOLNÁR T. 6, SOMOGYI 2, Hegedüs. Csere: Lehmann 1, Varga P. 1, Márkus 1, Vincze M. 1, Juhász G., Nagy M. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Kaposvár: Nagy P. – SNYDER 2, Bakó, Prikidánovics, Balogh Z. 1, JUHÁSZ-SZELEI 2, Gyurováth 1. Csere: PAPP G. 2, Maár 1, Kutasi, Horváth Dániel, Horváth Dávid, Bognár. Vezetőedző: Bereczki Miklós.
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 8/6.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/0.
Kipontozódott: Varga P. (30.), ill. Kutasi (26.).

A friss válogatott-kerettag Turzai Gábor távoli átlövésből született gólja jelentette a Szeged Beton Kaposvár elleni meccsének első eseményét. Szép találat volt, de ami utána történt, arra nem voltak felkészülve a nézők. A lelátó népe ugyanis azt láthatta, hogy a kulcsjátékosai közül ötöt (Török Béla, Aljosa Kunac, Joseph Kayes, Aaron Younger, Bálint Gergő) pihentető Szeged képtelen komolyan venni a bajnokság 11. helyezettjét. A pontatlan átadások, az ellezserkedett ziccerek, a kihasználatlan fórok, a tessék-lássék védekezés mind ezt támasztotta alá. Mindennek pedig az lett az eredménye, hogy a találkozó 12. percében általános döbbenetre 2–5 állt az eredményjelzőn. Ekkor vesztette el az egyik hazai drukker a türelmét, és öblös hangján ébresztőre buzdította kedvenceit.

Egy negyednyi komoly vízilabda: Szeged Beton-Kaposvár 14-9. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Ez volt az a pillanat, amikor színre lépett a házigazdák háromszoros olimpiai bajnoka, minden hájjal megkent klasszisa, Molnár Tamás. Papesz kezébe vette az irányítást, és az addigi egy találatát gyorsan megtoldotta újabb kettővel, és mivel Somogyi is gólt szerzett, röpke másfél perc alatt immár 5–5-re módosult az eredmény. Az előbb említett szurkoló ekkor megint kiengedte a hangját, csak éppen most már azt kiabálta, hogy „Jó reggelt, fiúk!" Innentől kezdve aztán már nem volt esélyük a rendkívül szimpatikusan és lelkesen játszó somogyiaknak; amikor a légiósuk, Snyder a 11 percen át tartó gólcsendjüket megtörte, már 10–5-re húzott el a Beton.

Kérdezzen Papesztól! A delmagyar.hu hétfőn 13 órától Molnár Tamással, a Beton háromszoros olimpiai bajnok centerével készít online interjút a Corso Caféban. Papesztól önök is kérdezhetnek a delmagyar.hu-n.

Az utolsó negyedben újra csak felváltva estek a találatok, és végül 14–9-es szegedi győzelemmel ért véget az esztendő utolsó bajnoki mérkőzése. Ettől persze még véletlenül sem kell senkinek hanyatt vágódnia, arra viszont nagyon is büszkék lehetnek a betonosok, hogy az alapszakasz első felét veretlenül, a 11 meccsükből 31 pontot begyűjtve őszi bajnokként zárták.

Varga Péterék szerdán 17.30-kor (tévé: Digi Sport) a Vasast fogadják a Bajnokok Ligája C jelű kvartettjének 4. fordulójában. Az erre való felkészülést segítendő a gárda ma 17 és 19 óra között a szerb Vojvodinával kétkapuzik az újszegedi sportuszodában.

Vincze Balázs: – Sokat hibáztunk elöl is és hátul is. A közelmúltban már kétszer találkoztunk a Vasassal, az első összecsapásunk előtt a Szentessel nehézkes meccset vívtunk, utána kikaptunk a Komjádiban. A második összecsapásunkat megelőzően könnyed meccset játszottunk az OSC-vel, ezt követően le is győztük a piros-kékeket. Most megint csak egy nehézkes találkozónak ítélem a Kaposvár ellenit, remélem, a sor ezúttal nem úgy folytatódik, mint a Szentes elleni mérkőzés után.

Megye II: nyert a Zákányszék

A labdarúgó megyei II. osztályban az elmúlt hétvégén pótoltak egy, még az első fordulóból… Tovább olvasom