2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Papírforma-vereségek

A legutóbbi bajnokikhoz képest nem változott a koreográfia a női kézilabdásoknál: mindkét csapatunk papírforma vereséget szenvedett.
Győr - Németh Toll Makó 42-16 (21-7)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Győr, 600 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.
Győr: HERR – KOVACSICZ 5, Bradeanu 1, HORNYÁK 5, Djokics 4, Gogirla 1, Vérten 4. Csere: Guiu (kapus) Juhász 1, Temes 4 (2), Bognár 4, DRÁVAI 6, BÓDI 5, Somoi 2. Edző: Róth Kálmán.
Németh Toll Makó: Klembucz – Sztupakova, Lévai 3 (2), Csendes 2, Fekete 3, Barna 1, Baunok 4. Csere: Szabó K. (kapus), Bartucz 2, Horváth 1, Erdei, Szöllősi, Németh Zs. Edző: Berzsenyi Mária.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 3–0, 10. p.: 3–3, 13. p.: 8–3, 18. p.: 11–4, 22. p.: 15–5, 25. p.: 17–6, 36. p.: 25–10, 40. p.: 29–11, 47. p.: 33–12, 54. p.: 37–14, 58. p.: 40–16.
Kiállítások: –, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2.

A találkozó „országos egyes" volt és a vendégeknek még a tisztes helytállás sem sikerült. A bajnok Győr valósággal átgázolt a Makón, bár 10. percben még 3–3-at mutatott az eredményjelző. A helyzetek megvoltak, de általában kimaradtak, akárcsak két hetes. A szünet után Róth Kálmán edző már a kispadnak, pontosabban az azon helyet foglalóknak szavazott bizalmat –, de a játék képe sajnos nem változott. A rengeteg hibával kézilabdázó újoncra méretes zakót szabott a Rába-parti alakulat.

Berzsenyi Mária: – Gratulálok a Győrnek, ránk még sok, sőt rengeteg munka vár ahhoz, hogy elérjük, amit szeretnénk.

Ferencváros - HNKC SE 37 - 17 (19-12)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, Népligeti csarnok, 600 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Ferencváros: HARISOVÁ – Mraviková 4, Szamoránsky P. 3, Uhraková 3 (2), TÓTH 9, Szucsánszki 4 (3), Kirsner 5. Csere: Pastrovics (kapus), Zácsik 4 (2), Németh H. 3, Szamoránsky A., Németh Cs., Smidéliusz, Soós 2. Edző: Németh András.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi, Nyikolajenko 5, Mayer 2, Wolf 7 (2), Jenőfi 1, Szepesi 1. Csere: Abramovics (kapus), Földes 1, Raffai, Gagyi, Sipos, Fülöp, Jókai. Edző: Kiss Szilárd.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 2–2, 9. p.: 7–4, 15. p.: 12–6, 20. p.: 15–8, 26. p.: 17–10, 33. p.: 23–12, 37. p.: 26–13, 44. p.: 31–13, 48. p.: 33–16, 54. p.: 36–16.
Kiállítások: –, ill. 14. perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 3/2.

A találkozónak Ferencváros volt az esélyese, ráadásul a kék-sárgákat még mindig üldözi a balszerencse, a sérüléshullám. Az elején kimaradtak a ziccerek, Kiss Szilárd időt is kért, és rendezte a sorokat. Kisvártatva ezt tette Németh András is, az ő tanácsaira is hallgattak az övéi. A különbség fokozatosan nőtt a két gárda között, és ezt még az egyébként jól védő Abramovics sem tudta megakadályozni. A Ferencváros érvényesítette a papírformát fölényes győzelmet aratott, míg a HNKC SE a hét végén a Vác ellen javíthat. Az az együttes már a verhető kategóriába tartozik.

Kiss Szilárd: – Jelenlegi állapotunkban, sérülésektől tizedelve, nem voltunk többre képesek.