2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Papírforma szerinti vereség a görögöktől

Nem borult fel a papírforma, az Európa-bajnok görög válogatott könnyedén nyert 2–0-ra a magyar együttes elleni Eb-selejtező mérkőzésen.
Görögország - Magyarország 2:0
Európa-bajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzés. Iraklió, 20 ezer néző. Vezette: Bo Larsen (dán).
Görögország: Halkasz – Szeitaridisz, Kirjakosz, Anatolakisz (Papadopulosz, 53.), Toroszidisz – Kacuranisz, Baszinasz, Karagunisz, Amanatidisz (Liberopulosz , 87.) – Gekasz, Hariszteasz (Jannakopulosz, 80.). Szövetségi kapitány: Otto Rehhagel.
Magyarország: Végh – Csizmadia, Balogh B., Juhász, Bodor (Vanczák, 40.) – Vadócz (Szélesi, 74.), Tóth B., Tőzsér – Hajnal – Gera, Priskin (Dzsudzsák, 81.). Szövetségi kapitány: Várhidi Péter.
Gólszerzők: Gekasz (17.), Szeitaridisz (30.).

Félelmetes hangulatról és fogadtatásról papoltak nekünk a görögök egész végig. Telt házzal, görögtüzekkel, az OFI Kréta vad drukkereivel ijesztgettek bennünket. A hellének már csak ilyenek, szeretnek füllenteni, nagyokat mondani. Közel sem volt olyan a meccs körítése, amitől meg kellett volna ijednie a magyar válogatottnak. Bár az biztos, hogy az Európa-bajnok görögök jóval jobb játékerőt képviselnek, mint mi.

Góltörténet

17. perc: Toroszidisz gurított középre a bal oldalról, Gekasz elvette a labdát Bodortól, majd fordulásból, 13 méterről három magyar játékos között a bal sarokba gurított (1–0).
30. perc: Szeitaridisz indult el a felezővonaltól a jobb szélen, a vele ütközni akaró Hajnal „lepattant" róla, majd méterekkel lemaradt a labdával is gyorsabb görög játékostól, aki betört a tizenhatoson belülre és Véghet becsapva laposan a bal sarokba lőtt (2–0).

Ennek ellenére nekünk állt a zászló. Néhány hazai helyzet után Gera került ziccerbe. A West Bromwich játékosa egyedül húzhatott kapura. Halkasz kapus jött is elé, mint a gyorsvonat, ám az utóbbi időben a magyar nemzeti együttesben halovány Gera bele lőtte a labdát. Az visszapattant rá, de a sípcsontjáról a kapu mellé ment. Nemzetközi szinten az ilyen ziccert be kell lőni...

Nos, ezután jött is a büntetés. Igaz, ehhez kellett két védelmi megingás. Serdülő háromban ilyen hibák után az edzők büntetőköröket futtatnak a focistákkal. Ezer szerencse, hogy Végh kapus bemutatott néhány bravúrt, mert még nagyobb lehetett volna a különbség.

A magyar szurkolók arra számítottak, hogy talán a második félidőben nagyobb sebességre kapcsolnak a mieink. Ahogy teltek a percek, rá kellett jönnünk, Krétán csoda nem történik, az esélyesebb görög csapat nyer. Pedig a hellének sem világverők. Sőt. Még finoman fogalmaztunk. Igazi helyzetet sem sikerült kidolgozni, Gerán kívül, Priskin, Vadócz, Bodor mélyen tudása alatt teljesített. Sokat nem lőttünk kapura, a hajrában éppen Gera 18 méteres bombája zúgott el néhány centivel a jobb kapufa mellett. Talán ez volt a legemlékezetesebb jelenet a második negyvenöt percben. A vége sima 2–0 a görögöknek. Egy biztos: nekünk, magyaroknak futballozni nem szabad Krétára utazni, csak nyaralni. Az jobban megy. Igaz, a gyros, a Metaxa és az ouzo is jobban esett volna, mint ez a kilencven perc.

Szerdán következnek a norvégok (19 órakor kezdődik az összecsapás Oslóban) idegenben. Sok jóra ott sem számíthatunk.

Halasiak Vásárhelyen

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata a 8. helyen zárta a bajnokságot, és a vezetőség máris… Tovább olvasom