2018. 06. 20. szerda - Rafael 18°C | 30°C Még több cikk.

Parádé! Makó FC-Hajdúböszörmény 7-0

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 20. fordulójában a Makó FC vasárnap 16.30-tól hazai pályán, az Erdei Ferenc téri sporttelepen kijavította a korábbi kudarcokat, és 7-0-ra legyőzte a Hajdúböszörményt.
Makó FC-Hajdúböszörmény 7-0
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 20. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző Vezeti: Berke (Sebestyén, Kovács II. G.).
Makó: Czirbus - Podonyi, Tóth I., Szamosszegi, Krucsó - Varga R., Ngalle, Puskás - Schreiber, Csák, Bány. Edző: Kolozsvári János.
Hajdúböszörmény: Bákonyi - Kerek, Póti, Frida, Hortó - Arnóczki, Bellon, Kiss L., Nagy D. - Simtchatcha, Fekete G. Edző: Németh Károly.

Ollé! Vége a meccsnek. A tudósítónak könnyű dolga volt, szinte csak a gólokkal kellett törődnie. A Makó FC így üzent: kellemes ünnepeket!

Egy perc a ráadás.

86. perc:
egy ideje már nem volt gól. Most mi lesz?

77. perc: Rakonczai beadásából Maróti bólintott a kapuba, 7--0.

77. perc: 7--0, Maróti.

74. perc: Nagy A. sárga lapja

71. perc: a közönség ollézik, miközben Podonyit orrtörés gyanújával mentő viszi el

68. perc: Varga R. helyett Nagy A. és Fekete helyett Kolbe

65. perc: Kiss L. piros lap.

Makó FC-Hajdúböszörmény 7-0. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Mi van itt?

61. perc: az éppen beállt Maróti ívelt Ngalle fejére, aki erőteljes fejest küldött a hálóba, 6--0.

61. perc: 6--0, Ngalle

60. perc:
Schreiber helyett Maróti, Nagy D. helyett Balás

57. perc: Podonyi helyett Rakonczai

56. perc: még emberhátrányban Schreiber indította Csákot, aki kicselezte a kapust, és az üres kapuba gurított, 5--0.

56. perc: 5--0, Csák.

54. perc:
Podonyit percek óta ápolják, lehet, csere lesz.

46. perc:
Bákonyi bravúrja kellett, hogy ne legyen 5--0.

4--0-ról folytatják a játékot a csapatok.

Ennyi volt az első félidő -- futballálom makói kivitelben.

45. perc:
Varga R. is besárgult, és reméljük a héten született második fia, Szabolcs is mihamarabb átesik a sárgaságon.

44. perc:
Arnóczki sárga lapja

42. perc:
Bány kiharcolta, Bány rúghatja az újabb makói szögletet -- ebből most semmi sem lett.

37. perc:
Csák ugratta ki Schreibert, aki éles szögből életerős lövést eresztett meg, Bákonyi most nem betlizett a rövid sarkon.

35. perc:
Frida sárga lap

33. perc: Csák harcolt a labdáért, a labda végül a 16-oson belül Schreiber elé gurult, aki ballal a léc alá bombázott, 4--0.

33. perc:
4--0, Schreiber, mesterhármas a kalsszikusból.

30. perc:
Simtchatcha helyett Lovas. Miért  nem védőt cserél Németh Károly, amikor ők hibáztak nyakra-főre? Nagy D. feljebb lépett a jobb oldalon csatárnak, Lovas pedig a harmadik vendégtámadó.

25. perc:
megérkezett a Hajdúb. (nem a tévés kommentátor), Nagy D. lövése legalábbis azt jelzi: felébredtek a sok(k)ból a vendégek. Más kérdés, a lövés után a labda vizet vett félúton a 16-os és az alapvonal között, olyan gyenge volt.

22. perc:
Póti most már nem kiabál, inkább sántikál, mintha sérült lenne a vendégek egyik belső védője. Persze nem ezért 3--0...

16. perc: Ngalle második gólpassza: bal oldalról adott a hosszúra, Schreiber csukafejessel vette be a kaput, 3--0.

16. perc: 3--0, Schreiber.

14. perc:
Bákonyi bravúrja után jöhetett a szöglet, Ngalle csavarta a rövid ötösre , Schreiber érkezett, csúsztatott, 2--0.

14. perc: 2--0, Schreiber.

14. perc:
Schreiber 17 méterről megkínálta, Bákonyi fölétornázta a labdát.

12. perc:
Bány fejelt mellé Schreiber beadásából.

9. perc: Ngalle Csák passzából kapu felé fordult, és az ötössel egy vonalból, bal oldalról, 22-23 méterről kilőtte a jobb felsőt. Nem volt erős löket, és Bákonyi is beleért, de nem tudta védeni, 1--0.

9 perc: 1--0, Ngalle

4. perc:
makói szöglet -- a kapu előtt kb. négy makói nem találta el a fejmagasságban érkező labdát.

1. perc:
Póti ordít, Simtchatcha rúg -- mi lesz itt?

A Hajdúböszörmény kezdi a mérkőzést.

Az eltiltott hazai csapatkapitány, Magyar helyett ezúttal Bány viseli a csékászalagot.

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődik a Makó FC elhunyt egykori támogatója, Kiss Mihály emlékére.

Két vereség után – REAC 1–7, Bőcs 0–1 – muszáj lenne javítania a Makó FC-nek (9.) a labdarúgó NB II Keleti csoportjában. Talán mindez sikerülhet is a bajnokság 20. fordulójában, mert hazai pályán olyan ellenfél érkezik, amely jelenleg a Makó mögött helyezkedik el. A Hajdúböszörménnyel azonban vigyázni kell, mert ősszel alaposan megleckéztette (4–0) a Makót.

– Végre mellénk állhatna a szerencse, de ehhez mi is kellünk, valamint az, hogy ne bakizzunk akkorákat, mint az előző két mérkőzésen – vélte Kolozsvári János, a Makó FC trénere. – Hasonló kvalitású együttes a Hajdúböszörmény, mint előző riválisunk, a Bőcs volt. Nagyon szervezett csapat, igaz, a kerete nem túl erős, de azért van néhány figyelemfelkeltő eredményük, mert fegyelmezettek, masszívak.

A szakember egyik részről örülhet, hiszen Podonyi letöltötte egymeccses eltiltását, másrészről viszont szomorú, mert a csapat kapitánya, Magyar „kisárgult", Csamangó pedig sérüléssel bajlódik.

• 6. Ungarn 2010. április 05. 15:38
    „Valóban.Lőtt már gólt a Volánban?Ne hülyülj már itt.”
  • 5. Tapasztalt 2010. április 05. 15:23
    „3
    nanemá!! Hadár még az nb3-as Tisza Volán kezdöjébe sem fér be......menjen tüzet oltani...”
  • 4. nézmá 2010. április 05. 08:56
    „ez máááá igen(((:hajrá makó !!”
  • 3. exluzer 2010. április 04. 20:46
    „Hadárral 14-0 lett volna....”
  • 2. Lúdasmatyi 2010. április 04. 19:51
    „Visszajött a Reac elleni vereség!Szép volt fiúk!”
  • 1. Ludrew 2010. április 04. 18:33
    „Szép volt fiúk!!”

Harmadik a Szegvár

A férfi teke NB I Keleti csoportjában a Szegvár a dobogóért, a Földeák a középmezőnyben, a vásárhelyi Gold Boys SE a bennmaradásért küzd. Tovább olvasom