2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Parádés HPQ Szeged-siker Dunaújvárosban

A HPQ Szeged férfi röplabdacsapata felborította a papírformát, és nagyszerű játékkal öt játszmában legyőzte a sokkal esélyesebb Dunaferrt a bajnokság első fordulójában.
Nusser Elemér, a hazaiak edzője a mérkőzés előtt elégedetten újságolta, hogy a visszavonulását bejelentő Torma Péter mégis vállalta a játékot a Szeged színeiben. Hazai szempontból nagyon jól kezdődött a mérkőzés, hiszen Bitó két szervája két pontot ért. A vendégek azonban levetkőzve a kezdeti megilletődöttséget, fordítani tudtak. Nusser mester időt kért, és jó ideig fej fej mellett haladt a két csapat. A vendégek igazolva rutinjukat minden Tisza-parti hibát kihasználtak, és fokozatosan elhúztak. Bár
Petheőék igyekeztek, a hárompontos (22–25) különbség megmaradt az első játszma végéig. Ha azt állítottuk, hogy jól kezdett a HPQ, akkor ez kétszeresen igaz a második játékrész elejére. Hét pontig magabiztosan vezettek Nacsáék. Az Ausztriából leigazolt röplabdás szerváival szemben tehetetlenek voltak a vendégek, majd Torma 14–10-re módosította a szetten belüli állást. Nem is bírta ezt szó nélkül nézni a vendégek mestere, Ruffing Péter, s gyorsan kielemezte a hibákat. Mindhiába. Kitűnően működött a Bitó, Torma kapcsolat, amiből utóbbi védhetetlenül bombázta a labdát az újvárosiak térfelére, s 25–18-ra a Szeged nyerte a szettet. Ezzel 1:1 lett az állás.

Petheő Gábor a szegediek egyik legjobbja volt Fotó: Frank Yvette
Petheő Gábor a szegediek egyik legjobbja volt
Fotó: Frank Yvette

A folytatásban nem forgott veszélyben Bokorék második játszmagyőzelme – kiváló centereiknek köszönhetően. 25–16-ra nyerte a Dunaferr ezt a szettet. Ruffing Péter csapata a negyedik felvonásban úgy kezdett, hogy gyorsan dűlőre viszi a dolgot, ám felülkerekedett a szegedi lelkesedés, s a Tisza-partiak közönségük biztatása közepette, óriási izgalmak mellett 25–19-es győzelmükkel egalizálták az állást, 2:2. Következett a mindent eldöntő felvonás, amelyben a HPQ játékosai végig vezetve 15–10-re bizonyultak jobbnak.

Nusser Elemér: – Titkon bíztam a sikerben. Nagyszerűen küzdöttek a srácok!

HPQ Szeged–Dunaferr 3:2 (-22, 18, -16, 19, 10)
Első osztályú férfi bajnoki röplabda-mérkőzés, kiemelt csoport. Újszegedi sportcsarnok, 300 néző.Vezette: Nagy L., Sipos.

HPQ Szeged: BITÓ, Affentáler, PETHEŐ, CSÍKOS, NACSA, TORMA. Csere: Makhult (liberó), Csányi, Oltványi, Szathmári, Strezenszki. Edző: Nusser Elemér.

Dunaferr: Csépke, Hatvany, HERCZEG, Lukács, Puspán, Lengyel. Csere:CSÉPKE, Baróti, BOKOR E., Tóth, Kovács, Bokor G. Edző: Ruffing Péter.