2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

Parádés második félidő

Parádés második félidőt nyújtott a Pick Szeged együttese a Dunaferr otthonában, és nyert a Tisza-parti együttes 34-28-ra.

Dunaferr-Pick Szeged 28-34 (17-14)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Dunaújváros, 800 néző. Vezeti: Dobrovits, Tájok.
Dunaferr: Mikler - Szalafai 5, Németh 4, Kopco 2, Hajdu 3, Nagy 6 (1), Széles 1. Csere: Vitáris (kapus), Kemény 1,  Rosta, Padezanin 2, Miss 3 (2), Bali 1.
Pick Szeged: Marjanac - Ghionea 7, Andjelkovics 4, Zubai 7, Oszmajics, Nernadics 7 (1), Vadkerti. Csere: Liszkai, (kapus), Krivokapics 9 (2), Herbert, Simon.
Hétméteresből: 5/3, ill. 5/3.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

60. perc: Zubai elküldi Kopcot a lelátóra, majd gól, 28-33. Marjanac véd. Oszmajics sérült meg, ápolni kell. 20 másodperc van hátra. Kínai, Andjelkvocs repül, micsoda góllal fejezzük be a meccset, 28-34.

59. perc: Zubai emberrel a nyakán, 27-32. Németh, 28-32.

58. perc: Zubai sánc, Ghionea ziccer, 26-31. Marjanac véd. Mikler véd, Nagy, 27-31.

57. perc: Nenadics lő. Sánc. Marad nálunk. Mikler véd.

56. perc: Petar Nenadics, 26-30. Marjanac véd.

55. perc: Németh, 26-29.

54. perc: Nenadics talpról, GÓL! Emberhátrányban, 25-29! Időt kérnek a hazaiak!

53. perc: Mikler véd, Zubai 2 perc. MIss mellé. Köszönjük!

52. perc: Zubai ejt, 25-28. Marjanac, mint Grosics!

51. perc: Marjanac, Miss szélről, nyer a szegedi kapus. Széles rálép a vonalra.

50. perc: Hajdu, 25-27. Megsérül a gólja után, Zubaival ütközött. Oszmajics mellé. Sérülten játszik!

49. perc: Marjanac is véd. Krivokapics, 24-27.

48. perc: Nenadics újabb ziccer. Szerencsére a Dunaferr is elrontja a támadást. Mikler véd.

47. perc: Németh fölé. Nenadics ziccert ront, de hetes lett volna...

46. perc: Bali, 24-25. Vadkerti hetest harcol ki, Kopco 2 perc. Krivokapics, 24-26.

45. perc: Miss a szélről, 23-24. Zubai két emberrel a nyakán, 23-25.

44. perc: Nagy fölé. Krivo! Szakad a háló, 22-24.

43. perc: Németh, 22-22. Zubai, Vadkerti assziszt, 22-23.

42. perc: Krivokapics, 21-22. Vezetünk!

41. perc: Padezanin talpról, 21-20. Andjelkovics remek csel, okos gól, 21-21.

40. perc: Herbert 2 perc. Hazai hetes. Miss, 20-19. Andjelkovics beállóból, 20-20. A kapitányt ápolni kell. Nincs nagy baj.

39. perc: Marjanac testtel. Ghionea a szélről, 19-19.

38. perc: Újabb jó védekezés. Krivokapics, 19-18.

37. perc: Remek védekezés, Krivokapics talpról, 19-17.

36. perc: Nenadics, 19-16.

35. perc: Ghionea ront. Marjanac véd.

34. perc: Vadkerti hetest harcol ki, Nenadics telibe lövi Vitárist. Dunaferr hetes, Miss, 19-15.

33. perc: Hazai hetes, belülvédekezésért, Nagy, Marjanac véd. Zubait kell ápolni.

32. perc: Hajdu betörésből, 18-15. Marjanac a kapuban. Mikler véd.

II. félidő, 31. perc: Kezdünk. Zubai beállóból, Nenadics assziszt. 17-15.

Dunaferr-Pick Szeged 28-34. (galéria)

30. perc:
Zubai ziccerben a vonalra lép. Szalafai talpról, Liszkai megint mellé nyúl, 17-14. Félidő.

29. perc: Zubai hetest harcol ki. N enadics, 15-14. Nagy a szélről, 16-14.

28. perc: Krivokapics gól, Széles válasz, 15-13. Időt kér a Pick.

27. perc: Hazai hetes. Nagy kapufa, Liszkai lábáról vissza a kapuba, 14-12.

26. perc: Simon Vadkerti helyett. Nenadics tuti ziccerben fölé.

25. perc: Padezanin, Liszkai mellé nyúlt, 12-12. Vadkerti telibe Miklert, Kopco ziccer, 13-12.

24. perc: Liszkai is hasonlóan tesz. Krivokapics-bomba, 11-12.

23. perc: Nenadics lő, Mikler véd. Ghionea a szélről, Mikler véd.

22. perc: Szalafai remekel, 11-11. Nagy 2 perc. Nenadicsot takarta be. Zubai és Kopco is 2-2 perc. Összevesztek.

21. perc: Eladják a labdát, Ghionea újabb zunder, 10-11.

20. perc: Ghionea zunder, 10-10. Oszmajics sánc.

19. perc: Ghionea ejt, 9-9. Nagy, 10-9. Érkezik Liszkai.

18. perc: Időt kér a Dunaferr. Szalafai a szélről perdít, 9-8.

17. perc: Marjanac bravúr, vetődve véd. Nenadics remek csel, bombagól, 8-8.

16. perc: Nagy a védők között, 8-7. Andjelkovics ziccerben mellé.

15. perc: Vadkerti ziccert ront. Marjanac véd. Mikler is véd.

14. perc: Marjanac véd. Vadkerti kapufa.

13. perc: Ghionea, 7-7.

12. perc: Nagy bomba, 7-6. Eladjuk a labdát.

11. perc: Andjelkovics remek gól, 6-6.

10. perc: Ghionea a szélről, 6-5. Szalafai kapufa.

9. perc: Marjanac védés. Nenadics hetes harcol ki. Krivokapics mellé.

8. perc: Szalafai ejt, 5-3. Eladjuk a labdát, Kemény a fél pályáról, üres volt a kapu... 6-3. Nenadics talpról, 6-4.

7. perc:  Németh, 4-3. Mikler véd.

6. perc: Remek védekezés, lerohanás, Zubai, 3-3.

5. perc: Nenadics betörésből, 3-2.

4. perc: Kopco beállóból, 3-1.

3. perc: Neanadics 7-est harcol ki. Krivokapics, 2-1.

2. perc: Nenadics fölé, Hajdu gól, 2-0.

Kezdődik! 1 perc:  Dunaferr kezd. Szalafai a szélről.

18 óra: Bemutatás.

17.46: Már 30 szegedi a lelátón.

17.43: Djukics kemény meccsre számít, főként azért, mert meghatározó játékosai, Katzirz, Zvizej és Kos hiányoznak. Előbbi két kézilabdás ma reggelre lett lázás. A bajnokság előtt minden játékost beoltottak influenza ellen, mégis megbetegedett a két válogatott sportoló.

17.37: 10 szegedi szurkoló már a lelátón, 200 hazai drukker is.

17.35: A Dunaferr kerete: Mikler, Vitáris, Miss, Kemény, Kopco, Nagy, Bali, Rosta, Benmiloud, Szalafai, Németh, Hajdu, Széles, Padezanin.

17.34: Dobrovits Csaba és dr. Tájok Péter vezeti a meccset...

17.32: A Pick kerete: Tóth, Liszkai, Marjanac, Herbert, Simon, Vancsics, Vadkerti, Oszmajics, Andjelkovics, Krivokapics, Gyuris, Ghionea, Zubai, Nenadics.

17.30: A Pick is a pályán. Tartalékosan: Kos, Zvizej és Katzirz nélkül. Utóbbi két kézilabdás nem is jött el. Kos itt van.

17.25: A hazai csapatból Kemény és Nagy Kornél érkezik elsőként melegíteni.

17.20: Az ifik meccsén a Dunaferr bizonyult jobbnak, 31-22-re nyert a Tisza Volán ellen, pedig a félidőben még a szegediek vezettek 16-15-re.

Legfrissebb: Katzirz Dávid és Luka Zvizej nem tudott elutazni a csapattal, mindketten magas lázzal küszködnek és legyengültek. További részletek hamarosan.

– Nem gondolok 2003-ra – kezdte a beszélgetést Dragan Djukics, a Pick Szeged vezetőedzője –, tudom, hogy akkor kikaptunk 33–29-re, és ez a vereség a bajnoki címünkbe került. Ez már a múlt, most inkább a jelen foglalkoztat, a szerdai újvárosi bajnoki összecsapás. A csapaton még érződik a vasárnapi, Montpellier elleni BL-összecsapás. Mentálisan és fizikálisan is fel kell készíteni a társaságot a mai derbire. Tehetséges fiatal játékosok alkotják a Dunaferr keretét, egy remek edző irányítja őket. Jó meccsre és természetesen győzelemre számítok. Azzal is tisztában vagyok, hogy ezért a sikerért meg kell harcolni.

Egyedül Igor Kosra, a horvát válogatott átlövőre nem számíthat Djukics mester. A kőkemény védő arccsontja négy helyen tört el. A Pick légiósát kemény fából faragták, hiszen nem hagy ki egyetlen edzést sem, igaz, a sérülése miatt a társakkal nem tud együtt edzeni, külön gyakorlatokat végez. Három hét kényszerpihenő vár a játékosra. A többiek kisebb sérüléssel bajlódnak, de egyik játékost sem akadályozza abban, hogy pályára tudjon lépni a Dunaferr ellen.

Testvércsata. A Pick Szeged beállója, Zubai Szabolcs (17) nemcsak visszatér Dunaújvárosba, egykori sikerei színhelyére, hanem testvére ellen küzdhet. Fotó: Schmidt Andrea
A Pick Szeged beállója, Zubai Szabolcs (17) visszatér egykori sikerei színhelyére, Dunaújvárosba.

Az újvárosi csapatból a szegedi Zubai Szabolcs testvére, Gábor hiányzik, az irányító poszton szereplő kézilabdás közelmúltban műtött térdében újból elszakadt a szalag, így hosszabb időre kidőlt a sorból. A Dunaferr búcsúzott az EHF-kupától, Imre Vilmos együttesét a szlovák Tatran Presov búcsúztatta. A hazai együttes nagyon készül a Pick ellen, a Duna-parti városban már szépen fogytak elővételben a belépők. A hazai játékosok szeretnének nekirontani a Picknek. A találkozót online a delmagyar.hu közvetíti.

Adrian Petrea aranykeze

A Pick Szeged szurkolói közül többen is emlegetik a tavaly téli bajnoki mérkőzést, amikor az utolsó másodpercben dobott Adrian Petrea-góllal – a Pick kézilabdacsapatának honlapján megtekinthető egy videó róla – 29–28-ra nyert a Pick Szeged a Dunaferr otthonában. A román válogatott átlövő akkor 15 méterről, az utolsó pillanatban talált Stochl kapujába. A Tisza-parti drukkerek reménykednek, hogy most nem kell az utolsó másodpercig izgulniuk, simán nyer a csapat. A klub már megkezdte a vasárnapi Veszprém elleni rangadóra a belépők árusítását. A kapu mögötti szektorba a diákok 1000 forintért válthatnak jegyet.