2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 10°C | 20°C

Parádés siker! Szeviép-Szeged-Sopron 85-73

A második félidőben nagyszerű teljesítményt nyújtó Szeviép-Szeged megérdemelten győzte le a bajnoki címvédő Sopront.
Szeviép-Szeged-MKB-Euroleasing Sopron 85-73 (17-21, 16-15, 23-19, 29-18)
Női kosárlabda NB I A csoport. Szeged, 350 néző. Vezette: Földházi, Ádám, Hegedűs.
Szeviép: CIGLAR 13, NÉMETH 22/12, FÜRÉSZ 15/9, Zserzserunova 5, SIPAVICIUTE 18. Csere: Laczi 4, Vincze 4, Horváth Zs. 4. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Sopron: Miljkovics 5, Honti 4, Holt 10, MILOVANOVICS 15/3, HORTI 12. Csere: EÖRDÖGH 18/9, Krivacsevics 7, Semsei, Hadarics, Varga 2. Vezetőedző: Székely Norbert.

IV. negyed (85-73)

10. perc: Holt harcol ki egy kosarat, Németh dobhat kettőt. Mindkettő sima ügy. Horti büntetői iis hibtlanok, idt kér a Szeged. Milovanovics két dobásával zárul a meccs, a Szeged fantasztikus játékkal 85-73-ra verte a címvédő Sopront. Bravó lányok!

9. perc: Sipaviciute 18. pontját is megszerzi 82-67. "Hosszú az út hazáig" - szól egy szegedi drukker soproni társainak, közben Laczi növeli a különbséget 83-67.

8. perc: a Szeviép robog eheti harmadik győzelme, a Sopron harmadik veresége felé.

7. perc: kiváló védekezés, Ciglar szerez labdát. Egyik büntetője jó, a másik lepattan, azt is összeszedi. Extra a mai játéka. A horvát válogatt bedobja mindkét büntetőt, sima a vége 80-65.

6. perc: soproni hármasra Németh felel 74-65. 4.35 van vissza. Fürész gondol egyet, jócskán a vonalon túlról bedobja a triplát. 12 ide 77-65.

5. perc: zúg a "Szeged, Szeged!" Horváth nem tud hibázni büntetőből 69-60. Fürész rossz passza után Milovanovics, majd Ciglar 71-62.

4. perc: Fürész Emő hármasa talál be, soproni időkérés 67-60. Ennek meg kell lennie!!!

3. perc: Horváth Zsuzsi büntetői jók 64-59. Zserzserunova pontozódik ki.

2. perc: remek! Sipaviciute kosara és játéka is 63-57.

1. perc: Ciglar kosár, majd labdaszerzés, ebből Sipaviciute talál be 60-55.

III. negyed (56-55)

10. perc: Ciglar futja keresztül a teljes soproni csapatot 56-55 a félidő.

9. perc: Fürész és Varga kakaskodik, kimarad a szegedi támadás. Holt büntetői jók, vezet a Sopron 54-55. Most Bencze Tamás kér időt.

8. perc: Miljkovics szépépen tört be, még dobhat egyet. Bent van 54-53.

7. perc: Honti csinálja meg szépen 46-50. Nehéz követni: Laczi kosara jó, a büntető is, Németh meg bedbja a két büntetőt a technikaiért, sőt, a Szegedé a labda, Németh triplája is jó 54-50 ide. Húsz másodperc alatt nyolc pontot dobott a Szeged, Székely Norbert időt kér.

xfzk
Nagy a harc a palánk alatt.

6. perc: szépségdíjas szegedi támadás, a jutalma az egyenlítés, Fürész dobta be 46-46.

5. perc: Németh dobása jó, egy a különbség 42-43. Krivacsevics büntetői pontosak 42-46. Ciglar is az 44-46.

4. perc: újabb technikai, ezúttal a Sopron ellen. Németh bedobja mindkettőt 38-42. Sipaviciute csökkenti egy kosárnyira a távolságot 40-42.

3. perc: Bencze Tamás kap technikait, Eördögh bedobja mindkettőt 33-42. Németh triplája hibátlan 36-42.

2. perc: Horti dob be egy remek bejátszást 33-40.

1. perc: Milovanovics kezd kosárral 33-38.

II. negyed (33-36)

10. perc: Sipaviciute ma sem adós a pontokkal 30-36. Fürész csinálja meg Zserzserunovának a helyzetet, a kosár jó, a büntető is 33-36.

9. perc: Székely Norbert majd felrobban, Sipaviciute kihagyja a két büntetőt. Fürész közelről 28-34.

8. perc: Eördögh középtávolijával 24-32. Sipaviciute gyötri be a palánk alól 26-32.

7. perc: Fürész büntetője, majd Sipaviciute duplája hozza közelebb a Szegedet 24-30.

5. perc: Milovanovics nem tudott mit kezdeni a labdával, ezért gondolt egyet, és a hárompontos vonalról túl bevágta, 21-30.

4. perc: Zserzserunova szerez labdát, Horti csak szabálytalanul tudja megállítani. Az ukrán légiós mindkét üntetőjét bedobja 21-27.

Fotógaléria: Schmidt Andrea

3. perc: rendesen megjáratja a Szeged a labdát, amit Vincze dob be, a túloldalon Eördögh válaszol 19-27.

2. perc: egykori csapata ellen először a pályán Horváth Zsuzsa.

1. perc: Eördögh triplával kezdi a második negyedet 17-24.

I. negyed (17-21)

10. perc: megy ez, Fürészé is hibátlan 17-21.

9. perc: Milovanovics, majd Vincze 11-19. Megvan az első szegedi tripla, Németh dobása tökéletes 14-21.

8. perc: az amerikai Holt eredményes betörésből, a büntetőt is bedobja, ezzel 9-16.

7. perc: Krivacsevics kosara jó, Sipaviciutéé is 9-14.

ydn
Fürész Emőke ma is hozza sokoldalú játékát.

6. perc: Ciglar helyett Laczi a pályán. Sipaviciute kezdi meg a pontgyártást 7-12.

5. perc: mindkét edző ezer fokon ég, Zserzserunova kosara sajnos már a dudaszó után jön. Hátul remekül védekezik az ukrán, Ciglar dobja be a szerzett labdát 5-10.

4. perc: Bencze Tamás elégedetlen, a szegedi szakember máris időt kér, Németh fogadja meg a tanácsokat 3-8.

3. perc: Horti Dóra küzd ki egy kosarat, rosszul indul a meccs 0-6. Fürész büntetője az első szegedi pont 1-6.

2. perc: Holt triplája is jó 0-4.

1. perc: a Sopron hozza el a labdát. Horti büntetője az első kosár 0-1.

15.40: most végzett a bemelegítéssel a Szeviép. A néhány perc múlva kezdődő találkozó egyértelműen a forduló rangadója, a hazai csapat pedig egy hét alatt aratott harmadik győzelmére készül.

Nincs olyan kosárrajongó, akinek a mai, Szeviép-Szeged–Sopron rangadóról nem az elmúlt szezonbeli bajnoki döntő jutna először eszébe. A 15.45-től sorra kerülő találkozó előtt (amit Sport Klub élőben közvetít) a két csapat a nyári felkészülési mérkőzést leszámítva (78–76 a Sopronnak) az NB I A csoportos bajnoki fináléban csapott össze egymással legutóbb.

Akkor Székely Norbert csapata 3–1-es összesítéssel megnyerte a bajnoki címet, ám az újszegedi sportcsarnokban a döntő második meccsén Fürész Emőkéék 66–63-ra győzni tudtak, ezzel egyenlítettek, majd a döntőnek bizonyuló negyedik meccsen is csak öt ponttal, 76–71-re maradtak alul Krivacsevicsékkel szemben. A lefújás után mindkét oldalon boldog arcokat lehetett látni, amíg a soproniak bajnokhoz méltóan a háló levágásával foglalatoskodtak, a Szeviép-Szeged játékosai boldogan fotózkodtak a klub fennállásának legnagyobb sikerének számító ezüstéremmel.

Némethék a döntőben egyszer le tudták győzni a Sopront.  Fotó: Karnok Csaba
Némethék a döntőben egyszer le tudták győzni a Sopront.
Fotó: Karnok Csaba

A mai rangadó után azonban egyik csapat biztosan szomorúan ballag majd le a pályáról. A tavalyi szezonhoz képest mindenképen csökkent a különbség a csapatok között, a Szegedet segíti Euroliga-tapasztalata, míg a Sopront hátráltatja, hogy egyik legjobbja, Jelena Milovanovics egy hónapos kényszerszünete után csak most tért vissza a csapatba – igaz, a Kassa elleni vesztes El-meccsen 28 perc alatt dobott 17 pontja mindenképpen jelzi, vele is komolyan számolni kell a találkozón.

Bencze Tamás
Bencze Tamás.

Szegeden bíznak benne, hogy az elmúlt héten aratott két győzelem (91–58 a Győr, 82–66 a Tarbes ellen) lendülete a Sopron ellen is kitart, míg a másik oldalon abban reménykednek, hogy a Pécs elleni bajnoki vereség (71–66 hazai pályán) és a kassai meccs után végre megnyernek egy fontos összecsapást.

Székely Norbert
Székely Norbert.

Exekkel a Sopron ellen

Érdekesség, hogy a Szeviépben két, korábban Sopronban szereplő játékos is egykori csapata ellen küzd majd ma délután: Németh Bernadett 2006 és 2008 között játszott a hűség városában, míg Horváth Zsuzsa ezen a nyáron tette át székhelyét Szegedre, korábban tíz éven keresztül pattogtatott soproni színekben, ennyire fontos meccsen most először lép majd pályára egykori csapata ellen.

• 9. zehn 2009. december 06. 15:50
    „Jól játszottak a lányok,megérdemelt a siker. A nézők száma tényleg kevés volt,tessék többen kijönni legközelebb!”
  • 8. cledi 2009. december 06. 15:29
    „Sajnos tényleg kevés néző látogatott ki a meccsre, de akik ott voltak azoknak minden elismerés a szurkolásért! Én sajnos csak a tv-ben tudtam nézni, de buzdítok mkit, h járjatok ki minél több meccsre, mert ezek a csajok megérdemlik, h buzdítsuk őket:-D
    HAJRÁ SZEVIÉP”
  • 7. Dili 2009. december 06. 15:18
    „Gratulálok a Lányoknak!”
  • 6. better77 2009. december 06. 10:07
    „A Szedeáknak kicsit több nézője volt a jónevű Nagykálló ellen.”
  • 5. tams 2009. december 06. 09:49
    „Szép volt lányok!!!
    Alakuljon jó csapat,de remélem pénz is lesz rá...

Hajrá Szeged!!!!!!!!!!!!!”
  • 4. insideman 2009. december 05. 23:20
    „miért csak 350 néző?”
  • 3. zolisen 2009. december 05. 21:12
    „Gratulálok a győzelemhez!!!!Teljesen megérdemelt!
    A soproni gödör egyre mélyebb...az utolsó 6 meccset bukták!
    Csak azt nem tudom - még mindíg-, hogy mit keres egy klubelnök a csapat kispadján, de ha már ott van, akkor legyen csendben !! Végre a Sopron-Pécs -meccsen is (büntetlenül) a pályára befutó Török Z. -t itt meg merték büntetni, technikaival!!!!”
  • 2. renci6 2009. december 05. 18:54
    „Parádés meccs volt, a lányok nagybetűs CSAPATKÉNT küzdöttek együtt!
    Szép volt csajok!!!”
  • 1. dobi 2009. december 05. 17:38
    „azt hiszem alakul a pick pótló csapat Szegeden... Szép volt lányok!”

Nyert a Szedeák és a Kosársuli is

A Kosársuli és a Szedeák is simán nyert a férfi kosárlabda NB I B csoportjának legutóbbi… Tovább olvasom