2018. 04. 22. vasárnap - Csilla, Noémi 9°C | 24°C Még több cikk.

Parádézott a Vásárhelyi Kosársuli

Remek harmadik negyeddel döntötte el a Békés elleni bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli NB I B csoportos férfi kosárlabdacsapata. Jövő vasárnap a Debrecen érkezik a Hódtói Sportcsarnokba, a rangadó tétje az alapszakasz első helye lesz.
Vásárhelyi Kosársuli–Békési SzSK 101-71 (21-19, 21-16, 28-17, 31-19)
Férfi kosárlabda NB I B csoport, 21. forduló. Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Radnóti, Maár, Bálind.
Vásárhelyi Kosársuli: VEJINOVICS 20/12, Rostás I. 2, CZIBERE 12/12, Vas, VARGA 23. Csere: GENAL 10/3, GRUDA 8, KELEMEN 8/3, NYILAS 10/6, Rostás G. 5, Kis Molnár 3/3. Edző: Elek András, Utasi Gábor.

Jól kezdtek a hazaiak: három perc után 8-4-re mentek el, de egy időkérés után felzárkóztak a sötét mezesek, még fordítani is tudtak. Az első percek ragyogó játéka után a Kosársulinak nem jöttek össze a dobások. A rossz sorozatot Nyilas, Kelemen és Genal szakította meg, így a negyed befejezése előtt visszavették a vezetést (21-19).

Nem tört meg a lendület, Vejinovics hát mögötti passzal szolgálta ki a remeklő Grudát, akinek a ziccere után már 8 pont volt a kék-sárgák előnye, ami főként Farkas hibátlan dobásainak köszönhetően néhány perc után 2-re olvadt. A nagyszünetig azonban Nyilasék kicsit talpra álltak, és elsüllyesztettek pár kosarat ellenfelük gyűrűjében.

Czivere négy triplát dobott a Békés ellen. Fotó: Damó Adrienn
Czibere négy triplát dobott a Békés ellen. Fotó: Damó Adrienn

42-35-nél indult a harmadik periódus. Vasék kissé kapkodtak miután visszajöttek a pihenőről, szerencsére a viharsarkiak nem tudták kihasználni a lehetőséget. Genal és Varga vitte ekkor a prímet, majd Czibere három hármassal köszönt be. Lassan 20 egységre duzzadt a differencia a Hódmezővásárhely javára, amiben kulcsszerepe volt a ragyogó védekezésnek is.

A Békésnek sikerült jobban a zárójátékrész eleje, Koma pontja után 72-56 állt az eredményjelzőn. Ám a zseniális dobóformát mutató Vejinovics negyedik trojkájával ismét olajra léptek Elek András tanítványai, akik ekkor már 23 ponttal szakadtak el a vendégektől. A Vásárhelyi Kosársuli tovább növelte a különbséget, és megszerezte idénybeli 17. győzelmét, amivel életben tartotta esélyeit az alapszakasz megnyerésére. Jövő vasárnap a Debrecen érkezik a Hódtói Sportcsarnokba, a rangadó tétje az alapszakasz első helye lesz.

Elek András: - Nagyon boldog és büszke vagyok, hogy ilyen szép győzelmet arattunk!

Tiszavirág Szeged Diapolo: óriási esély nyílt az 5. hely megszerzésére

A Tiszavirág Szeged Diapolo OB I-es férfi vízilabdacsapata Debrecenben simán nyerni tudott, a Honvéd… Tovább olvasom