2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 13°C Még több cikk.

Pécs-Szeviép-Szeged 71-61

Tíz ponttal szenvedett vereséget a Szeviép-Szeged a Pécs otthonában a női kosárlabda NB I A csoportjának rangadóján.

Pécs-Szeviép-Szeged 71-61 (20-21, 19-13, 19-11, 13-16)
Női kosárlabda NB I A csoport. Pécs, 1500 néző. Vezette: Földházi, Ádám, Szilasi.
Pécs: Iványi 5/3, Raksányi 8, Mazzante 9/9, VAJDA 12, Ohlde 12. Csere: FEGYVERNEKY 12/3, Krnjics, BUJDOSÓ 13/12, Sarok, Ruják. Vezetőedző: Fűzy Ákos.
Szeged: CIGLAR 13/6, NÉMETH 13/6, Horváth Zs. 7/3, Zserzserunova 12, SIPAVICIUTE 12. Csere: Russai 2, Laczi 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Kipontozódott: Fegyverneky (40.)

Bencze Tamás vezetőedző: Igazi rangadó volt a meccs, amelyen nem játszottunk alárendelt szerepet, ám hiányzott egy rutinos játékos a csapatból. Nélküle is lett volna esélyünk, ám a játékvezetők nem egyforma mércével mérték a két együttest.

Németh Bernadett, a Szeviép játékosa: Kemény meccs volt, melyen a nagy hátrány ellenére nem adtuk fel a harcot, Emőért is játszottunk, küzdöttünk. Javultak a kinti dobásaink, és a palánk alatt sem volt gond a játékunkkal. Egyre jobbak és jobbak leszünk.

IV. negyed (71-61)

10. perc: kimarad a szegedi lehetőség, fél perc van vissza. Eldőlt. Ohlde még bedob egy duplát, Zserzserunova büntetőivel azonban vége 71-61.

9. perc: Bujdosó egy büntetőt dob be, az extrát nyújtó Ciglar triplával tartja a reményt 68-59.

8. perc: Ciglar hozza közelebb a Szegedet. 2.40-nel a vége előtt 65-56.

7. perc: sőt, a szegedi játékos hozzátesz még hármat 65-55.

6. perc: Németh büntetői jók 65-52.

5. perc: Ohlde büntetői után Zserzserunova 63-50. Vajda Anna szerez labdát, végig is viszi a támadást 65-50.

4. perc: szegedi kosár, Németh hármasa jó 61-48.

3. perc: egyik oldal sem elégedett a játékvezetéssel, sok megkérdőjelezhető ítélet akad.

1. perc: Raksányi kosarai jók, 60-45.

III. negyed (58-45)

10. perc: Sipaviciute kosara, Ohlde válasza 58-43. Megint a litván, 58-45 a vége.

8. perc: Ciglar dicsérhető 56-39.

7. perc: Vajda dob be egy ziccert, időt kér Bencze Tamás. Hét perc alatt kép pontot dobott a Szeviép.

6. perc: Fegyverneky kosarával 52-36, támadásban nagy baj van.

5. perc: mindkét oldalon kimaradnak a kísérletek, ám Bujdosó lemásolja előbbi dobását 50-36.

4. perc: Bujdosó hármasával mínusz 11-en a Szeged 47-36.

3. perc: a bírók engedi a - néha túl - kemény játékot, ez a Pécsnek kedvez.

2. perc: Ciglar a legjobb szegedi, most is ő talál be, ám Fegyverneky triplája is jó 41-36.

II. negyed (39-34)

10. perc: nincs több kosár, a félidő 39-34.

9. perc: Iványi triplájára Németh is hármassal felel, Sipaviciute ziccere után pedig már 39-34.

8. perc: Ciglart próbálják kivenni a játékból, szerencsére nem teljes sikerrel. Zserzserunova büntetőiből csak az egyik megy be 36-29.

7. perc: egész pályán letámad a Pécs, ez megzavarja a Szegedet 32-27.

6. perc: nem népszerűek a játékvezetők, zúg a "három hülye" a csarnokban. Németh két büntetőjével zárkózik a Szeviép 29-27.

5. perc: rangadó a javából, egyik edző sem bírja ülve a meccset. Ciglar töri meg a rossz sorozatot 29-25.

4. perc: kimaradnak a szegedi dobások, előbb Sipaviciute, majd Németh ront 29-23.

3. perc: Laczi csen el egy labdát, ez már a sokadik a meccsen. Sőt, kosárra is váltja a lehetőséget 27-23.

2. perc: jól kezd a Pécs, Bujdosó hármasával és Iványi duplájával 27-21. Bencze Tamás időt kér.

1. perc: Vajda rögtön fordít 22-21.

I. negyed (20-21)

10. perc: Fegyverneky büntetőivel zárkózik a Pécs. Sőt, Mazzante megint triplát dob, a negyed vége 20-21.

9. perc: megint a Szeged: Horváth kilencedik pontjával 15-21.

8. perc: továbbra is remek a védekezés, Ciglar és Russai pedig eredményes 15-19.

7. perc: újabb Mazzante-tripla - pedig róla tudjuk, hogy ezt tudja 15-15.

6. perc: Ciglar szerez kétszer labdát, kosár a jutalma 12-15.

5. perc: a két "Vajda", Sipaviciute és Anna vált kosarat 9-13.

4. perc: most igen, Mazzante triplájával vezetnek a hazaiak 5-4. Horváth remekül kezd, kosarai után 5-9.

3. perc: remek szegedi védekezés, a Pécs dobásig sem jut.

2. perc: az első kosár a Szegedé, Zserzseunova talál be 0-2. A hazaiak legjobb formában lévő játékosa, Vajda Anna szerzi az első pécsi pontokat.

1. perc: a Pécs hozza el a labdát.

18.55: a pécsiekben élénken él a tavalyi vesztes elődöntő emléke, a találkozóra kiadott műsorfüzetben is fennhangon hirdették, a cél a visszavágás a bajnokin.

18.45: már melegítenek a csapatok. A bajnokság első rangadóján rögtön egy nehézséggel kell megküzdenie a Szegednek: Fürész Emőke szívproblémái miatt nem vállalhatta a játékot, ám a kiválóságot hétfőn újra megvizsgálják, így a szerdai Euroliga-meccsen akár már játszhat is.

Ha április 17-ét említjük, valószínűleg sok Szeviép-szimpatizáns eszébe jut a Pécs elleni bajnoki elődöntő. Az elmúlt szezonbeli párharc mindent eldöntő összecsapásán a szegedi lányok fantasztikus játékot nyújtva 77–65-re nyertek idegenben, kiharcolva ezzel a csapat történetének legfényesebb sikerét, a döntőbe jutást.

A Szeviép kispadján – a Pécs színeiben játékosként egykor hat szezont lehúzó – Donkó Orsolya vezetőedzőként élte át a sikert.

Sipaviciute (szemben) pontjaira nagy szükség lesz. Fotó: Schmidt Andrea
Sipaviciute (szemben) pontjaira nagy szükség lesz.

– Szóba kerül az áprilisi meccs a lányok között, az a találkozó is bizonyítja, hogy lehet nyerni a Pécs pályáján – mondta a szegedi együttes immár klubigazgatója. – A Fenerbahce elleni mérkőzés lefújása után már mindenki a bajnokira koncentrál, szeretnénk bravúrt elérni idegenben, ám ez csak akkor lehetséges, ha egyénileg és csapatként is kiemelkedően teljesítenek a lányok – mondta.

A találkozó különlegessége, hogy két, a bajnokságban veretlen csapat találkozik: mind a Pécs, mind a Szeged nyolc meccset tudott le fiaskó nélkül. A hazaiak győzelemmel hangoltak a rangadóra, hiszen az Euroligában negyedik találkozójukon megszerezték első győzelmüket: a horvát Gospic otthonában 74–68-ra nyertek Füzy Ákos tanítványai. Mutatott formája alapján leginkább Vajda Annára kell majd figyelnie Fürészéknek: a válogatott játékos a bajnokságban meccsenkénti 20,9 pontjával vezeti a statisztikát.

• 3. zolisen 2009. november 23. 12:25
    „Azért azt a pitét egy kicsit úgyis megfújtuk volna, fogyasztás előtt:-) Kedves Délmadár!
    Szóval Bencze Tamásnak igaza van... nem mértek egyenlő mércével a bírók. Amikor nagyon elhúztak a pécsiek(8-10ponttal), rendre elkezdték a felzárkóztatást, olyan egyszerű dolgokat fújtak be a Pécsnek, amiket a Szegednek nem (szent elfogultság részemről..., de egy egyszerű érintést is befújtak). Nem lenne ezzel semmi gond, ha a szürkék következetesek lennének.. de ez a hol így, hol úgy ítélem meg az egyszerű, vagy tényleges testi érintkezést (lökést, tolást)az mindkét csapatnak rossz és a meccs folyamán nem lehet a bírói felfogáshoz alkalmazkodni....Például a végén Fegyverneky Zs. felemelt kézzel pozíciót fogott, Földházi spori befújta a faultot..a büntetők után 7 másodperc volt vissza és a Pécs jött. Ez alatt minimum 2-szer szabálytalankodtak Iványival, de a síp ekkor néma maradt. Szóval lehetett volna 10-nél nagyobb a különbség.....
    Domokos klubeknök meg forgassa a szabálykönyvet, mert neki semmi keresnivalója meccsközben a zsűriasztalnál, de még a technikai zónában sem, pedig megtette, büntetlenül!!!!(kis fricska, nem kellene játszania a magyar Sabtajt).
    Németh Betti pedig leszokhatna arról, hogy ha hozzáérnek látványosan "hártanyaklik", ezekért a szinészi alakításért Oscarozza a publikum....Van Ő olyan jó játékos, hogy erre semmi szüksége!
    Fűrésznek meg további javulást!!!!És az csapatnak az EL-ben sikereket!!!”
  • 2. renci6 2009. november 23. 09:26
    „Remek főpróba a szerdai Euroliga meccs előtt!Emővel együtt meglehet a győzelem! Hajrá csajok!!!”
  • 1. Délmadár 2009. november 22. 22:47
    „Ha Emő játzsott volna, meleg lett volna a pite.”