2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Pendola-siker Fehérváron

Értékes győzelmet (8–6) aratott Fehérváron a Pondela-Szentes-Elektroglob OB I-es férfi vízilabdacsapata. Ezzel a Kurca-partiak felzárkóztak a középmezőnyhöz.
Fehérvárra egyetlen a középmezőnyhöz tartozó csapat sem mehetett biztosra. Több klub is megjárta már, ugyanis Fejér megye székhelyének medencéje a legtöbbször erősen lejt. Berki András, a szentesiek trénere éppen ezért a határozott védekezésre készítette fel csapatát, s ez az elképzelés már az első percekben jól bevált. A szentesi támadások pedig rendre góllal végződtek, így a negyedik negyedre már négygólos előnyre tettek szert a vendégek. Különösen Thurzai volt elemében. Aztán némi játékvezetői segédlettel, amit, tanulva a többi csapat hibájából, szó nélkül tudtak hagyni a szentesiek, a találkozó vége előtt négy perccel a Fehérvárnak sikerült kettőre csökkenteni a hátrányt. Az egyébként jól védő Verest sértő megjegyzésért végleg cserével kiállították a játékvezetők.

Berki András: – Valamennyi játékosomat dicséret illeti fegyelmezettségükért, hiszen túl tudták tenni magukat a külső körülményeken. Egyébként sikerünkben döntő szerepet játszott a szinte hiba nélküli védekezésünk is. Szeretném, ha a hét végén az OSC otthonában is hasonló szellemben vennénk fel a küzdelmet.

Jegyzőkönyv

Fehérvár-Póló SE–Pendola-Szentes-Elektroglob 6–8 (1–1, 0–1, 1–2, 4–4)
ING férfi vízilabda OB I, hatodik forduló. Székesfehérvár, 150 néző. Vezette: Vojvoda, Madarasi.
Fehérvár: VERES – Péter 1, HEGEDŰS 1, HESZ 1, Deme 1, Gelley 1, Rom. Csere: Régi (kapus), Dabrowski, Naganuma, Lázár 1, Tóth B. Játékos-edző: Dabrowski Norbert.
Szentes: HORVÁTH T. – MAKLÁRI 1, Papp 1, Józsa, Döbrőssy, Csente 1, Vígh 1. Csere: BARANYI 1, Torday, Jaksa, THURZAI 3, Szabó T. Edző: Berki András.
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 6/4. Ötméteresből: 2/1, ill. 1/1.

Szerdán 18 órakor: Szeviép-Szeged–Vasas-Csata

Szerdán 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban fogadja a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női… Tovább olvasom