2016. 09. 28. szerda - Vencel 9°C | 22°C

Percről percre: Barcelona - Pick Szeged 28-32

A Pick Szeged utolsó Bajnokok Ligája mérkőzésén saját otthonában leckéztette meg a csoportelsőséget már korábban bebiztosító Barcelonát. Maticsék a történelmi sikerrel - korábban magyar csapat még nem nyert a katalán sztáralakulat vendégeként - a Celjét megelőzve harmadik helyen zárták a csoportjukban.

BARCELONA–PICK SZEGED 28–32 (13–16)

Barcelona, Palau Blaugrana csarnok, 1500 néző.

BARCELONA: Losert - Tomás, NAGY 4, Nenadics 2, Garabaya 2, LOZANO 3, LARHOLM 4. Csere: Hvidt (kapus), Romero 5 (4), Garcia 3, Noddesbo, Gull, ROCAS 5 (3), Xepkin. Edző: Manolo Cadenas.
SZEGED: MARJANAC - Ghionea 3 (1), Stamate 1, HERBERT, OSMAJICS 3, ANDJELKOVICS 10, ZVIZEJ 9 (1). Csere: Krivokapics 3, Petrea 1, Vadkerti 1, Bajusz, Sutka 1. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/2.

A Szeged a rengeteg sérültje ellenére hősiesen küzdött a Barcelona bevehetetlennek hitt várában. Már az első játékrész után is a Picknél volt az előny, de nem pukkadt ki a vendégcsapat, sőt képesek voltak még egy lapáttal rátenni. Andjelkovics zseniálisan mozgatta a csapatát, a védelem sziklaszilárdan állt a lábán, a Puljezevicset pótoló Marjanac parádézott és az egykori Barca kedvenc, Zvizej is a legjobb formáját hozta. Igaz, ez minden pályára lépett szegedi játékosról elmondható.

Vladan Matics joggal lehetett büszke a fiaira a Barca elleni történelmi siker után. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Sérülés miatt többen is hiányoztak a Pick csapatából, de akik pályára kerültek valamennyien remekül teljesítettek. Ez igaz Bajusz Sándorra is, aki ezúttal védekezésben alkotott maradandót. Hallgassa meg hanganyagunkat!

60. perc: Újabb szegedi gól után két Marjanac-parádé, marad a 28-32.

59. perc: Zvizej minden bizonnyal bebiztosítja a szegedi győzelmet 28-31.

58. perc: Rocas büntetőgólja után 2 perccel a vége előtt 2 gólosra csökken a szegedi előny 28-30.

57. perc: Andjelkovics harcol ki egy büntetőt és egy kiállítást Lozanonak. Zvizej keze nem remeg meg 27-30.

56. perc: Előbb Garcia, majd Larholm lő könnyű gólt 27-29.

55. perc: Sutka kiélezett helyzetben lő bombagólt 25-29.

55. perc: Rocas nem hibázza el a hétméterest, Petrát lezavarják 2 percre 25-28.

54. perc: Marjanac a mennybe megy: Romero büntetőjét is hárítja.

52. perc: Stamate első gólja a lehető legjobbkor jön. Marjanac Romero bombáját is kiüti 24-28.

51. perc: Romero lövése gyilkos erejű, Matics időt kér 24-27.

50. perc: Rocas góljával fordulunk az utolsó 10 percbe. Zvizejt 2 percre kiállítják 23-27.

48. perc: Zvizej emberhátrányban növeli ötgólosra a Pick előnyét 22-27.

46. perc: Megvan a tizedik találata a professzornak, Daniel Andjelkovicsnak 22-26.

Marjanac már a hetedik olyan védését mutatja be, hogy a Szegednél marad a labda, remekül pótolja Puljezevicset.

45. perc: Krivokapics háromgólosra duzzasztja a szegedi előnyt 22-25.

44. perc: Losert rúgja ki Ghionea büntetőjét.

43. perc: Osmajics góljánál sem dőlhetünk hátra, főleg úgy, hogy Romero rögtön válaszol - ezúttal is hétméteresből 22-24.

41. perc: Romero újabb büntetője után rágjuk a körmünket, Zvizej góljánál kicsit megnyugszunk 21-23.

40. perc: Romero két gólnál jár, mindkettőt büntetőből jegyzi 20-22.

39. perc: Nagy László, majd a túloldalon Osmajics szerez átlövésgólt 19-22.

37. perc: Andjelkovics egy gólra a 10 találattól 18-21.

36. perc: Nagy László a negyedik gólját hinti 18-20.

35. perc: Tomás ül le a kispadra 2 percre, Ghionea bedobja a büntetőt 17-20.

34. perc: Lozano, Garcia, majd Larholm kozmetikázza az eredményt 17-19.

33. perc: Osmajics is belelendül, egymás után kétszer veszi be Losert kapuját 14-19.

31. perc: Krivokapics villám találatára Nagy László felel 14-17.

A két együttes korábban 11 alkalommal találkozott egymásal, de Barcelonában még egyszer sem győzött a Szeged, mint ahogyan egyetlen másik magyar csapat sem.

Barcelona - Pick Szeged 28-32. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A nyolcgólos Andjelkovics vezérletével hengerelt az első félidőben a Szeged. Negyedóra után összeállt a Pick védőfala, az áthatolhatatlan sáncról pedig rengeteg labda csorgott le, amiből gyors lerohanásokat vezettek Zvizejék és ezúttal a ziccerek kihasználásával sem akadt problémájuk.

30. perc: Ismét lerohanás után lő gólt a Pick, ezúttal Ghionea a postás. Ez a játékrész utolsó találata 13-16.

29. perc: Rocas pörköli le Marjanac haját 13-15.

27. perc: Andjelkovics emberelőnyből a nyolcadik gólját szerzi 12-15.

26. perc: két gólra felzárkózik a Cadenas banda: előbb Garcia, majd Lozano eredményes. Matics időt kér 12-14.

25. perc: Rocas és Ghionea is feliratkozik a gólszerzők közé 10-14.

24. perc: hirtelen elfelejtenek védekezni a csapatok, szűk két perc alatt 2-2 gól itt is, ott is 9-13.

22. perc: 6-0-ás szegedi rohanás után hétperces katalán gólcsendet tör meg Nagy Lászó 7-11.

20. perc: Zvizej igyekszik tartani a lépést a szegediek irányítójával 6-11.

20. perc: Andjekovics szerzi csapata tizedik találatát, miközben a hazaiak hattal kullognak 6-10.

Egyelőre fantasztikusan működik a szegediek csapdája. A megszerzett labdákból rendre betalálnak Losert kapujába.

18. perc: Zvizej irígyli meg Andjelkovics gólerősségét, így a szélső is alaposan belekapcsol, a harmadik gólját szerzi. Időt kér a Barcelona 6-9.

17. perc: Megtáltosodik a Szeged: Andjelkovics, majd a Barcelonával korábban BL-t nyerő Zvizej eredményes lerohanás után 6-8.

15. perc: Larholm dugójára Zvizej válaszol a szélről 6-6.

14. perc: Négy Andjelkovics gól után végre Krivokapics is beköszön 5-5.

13. perc: Hosszú gólcsend után Romero büntetőből eredményes 5-4.

A Szeged a rengeteg sérültje ellenére hősiesen küzdött a Barcelona bevehetetlennek hitt várában. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Meglehetősen gyér az érdeklődés a Barcelona csarnokában, a vendégdrukkerek túlharsogják a hazai fanatikusokat. A Pick bástyái egyelőre remekül állják a sarat, kevés gólt tudnak szerezni a katalánok.

9. perc: Egy, csak egy legény talpon a vidéken, ismét Andjelkovics büntet 4-4.

8. perc: A szemtelenül fiatal, 21 éves Nenadics veszi be a szegedi kaput 4-3.

5. perc: Andjelkovics kapja hátára az övéit, már a harmadik gólját szerzi 3-3.

5. perc: a spanyolok világbajnoka, Lozano mattolja Marjanacot 3-2.

4. perc: Andjelkovics egyelőre tarthatatlan 2-2.

2. perc: Gyorsan fordít a katalán együttes: előbb a svéd Larholm, majd Nagy László szerez fineszes találatot 2-1.

1. perc: a Barcelona kezd, mégis a Pick jut előnyhöz: Andjelkovics csipkézi ki Losert kapuját 0-1.

Baljós előjelek: Djurkovics és Puljezevics ugyan nevezve vannak, de vélhetően nem veti be őket Vladan Matics, Krivokapics ugyanakkor inekcióval vállalta a játékot.

Ami a hazaiakat illeti: a Szegeden 4 gólig jutó Ugalde ezúttal nem került a csapatba.

A két együttes szegedi mérkőzésén sokáig remekül tartotta magát a Pick, a szünetben 15-14-re vezettek a hazaiak, ám a második játékrészben felőrölte ellenfelét a Barca, amely végül magabiztosan nyert 33-28-ra.

Mindkét sztáralakulatnak alaposan meggyűlt a baja az ellenfelével hazája legutóbbi bajnoki fordulójában. A Pick egy parázs, végletekig kiélezett mérkőzésen játszott 28-28-as döntetlent a Veszprém gárdájával, míg a katalánok idegenben nem bírtak a 8 találatig jutó Laluska Balázs csapatával, az Ademar Leonnal. Romero 7 és Nagy László 5 gólja sem segített, 25-24-re kapott ki a Barcelona. A tabellán így 3 pontra nőtt az előnye a listavezető Ciudad Realnak.

A magyar bajnok akkor szerezheti meg a harmadik helyet a csoportjában, ha legalább egy pontot sikerül rabolnia a spanyol sztáralakulattól. Vereség esetén is marad némi esély, ha a csoport másik mérkőzésén a Celje nem tud nyerni otthon a Gudme ellen.