2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Percről percre: Dunaferr - Pick Szeged 25-28

A Pick végig vezetve nyert a bajnoki elődöntő negyedik mérkőzésén Dunaújvárosban, így a Szeged lesz az ellenfele a Veszprémnek a fináléban. VIDEÓVAL ÉS HANGANYAGGAL
Dunaferr SE-Pick Szeged 25–28 (8–16)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Elődöntő, negyedik mérkőzés. Dunaújváros, 1200 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Dunaferr: Stochl – Miss 3 (1), Grebenár 3, Tóth, ZUBAI SZ. 4, Nagy K. 3(1), Törő 6. Csere: MIKLER (kapus), Kemény, Rosta, BOZOVICS 6, Sándor. Edző: Kolics János.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – Ghionea 1, Djurkovics 2, Herbert, Bajusz 2, ANDJELKOVICS 4, Zvizej 3. Csere: KRIVOKAPICS 11 (7), PETREA 4, Osmajics, Vadkerti, Bendó 1, Stamate. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 6, ill. 18 perc. Hétméteresek: 7/2, ill. 7/7.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 1–3, 11. p.: 2–6, 22. p.: 5–13, 26. p.: 6–15, 34. p.: 12–16, 41. p.: 16–19, 48. p.: 19–24, 56. p.: 23–27.
Az elődöntő végeredménye: 3–1 a Pick javára.

Az első játékrészben ellentmondást nem tűrően játszottak a vendégek, védekezésben és támadásban is jócskán felülmúlták a házigazdát. A második félidő elején ugyan rákapcsolt a Dunaferr, de Bajuszéknak sikerült megálljt parancsolni a hazai rohamoknak, így megérdemelten győztek és jutottak a bajnoki fináléba, ahol a Veszprém várja őket.

A Pick trénere, Vladan Matics örült, hogy a csapatának nem kell ötödik mérkőzést játszania a Magyar Kupa négyes fináléja előtt. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Dunaferrt irányító Kolics János is értékelte az összecsapást, és azt is kifejtette, hogy szerinte ki a finálé esélyese. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Puljezevics Nenad ezúttal az első perctől az utolsóig segítette csapatát. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Pistrui László örült a győzelemnek és ezzel együtt a fináléba jutásnak, de nem titkolta, még többet vár a csapattól. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Pick legjobbja - akárcsak a legutóbbi szegedi mérkőzésen - ezúttal is Krivokapics Milorad volt.

60. perc: Vadkerti és Krivokapics kap 2 perces kiállítást, utóbbinak ez a harmadik büntetése, mehet zuhanyozni. Puljezevics még védi Törő büntetőjét, három góllal nyer a Szeged és ott lesz a bajnoki fináléban.

59. perc: Zubai ünnepeltetheti magát 25-28.

58. perc: Törő terrorja már nem nagy durranás 24-28.

57. perc: Krivokapics büntet, innen már nem lehet kikapni 23-28.

56. perc: szegedi időkérés után Andjelkovics eredményes, majd Grebenár is betalál a túloldalon 23-27.

54. perc: Krivokapics büntetőből szerzi a tizedik gólját 22-26.

53. perc: Zubai Szabolcs adja vissza a hitet az újvárosiaknak 22-25.

52. perc: Bendó is beköszön Miklernek, Nagy Kornél hétméteresét paskolja ki Puljezevics 21-25.

51. perc: Bozovics a hatodik gólját jegyzi 21-24.

50. perc: Zubai pöttyint Puljezevics kapujába 20-24.

48. perc: Krivokapicsnak már csak egy hiányzik a tízhez 19-24.

47. perc: Bozovics fiatalos lendülete ér újabb gólt 19-23.

46. perc: a büntetőt is pontosan lövi Krivokapics 18-23.

44. perc: Krivokapics akciógóljára Nagy Kornél válaszol büntetőből 18-22.

43. perc: büntetőből Krivokapics nyugtatja az övéit, Sándor Ákos és Herbert csücsül le a kispadra 17-21.

42. perc: Bajusz a legjobbkor a legjobb helyen, a túloldalon Bozovics keze sül el 17-20.

41. perc: Miss száguld, Krivokapics üt rá a kezére - gólt és kiállítást kap a Szeged 16-19.

40. perc: Nagy Kornél félelmetes 15-19.

39. perc: Krivokapics az ítéletvégrehajtó hétméteresből 14-19.

38. perc: Bozovics feltartóztathatatlan 14-18.

36. perc: Nagy Kornél az első gólját szerzi, Djurkovics a másodikat 13-18.

35. perc: Krivokapics büntetőből veszi be a második félidőre kapuba állt Mikler hálóját, Puljezevics fejjel védi Bozovics bombáját 12-17.

35. perc: hol a Szeged? Törőnek csak a hátát látják a vendégek 12-16.

34. perc: fejetlenül cserél a Szeged, Törő szabadon törhet kapura, éledezik a Dunaferr 11-16.

31. perc: Grebenár szerez gólt, Krivokapicsot kiállítják, majd Törő is betalál 10-16.

Már az első percekben érződött, hogy a Szeged nagyon komolyan veszi a mérkőzést, szeretne most dűlőre jutni a párharcban. A vendégek szigorú védekezésétől megrettentek a fiatal újvárosi játékosok, akik támadásban sem tudták feltartóztatni az agilis vendégeket. Puljezevics ezúttal lehúzta a rolót, hétméteresből is nehéz neki betalálni. Ha a folytatásban is hasonló felfogásban játszanak a vendégek, akkor megnyerik a meccset.

29. perc: Zvizej ül a kispadra, Törő mellé dobja a hétméterest, több gól már nem születik a szünetig.

29. perc: Bozovics gólja után Matics edző kér időt 8-16.

27. perc: Törő góljánál már lázba sem jön a publikum, Petrea kínai jelenete annál jobban tetszik a nagyérdeműnek 7-16.

26. perc: Petrea is nagyot játszik, akárcsak Andjelkovics, Zvizej és Krivokapics. A kvartett valamennyi tagja 3 gólnál jár, Osmajicst másodszor zavarják ki a bírók 6-15.

24. perc: Zvizej is megtáltosodik, pegazusként repked az újvárosi védők sűrűjében 6-14.

23. perc: Bozovics hosszú gólcsendet megtörve eredményes 6-13.

22. perc: Száguld a Szeged: előbb Djurkovics, majd lerohanás után Zvizej kínaiból eredményes 5-13.

21. perc: Zvizej ügyes kombináció után mattolja Stochl-t 5-11.

19. perc: Krivokapics a harmadik gólját szerzi 5-10.

18. perc: Törő után Miss büntetőjét is megfogja Puljezevics, Petrea pedig nem ismer kegyelmet. Osmajics és Miss száll ki 120 másodpercre a csatából 5-9.

16. perc: Miss farag a hátrányból, de csak időleges az öröme, Andjelkovics szomorítja tovább a hazai publikumot 5-8.

14. perc: Krivokapics a hétméteres vonal mögül is higgadt, akárcsak a túloldalon Miss 4-7.

13. perc: Zubai Szabolcs a levegőben úszva közelíti meg Puljezevics kapuját 3-6.

11. perc: Andjelkovics góljával tovább tart a szegedi dominancia, időt kér a Dunaferr 2-6.

10. perc: Krivokapics és Ghionea iratkozik fel a gólszerzők közé, három góllal meglépnek a vendégek 2-5.

9. perc: Grebenár töri át a szegedi hatosfalat 2-3.

8. perc: Nagy Kornél gólját érvénytelenítik a bírók, de Törő büntetőt dobhat, amit elhibáz.

6. perc: Andjelkovics, majd Bajusz lő középről klasszikus átlövésgólt, Djurkovics 2 percre kiszáll 1-3.

5. perc: Kicsi a bors, de erős - igazolja a tételt Törő 1-1.

3. perc: Petrea jegyzi a találkozó első találatát, sziklakeményen védekeznek a vendégek 0-1.

A Pick a Puljezevics - Ghionea, Djurkovics, Herbert, Bajusz, Andjelkovics, Zvizej csapattal kezd. Az első két perc nem hoz gól, Puljezevicsben többször is elakad a labda.

A jegyzőkönyvből kiderül, hogy Vladan Matics ezúttal Sutka Norbertet hagyta ki a csapatból, így a Szeged ugyanazzal a kerettel vág neki az ütközetnek, mint legutóbb az Újszegedi Sportcsarnokban.

Az újvárosiak is derülátóak, Rosta Miklós felépült a sérüléséből és elfoglalhatja a helyét a védelem tengelyében. Zubai Gábornak ugyanakkor az utolsó edzésen megreccsent a bokája, így az irányító nem játszhat. Ezt a vendégek kevésbé bánják, mert a fiatal játékos Szegeden a kispadról beszállva 4 góllal jelezte, hogy lehet rá számítani.

A bajnokot szállító csapatbusz jó szokásához híven ezúttal is megállt Soltvadkerten, ahol a játékosok - és a tudósító szerint is - az ország talán legjobb fagylaltját árulják. Éppen gurult volna ki a busz a parkolóból, amikor régi ismerős, Ilyés Ferenc köszöntötte a fiúkat, aki kijelentette, hogy természetesen a Picknek szurkol a bajnoki elődöntőben.

Volt mihez gratulálni az exszegedi átlövőnek, ugyanis csapata, az MKB Veszprém tegnap a KEK sorozat döntőjébe jutott. A Pick legnagyobb riválisa is lázasan tervezi jövőjét. Hallani arról, hogy szeretnék visszacsábítani egykori sztárjukat Kiril Lazarovot és Buday Dániel is visszatérhet, igaz csak kölcsönben. Ami viszont tény: román beállósukkal, Cosmával újabb három évre szóló szerződést kötöttek.

A bajnoki címvédőnél pontosan tudják, hogy óriási a tétje a Dunaferr elleni párharcnak a bajnoki elődöntőben, ugyanis a továbbjutó nem csak a bajnoki címért folytatott versenyfutásban marad harcban, de a fináléba jutás egyben BL indulást is jelent, márpedig a Pick nélkül az utóbbi években elképzelhetetlen a legrangosabb európai kupasorozat.

Petrea és társai óriási erőfeszítések árán győzték le a Dunaferrt a harmadik mérkőzésen
Petrea és társai csak óriási erőfeszítések árán győzték le a Dunaferrt a harmadik mérkőzésen.
Fotó: Karnok Csaba

Egy biztos, borzasztó percek várnak Bajuszékra az újvárosi katlanban, hiszen a Dunaferr csikócsapata legutóbb Szegeden is sokáig vezetett, a Matics-fiúk a szünetben még hátrányban voltak, ám a második játékrészben csak kilenc gólt kaptak és végül az egy tucat találatig jutó Krivokapics vezérletével négy góllal, 27-23–ra nyerni tudtak.