2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Percről percre: Dunaferr - Pick Szeged 29-27

A Dunaferr nem ijedt meg nagyhírű ellenfelétől és nyerni tudott a Szeged ellen a kohók városában, ezzel 1-1-re módosította a három nyert meccsig tartó bajnoki elődöntő állását. VIDEÓVAL ÉS HANGANYAGGAL

Dunaferr SE–Pick Szeged 29–27 (14–16)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, elődöntő, második mérkőzés. Dunaújváros, 1200 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.

Dunaferr: Mikler – Miss 3, Zubai Sz. 1, ROSTA, Kemény, NAGY 6, TÖRŐ 9 (7). Csere: STOCHL (kapus), GREBENÁR 7, Tóth, Zubai G. 2, Sándor 1, Ancsin. Edző: Kolics János.

Pick Szeged: Marjanac – Ghionea 2, KRIVOKAPICS 10 (2), Andjelkovics 3, Djurkovics, PETREA 5, Zvizej 5 (2). Csere: Puljezevics (kapus), Osmajics 2, Herbert, Bajusz, Stamate, Bendó. Edző: Vladan Matics.

Kiállítások: 18, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 5/4.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1:1.

Csütörtökön este a két klub megegyezett egymással abban, hogy megváltozik a harmadik és a negyedik mérkőzés időpontja. A harmadik összecsapás jövő héten szerdán vagy csütörtökön Szegeden, a negyedik felvonás szombaton vagy vasárnap Dunaújvárosban lesz.

A Pick trénere, Vladan Matics már az első mérkőzés után is elégedetlen volt a csapatával, az újvárosi vereség pedig teljesen letörte. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A hazaiak egyik legjobbja, a hét gólt vágó Grebenár a második félidőben pályára lépő újvárosi fiatalok remeklésében látta a győzelem kulcsát. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Remek első félidő után a folytatásban érthetetlenül kiengedett a Szeged. Szétesett a vendégek védőjátéka és a befejezésekkel is gondjaik voltak. A lelkes hazaiak megérezték, hogy lehet keresnivalójuk a takaréklángon égő Pickkel szemben és felőrölték ellenfelüket. A Dunaferr 1-1-re módosította az elődöntő állását, a Szegednek még mindenképpen vissza kell térnie Újvárosba, hogy a fináléba jusson.

Puljezevics Nenad ismét kapuba állhatott, de vesztes mérkőzésen tért vissza

60. perc: Andjelkovics jegyzi az utolsó találatot 29-27.

60. perc: Osmajics gólja csak szépségtapasz 29-26.

59. perc: Krivokapics tizedik dugója is kevés lesz, főleg, hogy Grebenár is betalál 29-25.

57. perc: Grebenár a hetedik gólját szerzi. Elúszott a hajó 28-24.

55. perc: Van visszaút? Grebenár góljára Petrea válaszol. Időt kér a Dunaferr 27-24.

54. perc: Petrea jóvoltából a Szeged mozdul el a holtpontról. Zvizej faraghatna a hátrányból, de Stochl lesapkázza 26-23.

52. perc: Krivokapics csúnyán fölé durrantja a hetest. Bajusz és Bandó is a pályán. Herbert és Tóth József kap kiállítást.

50. perc: Zubai Szabolcsot és Djurkovicst zavarják ki a bírók, utóbbi már nem jöhet vissza. Rosta is a kispadra kerül.

48. perc: Petrea lő kapufát, Zubai Gábor gólt, Matics időt kér 26-22.

47. perc: Miss a szélen zakatol, majd két percre kiáll 25-22.

45. perc: Petrea kotor be egy labdát Stochl kapujába 24-22.

43. perc: Zvizej értékesít egy büntetőt, Törő másolja le a szélsőt 24-21.

42. perc: Törő nem ijed meg Puljezevicstől, pedig mindössze hét méter választja el őket egymástól 23-20.

40. perc: Grebenár eksztázisban, bajban a Pick 22-20.

39. perc: Zubai Gábor veszi be a Marjanacot váltó Puljezevics kapuját 21-20.

39. perc: Krivokapics sóhajt fel, a kapufa is velünk van 20-20.

37. perc: Nagy Kornél szomorítja tovább a szegedi drukkereket, Sándor Ákos góljával már a hazaiak vezetnek. Kemény túlzottan szigorú, kicsit pihenhet a padon 20-19.

35. perc: Andjelkovics a karmester, Miss pedig a mi nótánkat húzza 18-19.

35. perc: Miss góljával közelít a Dunaferr 17-18.

34. perc: Djurkovicst zavarják ki, Nagy Kornél használja ki az emberelőnyt 16-18.

33. perc: Andjelkovics adja meg az alaphangot a folytatáshoz, Zubai Szabolcs is betalál, majd Krivokapics a soros 15-18.

Rendesen potyogtak a gólok az első félidőben, szerencsére a gólesőben az újvárosiak áztak el jobban. A Szeged taktikusan, éretten játszik, megpróbálja demonstrálni erőfölényét, ami eddig sikerült is. Krivokapics és Törő külön gólpárbajt vívnak egymással, ez a mellékszál 7-7-es döntetlenre áll.

30. perc: Zvizej rázza le magáról az őrzőjét. Tíz másodperccel a félidő vége előtt Matics kér időt, de már nem sikerül gólt szerezni 14-16.

28. perc: Törő nem tágít a büntetőktől, Krivokapics újra villan. Mindketten a hetedik góljukat jegyzik, időt kérnek a hazaiak 14-15.

27. perc: Zvizej első gólja a legjobbkor érkezik 13-14.

26. perc: Puljezevics lép pályára egy büntető erejéig, Törő becsapja, egyenlít a Dunaferr 13-13.

24. perc: Osmajics, majd Törő a gólszerző 12-13.

22. perc: Grebenár ötödször köszön be 11-12.

21. perc: Osmajics találata is a szebbek közül való 10-12.

20. perc: Törő vagány fiú, ismét odaáll a büntetővonal mögé és most nem hibáz 10-11.

19. perc: Krivokapics keze sül el, immáron hatodszor 9-11.

18. perc: Törő büntetőjét kapja le Marjanac. A 19 találaton mindössze hatan osztoznak.

17. perc: Nagy Kornél nagy momentuma, majd Petrea és Grebenár alakítása. Potyognak a gólok 9-10.

16. perc: Petrea a második gólját hinti, Marjanac bámulatos 7-9.

Krivokapics Milorad egyik dunaújvárosi gólja a tíz közül

15. perc: Krivokapics formában, csakúgy mint a túloldalon Törő 7-8.

14. perc: Ghionea pöttyint gólt a szélről, Kemény és Djurkovics a kispadon dulakodhat tovább 6-7.

13. perc: Törő dől be az újabb büntetőből, akárcsak Marjanac a szélsőnek 6-6.

12. perc: a Miklert váltó Stochl néz farkasszemet hét méterről Krivokapiccsal, őt is megigézik 5-6.

11. perc: Grebenár sem akar lemaradni egykori játékostársától, ő is a harmadik gólját szerzi 5-5.

10. perc: Krivokapics bombája már szegedi előnyt jelent 4-5.

8. perc: Törő büntet hétméteresből, Ghionea egyenlít 4-4.

6. perc: Marjanac első komoly védése után Andjelkovics lövését hárítja Mikler, majd beindulnak a nehéztüzérek, Grebenár és Petrea 3-3.

4. perc: Nagy Kornél rohanásból eredményes, Krivokapics most sem hibázza el a hétméterest 2-2.

1. perc: Krivokapics büntetőből szerzi a Pick és a találkozó első gólját, Grebenár csuklóból válaszol 1-1.

1. perc: a mérkőzést a Szeged kezdi a Marjanac- Zvizej, Petrea, Andjelkovics, Djurkovics, Krivokapics, Ghionea csapattal. A hazaiaknál Mikler a kapuban. A mezőnyben: Miss, Kemény, Zubai, Nagy Kornél, Rosta és Törő.

A három győzelemig tartó bajnoki elődöntő második mérkőzését játszák ma Dunaújvárosban. Az első összecsapáson a Pick végig vezetve, magabiztosan győzte le 25-20-ra a Dunaferr gárdáját az Újszegedi Sportcsarnokban.

A Szeged csapatorvosa, Szabó doktor örömmel újságolta a fiúkat szállító buszon, hogy végre mindenki bevethető. Puljezevics az utolsó edzésen már teljes értékű munkát végzett, de vélhetően az utóbbi meccseken bizonyító Marjanac kap lehetőséget kezdőként a kapuban. Bendó Csaba is játékra jelentkezett, így az első összecsapáson két gólt szerző Sutka maradt ki a keretből.

Ami a Dunaferrt illeti: a szegedi meccshez képest Ancsin Gábor és a porccal operált Zubai Gábor került a keretbe, így a Veszprém válogatott játékosának, Putics Barnának az öccse, a januárban igazolt átlövő, Putics Bence illetve Mino Matus maradt ki.

A volt szegedi Bakos Dávid műtét után lábadozik, csak a nyári felkészülésbe kapcsolódhat majd be.

A két gárda legutóbb végletekig kiélezett ütközetben 27-27-es döntetlent ért el Dunaújvárosban. Akkor két perccel a vége előtt 3 gólt volt a szegediek előnye, ám ezt is sikerült eltékozolni, így elmaradt a Pick győzelme.

A Pick trénere, Vladan Matics Újvárosban is győzelmet vár a csapatától. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Amíg a Szegednek tavaly kifejezetten jól jött, hogy csak nagy csatában, öt felvonás után jutottak túl a Dunaferren, addig most minden újabb csata csak felesleges púp lenne a hátukon, hiszen alaposan kimerültek a hosszúra nyúlt Bajnokok Ligája menetelésben.