2017. 07. 20. csütörtök - Illés 21°C | 34°C Még több cikk.

Percről percre: Eger - Szeged Beton VE 9-5

Csúnya verést kapott a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata szombaton este Egerben. A Gerendás-tanítványok már a félidőben négy góllal vezettek és az előnyük kitartott a végéig. A nyolc pontig tartó párharcban 4-2-re meglépett az Eger.
Eger - Szeged Beton VE 9-5 (3–1, 2–0, 2–2, 2–2)

Eger, 1500 néző. Vezette: Petik A., Fekete B.

EGER: SZÉCSI – Hegedüs, BIROS 4, Decker Á. 1, Kis G. 1, NYÉKI 1, Kiss Cs. Csere: Feltham, Matajsz, Binder 1, Varga II Zs. 1, Császár, Kovács G. Edző: Gerendás György.

SZEGED: Baksa – Balatoni, Varga T. 2, Komlósi, Korolija, Weszelovszky, Lehmann. Csere: Juhász Zs., Monostori, VARGA P. 2, Éles, Molnár 1, Török. Edző: Kásás Zoltán

Már az első két negyed után eldőlt a mérkőzés, Birosék teljesen szétzilálták a szegedieket. Az utolsó két szakaszt döntetlenre hozták a vendégek, de ez kevés volt az üdvösséghez. A nyolc pontig tartó párharcban 4-2-re vezet a LEN-kupa finalista Eger.

A másik ágon: Domino-Honvéd - Vasas 9-15

Az 5-8. helyért: Újpest- Szentes 10-9.
A nyolc pontig tartó párharc állása: 6–0 az UTE javára.

4. negyed: (2-2) 9-5.

Varga Tamás büntetőjével közelebb lopózkodik a Szeged, ám a túloldalon Biros is biztos kézzel értékesíti az ötméterest (8-4). Binder góljára Molnár Péter felel, ez az utolsó gól 9-5.

3. negyed: (2-2) 7-3.

Varga II. Zsolt találatával már öttel mennek a hazaiak, a szépségtapaszt Varga Tamás és Varga Péter gólja jelenti (6-3). A negyed zárásaként még Biros is betalál.

2. negyed: (2-0) 5-1.

Ha lehet még gyengébben pólóztak a vendégek a második szakaszban, mint az elsőben. Gólt nem is iskerült jegyezniük a Kásás-fiúknak, Kis Gábor és Decker viszont eredményes volt, így a szünetre tekintélyes a hevesiek előnye.

1. negyed: 3-1

Borzasztóan megilletődötten kezdett a Szeged, így a lelkes hazaiak Biros duplájával és Nyéki találatával hamarjában 3-0-ra megléptek. A negyed végén a Beton kapitánya, Varga Péter kozmetikázta a részeredményt 1500 drukker előtt.

A Szegednek roppant nehéz dolga lesz, mert az alapszakaszban második helyet megcsípő Eger pályaelőnnyel vág neki a párharcnak. A két gigász a bajnokság mellett a LEN kupában is összecsapott, a hazai medence előnyét minden esetben kihasználták az együttesek, ám a nemzetközi kupaporondon a hevesiek jutottak tovább jobb gólkülönbségüknek köszönhetően.

Illusztráció: Segesvári Csaba

A negyeddöntő első ütközetében hiába nyert hazai medencében 11-8-ra a Szeged, a visszavágón 5-1-re alulmaradtak, így búcsúztak a sorozattól, míg az Eger a döntőig menetelt. A finálé első felvonásán 8-8-as döntetlent játszottak a bombaerős Csehovval.

A szélessávú internetkapcsolat támogatója a T-Mobile

• 2. nah? 2008. március 29. 19:45
    „24...”
  • 1. nah? 2008. március 29. 19:43
    „köszönjük az "élő" közvetitest...20 perce nincs frissitve...:(”

Percről percre: Pick Szeged - Dunaferr 25-20

A Pick Szeged került előnybe a bajnoki elődöntő első mérkőzésén, miután magabiztosan nyert a Dunaferr ellen. VIDEÓVAL ÉS HANGANYAGGAL Tovább olvasom