2016. 07. 23. szombat - Lenke 18°C | 32°C

Percről percre: Makó - Ferencváros 2-2

Bombameglepetés! Az amatőr Makó döntetlent játszott az NB I-ről álmodozó Ferencváros ellen. A Kolozsvári-fiúk hatalmas szívvel küzdöttek, és teljesen megérdemelten szereztek egy pontot. VIDEÓVAL
Makó-Ferencváros 2-2 (1-1)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, 3500 néző. Vezette: Fábián.
Makó: Halász - Béres, Dálnaki, Szamosszegi, Gévay - Kulacsik (Hadár 82. percben), Magyar, Puskás (Faragó, 70. percben), Podonyi, Bány - Maróti. Edző: Kolozsvári János.
FTC: Zarzycki - Csíszár, Baranyai (Fitos, a 29. percben), Souare, Mátyus (Lisztes, 67. percben) - Bartha, Moussa, Lipcsei, Kulcsár, - Shaw, Pisanjuk (Ndjodo a szünetben). Edző: Csank János.
Gólszerzők: Kulcsár (18. percben), Maróti (44. percben), Lipcsei (72. percben), Szamosszegi (90. percben).
Sárga lap: Souare (57. perc).

90. perc: GÓL! Egyenlít a MAKÓ! Egy beívelés után ide-oda pattog a labda, a védők nem tudtak felszabadítani, ami végül Szamosszegiről került a kapuba, 2-2. Milyen gól volt? Olyan, mint amilyet a magyar labdarúgó-válogatott a finnek ellen szerzett.

89. perc: Bány 25 méteres szabadrúgása - középről - fejbelövi Lipcsiet. A szöglet után Dálnaki 16-ról kapásból tüzel, fölé.

83. perc: Magyar kap remek labdát 18 méterre a kaputól, probálkozása után sajnos elpattog a kapuig a labda. Több volt benne.

78. perc: Elfogyott a hazai csapat ereje, nem tud támadni a Makó.

75. perc: Lipcsei jobbról ad középre, az ötösön derékszögben megpattan a labda, Halász bravúrral tolja fölé.

Szenzáció! Az amatőr Makó döntetlent játszott az NB I-ről
álmodozó Ferencváros ellen. Összefoglaló nyolc percben.

72. perc: GÓL! Középről szabadrúgás a Fradinak, 24 méteről. Lisztes és Lipcsei a labda mögött. Lipcsei a jobb alsó sarokba tekeri a labdát. Halász pedig hozzáért, 1-2.

70. perc: Első hazai csere, Puskás helyett Faragó.

68. perc: Shawról csorog le egy labda, Dálnaki hozzá ér, centikkel megy mellé. A szöglet után Halász megsérül, Fábiánmutatja, hogy emiatt 2 percet hosszabít.

67. perc: Beáll Lisztes, Mátyus helyett.

66. perc: A két narancssárga cipős, Fitos és Ndjodo játszik össze. Fitos beivelését a Honvédtól kölcsönkapott Ndjodo fejeli éppen mellé.

63. perc: Bány ment meg egy labdát, Magyarhoz passzol, a középpályás megcsinál egy lövőcselt, elszáll erre mindenki, már 12 méterre van a kaputól, azonban nem lő, ha nem a hosszú sarok felé ivel: a védők a berobbanó Maróti elől csúsztatják ki a labdát. A szögletből nem lett semmi.

Fotó: Karnok Csaba

61. perc: Oda a Fradi-nyomás. Egyre bátrabb a Makó.

57. perc: Souare rúgja fel csúnyán Podonyit, "besárgul".

56. perc: Nyom a Fradi, védekezik a Makó, alig van a Maros-partiaknál a labda.

55. perc: Shaw esik nagyot. Reklamál a hatszáz ferencvárosi. Nem volt tizi!

51. perc: Hasát fogja a hazai publikum Souaré esik el a labdában, majd a szünetben beállt Ndjodo rúg hatalmas luftot.

49. perc: Bány bal oldalról veszi célba a kaput, méterekkel megy mellé.

47. perc: Maróti viszi el a labdát Zarzyczki mellett, lőne... Les!

A Fradi még sokakat érdekel. Többek között Kiss Csaba, az Eger LEN-kupa ezüstérmes vízilabdázója is a lelátón.

A Fradi még sokakat érdekel. Fotó: Karnok Csaba
A Fradi még mindig sokakat érdekel.

Remekül játszik a Makó, a helyzetek alapján a hazai csapat akár vezethetne is. A nézők vastapssal jutalmazzák a játékosok produkcióját. Tombola. Az elnök, Ménesi Gábor a műsorvezető. Kis pénz, nagy foci! Ez már tényleg igaz a Makóra.

45. perc: Shaw újabb ziccer, 14-ről, középről lőhet, Halász véd! Fábián lefújja a félidőt.

44. perc: GÓL! Podonyi ment el a bal oldalon, remekül ad középre, érkezik Maróti, két lépésról a hálóba passzol, 1-1. Felrobban a stadion! Marótit lasszóval kell megfogni.

39. perc: Gondban a Fradi! Keresik a labdát a védők, Bány beivelését Magyar éppen, hogy mellé fejeli.

37. perc: Shaw ad jó labdát Lipcseinek, a Fradisták "Petije" 13 méterre a kaputól hasra esik. Senki sem volt körülötte.

35. perc: Tömény unalom, eseménytelen percek.

31. perc: Baranyait a mentő viszi el a pályáról.

28. perc: Szamosszegi parádésan indítja Marótit - makói védő Lipcseit szerelte -, aki remekül vette le a labdát, a hazai csatár ezzel helyzetbe is került, Zarzycki elévetődik. A meccs helyzete. Baranyai megsérül, helyette Fitos a pályán. A Fradi védője a kapussal ütközött.

27. perc: Lipcsei lelkesít. "Gyertek feljebb. Shaw 5 méterről mellé pöcköl. Ordító ziccer!

25. perc: Kulacsik szabadrúgást könnyedén húzza le Zarzycki.

22. perc: Gévay ha bátrabb akár egyenlíthetett volna a Makó, 16-ról azonban nem lőtt.

Extázisban. Fotó: Karnok Csaba

18. perc: GÓL! Kulcsár ugrik ki - Lipcsei adta a labdát -, ziccer, nem hibázik, kilövi a bal alsósarkot, 0-1.

17. perc: Bány-kötény Souarénak.

15. perc: az első negyedórát megúszta az MFC. Igaz, nagy iram nincs. Öregúras Fradi-foci.

14. perc: Bány lépett volna meg, Baranyai lerántja. Nincs sárga...

12. perc: Lipcsei-szöglet, Dálnaki kifejeli. Mátyus eltoporogja. Nem a gyorsaság mintaképe.

9. perc: Lipcsei szabadrúgás 20-ról, Halász magabiztos. Jár a taps.

5. perc: Maróti veszi le a labdát, majd ziccerbe hozza Magyart, a makói házi gólkirály lő, azonban egy védő még beleér, centikkel megy el a jobb alsó sarok mellett. Komoly helyzet volt.

3. perc: Lipcsei néz bele egy labdába, Souare kéri a labdát, különleges nyelven. Közben befut a Fradi-vezérkar. Remek idő, teltház, hatszáz fradista Makón. Az első helyzet a hazaiaké.

2. perc: Maróti 16 méteres lövését fogja Zarzyczky.

Czirbus kapus a pénteki tréningen ujját törte, így Halász élete első meccsét játssza a Makóban.