2016. 12. 02. péntek - Melinda, Vivien 1°C | 8°C

Percről percre: Pick Szeged - Barcelona 28-33

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntő csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában a hétszeres BL-győztes Barcelona látogatott az újszegedi sportcsarnokba. A Pick Szeged legutóbb a 2004/2005-ös sorozatban tudta legyőzni a spanyolokat. Ezúttal elmaradt a bravúr. HANGANYAGGAL

Amíg bírta erővel méltó ellenfele volt a Szeged a hétszeres Bajnokok Ligája győztes katalán sztáralakulatnak, ám a Barcelonának hosszabb volt a cserepadja, Nenadics és Nöddesbo is remekelt a kispadról felállva. Krivokapics és Romero külön gólpárbajt vívott, de ezt a csatát is a spanyolok nyerték, akárcsak a mérkőzést.

A Pick Szeged védekező-specialistája, Herbert Gábor nem keresett kibúvót a mérkőzés után, önmagát is korholta a vereségért. - Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Pick trénere, Vladan Matics is csalódott volt a vereség miatt, ám nem ostorozta az övéit.

A Pick szélsője, Bendó Csaba is letört volt kissé a mérkőzést követően. Szerinte egy Barcelona szintű csapat ellen néhány percnyi rövidzárlat is végzetes lehet.

A Barcelona Szegeden is igazolta klasszisát és a sikerből az egykori Pick kedvenc, Nagy László is kivette a részét.

60. perc: Nöddesbo adja meg a kegyelemdöfést, Krivokapics gólja már csak szépségtapasz 28-33.

57. perc: Petrea rakétája után már-már hinni kezdünk a csodában, amikor Lozano, majd Larholm hűti le a kedélyeinket 27-32.

55. perc: Zvizej mattolja egykori csapatát. Nem adjuk fel, de a Barca nem a Gudme 26-30.

54. perc: Garabaya jegyzi a vendégek 30. találatát, a Szeged egyelőre megállt 25-nél 25-30. Matics edző magához rendeli fiait.

52. perc: Stamate tartja életben reményeinket 25-28.

51. perc: Ghionea büntetőjére Larholm válaszol 24-28.

50. perc: Fogytán a Szeged szuflája, Nenadicsot sem sikerül megállítani 23-27.

48. perc: Romero néz farkasszemet hét méterről a szegedi kapussal, ezúttal a spanyol jön ki győztesen kettejük különcsatájából 23-26.

45. perc: támadásban egyre gyámoltalanabbak vagyunk és ezen Puljezevics sem segíthet. Nagy, Romero és Larholm csempész egy-egy ráncot az ábrázatunkra 22-25.

44. perc: Puljezevicsre nehéz jelzőket találni, mintha nem is ezen a bolygón született volna.

42. perc: 4-3 után ismét vezetnek a gránátvörös-kékek: ezúttal is Romero keseríti meg az életünket 21-22.

40. perc: Elfogy a szegedi előny, Nenadics egyenlít, sőt át is vehetné a vezetést a katalán csapat, ha Puljezevics nem védi parádésan Nöddesbo, majd egy támadással később Ugalde kísérletét 21-21.

38. perc: Romero pöröl a bírókkal, majd a szája után a kezét is járatja, 11(!) méterről talál Puljezevics kapujába 20-19.

36. perc: Előbb Djurkovics, majd korábban a Barcelonával BL-t nyerő Zvizej pattint a kapuba 20-18.

35. perc: amilyen gyorsan jött, olyan hamar olvad el a szegedi előny. Romero és Nenadics a bűnös 18-18.

33. perc Zvizej és Djurkovics tudatosítja a katalánokban, hogy vannak még erőtartalékai a Szegednek 18-16.

31. perc: A Pick kezdte a második játékrészt. Krivokapics most is vezére csapatának, ám góljára két katalán dugó érkezik válaszként 16-16.

Akárcsak a Gudme ellen, ezúttal is álmosan kezdtek a hazaiak, ám 0-3 után magukra találtak Krivokapicsék és 5-4-nél már náluk volt az előny. Ezt követően többször is meglépett három góllal a Pick, de a szívós spanyolok végig ott lihegtek a nyakukban. A félidő hajrájára fáradni látszottak a szegedi játékosok, ám a lelkes publikum támogatását élvezve egyetlen gólocskát megőriztek előnyükből.

30. perc: a Barcelona tar világbajnoka, Lozano az első gólját szerzi a mérkőzésen, ez a félidő utolsó találata. A Pick egygólos előnnyel várhatja a folytatást 15-14.

28. perc: Ismét Krivokapics keze sült el, a villámléptű Nenadics góljára válaszolt az átlövő 15-13.

26.perc: Kétgólos szegedi előnnyel érkezünk a félidő hajrájához. Romero mattolta Puljezevicset 14-12.

24. perc: Nagy Laci góljának ezúttal nem örülünk, Andjelkovicsénak ellenben annál inkább 14-11.

22. perc: Puljezevics ismét bizonyítja klasszisát, hétméteresből sem lehet bevenni a kapuját, igaz a kipattanót Ugalde bepöttyinti. Gyorsan érkezik a válasz, ezúttal Petrea jegyzi a szegedi gólt 13-9.

21. perc: Szárnyal a Matics-gárda: előbb büntetőből Ghionea, majd Andjelkovics is betalál 12-8.

19. perc: Zvizej góljával tartja három gólos előnyét a Szeged, amíg Nagy László meg nem szerzi első találatát 10-8.

16. perc: 8-6-os szegedi vezetésnél Puljezevics megfogja Romero büntetőjét, az ellentámadásból Krivokapics veszi be Hvidt kapuját 9-6.

14. perc: Ugalde révén közelebb lopóznak a katalánok, Ghionea magabiztos büntetője után azonban visszaáll a két gólos különbség 7-5.

13. perc: Krivokapics kihagyja a szegediek első büntetőjét.

12. perc: Ringgé változik a sportcsarnok, kisebb bunyó után Andjelkovics és Zvizej, a vendégek közül pedig Romero és Lozano ülhet le a kispadra, hogy kissé lehűtsék magukat.

11. perc: Magára talál a Pick: sorrendben Krivokapics, Ghionea, Osmajics majd Zvizej eredményes, 6-4-re átveszi a vezetést a hazai csapat.

8. perc: Sokat kellett várnunk az első szegedi gólra, viszont megérte: Krivokapics a levegőben úszva húzza be a kínait, majd Ghionea a szélről eredményes 2-3.

5. perc: Akárcsak egy hete a Gudme ellen, ezúttal is haloványan kezd a Szeged. Romero ismét hétméteresből eredményes 0-3.

3. perc: Garabaya két gólosra növeli a Barca előnyét 0-2. A túloldalon Djurkovics megoldja a nehezét, de aztán ziccerből a kapu fölé lő.

2. perc: Romero büntetőjével a vendégek szereznek vezetést 0-1. A szegediek két támadást is elpuskáznak.

1.perc: A Pick a Puljezevics- Zvizej, Djurkovics, Andjelkovics, Herbert, Krivokapics, Ghionea kezdőcsapattal rajtol.

Óriási hangzavar, fantasztikus hangulat, jöhet a meccs. A vendégek kezdik a találkozót.

Ha lehet, még nagyobb üdvrivalgással fogadja az ezerfejű a hazai kedvenceket.

19-essel a Pick saját nevelésű játékosa, Nagy Lászó a pályán - harsogja a bemondó. Az átlövő nevének említésére épphogy csak szét nem robban a csarnok.

16 óra után 3 perccel járunk: ki lehet tenni a csarnokra a megtelt táblát, mindenki az előadás főszereplőinek bevonulását várja.

Még bő 10 perc van vissza a mérkőzés kezdetéig. A Szeged játékosai eltűntek az öltözőbe, Iker Romeroék még néhány percig gyakorolnak, de aztán ők is lelépcsőznek.

Mezei Richárd 2005-ben még játékosként segítette a csapatot, most városi sportigazgatóként azért felel, hogy minden rendben legyen a mérkőzésen. Nem titkolta, hazai győzelmet vár.

Roppant nehéz dolga van a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának, hiszen a földkerekség egyik legjobb együttese, a több mint féltucat BL-serleget a vitrinjébe tudó Barcelona látogat ma az újszegedi sportcsarnokba.

A katalán együttesben hemzsegnek a klasszisok: elég, ha a magyar válogatott csapatkapitányát, Nagy Lászlót és a két friss dán kontinensbajnokot, a kapus, Kasper Hvidt és Jesper Nöddesbo nevét említjük.

A számos csillag közül Iker Romerojé ragyog a legfényesebben, az ötödik éve a katalánokat erősítő világbajnok Magyarországon is hihetetlen népszerűségnek örvend.

A Barcelona világbajnoka, Iker Romero Nagy László mellett egy másik szegedi klasszissal, Bartók Csabával is játszott egy csapatban. - Hallgassa meg hanganyagunkat!

Ami a két együttes közös kupamúltját illeti: eddig kereken 10 mérkőzést játszott egymással a Pick és a Barcelona. A szegediek mindössze két győzelmet jegyeznek. Legutóbb 2005 októberében találkoztak Szegeden a csapatok, akkor 17-12-es félidő után 28-26-ra nyertek a spanyolok. Azon a találkozón Ilyés és Matics volt a legeredményesebb játékos 4-4 góllal. Előbbi azóta már a Veszprém együttesét erősíti, utóbbi pedig játékosból lett edző a Picknél. A túloldalon Romero volt a leggólerősebb, kilencszer vette be Puljezevics kapuját. Nagy László akkor négyszer köszönt be egykori csapatának.

Másfél órával a mérkőzés előtt még meglehetősen foghíjasak a lelátók, de ne legyen kétségünk afelől, hogy a kezdő sípszóra dugig megtelik a sportcsarnok. Bendó és Vadkerti a középkörben lábteniszeznek, ha két óra múlva is ezzel a végtagjukkal érintik a labdát, akkor máris csücsülhetnek le a kispadra a kétperces büntetésre.

Nagy László a pálya szélén - még melegítőben - sokadik interjúját adja. A Barcelona sztárja mindenkivel nagyon kedves, igazi profi, nem felejtette el, hogy a mi fiúnk.

Kevesebb, mint egy óra van még vissza a kezdésig. A legtöbben a büfénél üthetik el az időt, mert a csarnok negyede sem telt még meg. Kiderült, a foci a Barca játékosoknál is népszerű - négyen-öten jöttek ki labdázni -, igaz Messit még nem láthattuk kézilabdába rúgni, Kasper Hvidttet viszont igen.

Pontosan 15.30 órakor pályára érkezik a bemelegítéshez a Pick Szeged csapata. Egyenként megérkeznek a vendégek játékosai is.

Lassan félházra duzzad a nézőtér, de az állóhelyek nagy részét már elfoglalták. Hiába, akinek bérelt széke van még bedobhat egy pofa sört.

Az újságírók megkapják a hivatalos csapatlistát, a jegyzőkönyv szerint a bokasérüléssel bajlódó Stamate vállalja a játékot. Egyébként nincs meglepetés a keretekben, a spanyolok mind a négy Szegedre érkezett világbajnokukat (Romero, Garabaya, Rocas, Lozano) mozgósították az összecsapásra.