2016. 10. 01. szombat - Malvin 11°C | 24°C

Percről percre: Pick Szeged - PLER 30-22

A Pick Szegednek nem okozott gondot az Elektromos legyőzése, így a vasárnapi Magyar Kupa fináléban a Dunaferr együttesén túljutó Veszprémmel találkoznak a Matics fiúk. VIDEÓVAL ÉS HANGANYAGGAL
Pick Szeged - PLER 30–22 (16-11)

Férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntő. Szeged, 3000 néző.
Vezette: Jancsó, Marczinka

Pick Szeged: MARJANAC - Ghionea 4, Djurkovics 1, HERBERT 1, Osmajics 1, Andjelkovics 3, VADKERTI 4. Csere: Krivokapics 4, Petrea 2, ZVIZEJ 5 (1), Bendó, Sutka 3, Stamate 2. Edző: Vladan Matics.

PLER: Novák, Rév 2 (1), BALOGH 5, Lendvay 2, Pordán 1, SZABÓ P. 6 (2), Bakos. Csere: ZSEMBERY (kapus), Dobó 1, Kocsi 2, Füleki, Szabó L. 1, Korsós 2. Edző: Nagy Károly.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/3

Egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy a Pick jobb csapat, mint ellenfele, Krivokapicsék tartaléklángon égve is magabiztosan jutottak a vasárnapi fináléba, ahol jóval nehezebb dolguk lesz, ha vissza akarják hódítani a kupát legnagyobb riválisuktól, az MKB Veszprémtől.

Összesen több mint 200 tipp érkezett a játékunkra, de mindössze egy valaki nevezte meg Osmajicsot. A nyertes Gulyás Berta.

Herbert Gábor nem csak jó védekezéssel, de góllal is hozzájárult a sikerhez

A Pick szélsője, Vakerti Attila 60 percet robotolt a pályán. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Szeged egykori játékosa, Szabó Péter Pick győzelmet vár a kupában. Hallgassa meg hanganyagunkat!

60. perc: fél perccel vége előtt Stamate dől be, megvan a harmincadik. Ez a vége 30-22.

58. perc: Rév Mátyás büntetőből veszi be Marjanac kapuját, mielőtt unalomba fulladna a meccs 29-22.

56. perc: Pordán is beköszön 29-21.

54. perc: Vadkerti is négynél jár 29-20.

53. perc: Sutka számol rá az ellenre, Szabó Péter a huszadik fővárosi gólt szerzi 28-20.

53. perc: Most Szabó Lajos a fazont szabó 27-19.

52. perc: Sutka is belerázódik: egymás után kétszer mattolja Zsemberyt 27-18.

49. perc: Zvizej, majd Stamate a főszereplő 25-18.

47. perc: Szabó böntetője csúnyácska 23-18.

44. perc: Balogh gólja is tetszetős, Kocsi emelése is elmegy 23-17.

43. perc: Herbertnek is bedőlnek, időt kér a PLER 23-15.

43. perc: Luka "Air" Zvizej Michael Jordan-i magaslatokban 22-15.

42. perc: Szabó Péter büntetőből csökkenti a hátrányt, de ehhez Ghioneának is van szava, azaz gólja 21-15.

Ghionea szokásához híven gyors lerohanások után szerezte a góljait Fotó: Karnok Csaba
Ghionea szokásához híven gyors lerohanások után szerezte a góljait
Fotó: Karnok Csaba

40. perc: Zvizej válaszol Dobó dugójára 20-14.

39. perc: Andjelkovics testcselére nyílik meg a fal 19-13.

37. perc: Petrea pörköl oda, csak úgy füstöl 18-13.

35. perc: Balogh boldog 17-13.

34. perc: Kocsi kiállítása után Zvizej veri be a hétméterest 17-12.

32. perc: Lendvay Péter emlékeiben is felrémlenek a szegedi évek 16-12.

Lassan lendült játékba a Szeged, de 4-3-as fővárosi vezetés után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Pick, amit a PLER nem tudott követni. Marjanac is egyre többet találkozott a labdával és a gyors, lerohanásos gólokra nem talált ellenszert Nagy Károly csapata.

29. perc: Petrea és Zvizej sem akar kimaradni a jóból: több gól már nem esik a szünetig 16-11.

27. perc: Balogh góljával oson közelebb a PLER 14-11.

27. perc: A "professzor", Daniel Andjelkovics lép fel a katedrára, a nebulók csak bámulják 14-10.

25. perc: Kocsi kacsint, Marjanac mérgelődik, Matics mutatja: időt kér 13-10.

24. perc: Krivokapics elemében 13-9.

Krivokapics ezúttal is a jobbik arcát mutatta Fotó: Karnok Csaba
Krivokapics ezúttal is a jobbik arcát mutatta

23. perc: Szabó Péter csuklója még mindig félelmetes 12-9.

22. perc: Vadkerti gyorsabb a gondolatnál 12-8.

21. perc: Kocsi robog el Marjanac kapujáig, Andjelkovics két percre kiszáll 11-8.

18. perc: Vadkerti kínaiból pöttyint varázslatos gólt. Szabó Péter a kapufát forgácsolja büntetőből 11-7.

17. perc: Balogh a második gólját szerzi 10-7.

16. perc: Az Osmajicsra tippelők bizakodhatnak. A szerb óriás nem sokat tétlenkedett a pályán: beállt és nagy gólt ragasztott a felső sarokba 10-6.

15. perc: némi rövidzárlat után Andjelkovicsa a megtorló. De ki lövi a tizediket? 9-6.

13. perc: Ghionea repül a Tromos kapujának előterében, majd megismétli a mutatványt - déja vu - fut át a fővárosiak kapusa, Nováknak az agyán. Időt kér a Tromos 8-5.

12. perc: Krivokapics ma is bombaformában 6-5.

11. perc: Szabó Péterben mocorog a bizonyítási vágy egykori játékostársai ellen 5-5.

10. perc: Krivokapics és Ghionea vezeti vissza a helyes ösvényre az övéit 5-4.

9. perc: Rév Mátyás szélről lövi el a labdát Marjanac füle mellett 3-4.

7. perc: Djurkovics beállóból eredményes 3-3.

6. perc: a nagy kapkodásnak nyögés a vége: Balogh Zsolt találatával vezet a PLER 2-3.

4. perc: Vadkerti eredményes a szélről, de az egykori szegedi, Szabó Péter is pontosan céloz 2-2.

2. perc: Krivokapics szerzi az első gólt, Korsós válaszol 1-1.

A Szeged a Marjanac - Vadkerti, Andjelkovics, Stamate, Herbert, Djurkovics, Ghionea hetesfogattal kezd.

Akik góljátékunkban Bajusz Sándorra tippeltek, mint a Pick Szeged tizedik góljának szerzője, azok már most búslakodhatnak, ugyanis a kitűnő átlövőt nem nevezte a keretbe Vladan Matics. Sutka Norbert ugyanakkor pályára léphet, így a rá szavazók még reménykedhetnek.

Nem történt meglepetés: a Veszprém az első néhány perctől eltekintve kézben tartotta a mérkőzést, nem engedte kibontakozni a fürgelábú újvárosiakat. A Dunaferr becsülettel küzdött, de nem tellett többre. 33-29-es győzelmével az MKB lesz ott a vasárnapi fináléban. Rostáék a bronzmeccsen vigasztalódhatnak.

A Dunaferr próbálta megállítani a címvédőt, de nem bírt vele Fotó: KArnok Csaba
A Dunaferr próbálta megállítani a címvédőt, de nem bírt vele

Öt és fél perccel a vége előtt 30-24-re megy a Veszprém, ha nem történi csoda, akkor a címvédő ott lesz a döntőben.

Ilyés is beindul, sorozatban háromszor veszi be Mikler kapuját 29-21.

Öregurasra vette az MKB, de még így is növelni tudja az előnyét 25-19.

Éledezik a Dunaferr, de még mindig tetemes a hátránya 22-17.

A második szakaszra pályára lépő Gál Gyula szerzi a Veszrém 20. találatát, a Dunaferr az öltözőben maradt 20-15.

Meglehetősen szellősen védekeztek az első félidőben a csapatok, vajmi keveset törődtek a védekezéssel és a kapusok, Perics és Stochl is többnyire csak szunyókált a ketrecében. Mindkét oldalon a szélsők vitték a prímet: az egyik oldalon Miss hatszor, Törő háromszor volt eredményes, míg az Iváncsik-testvérek öt gólnál járnak. A félidőben Veszprém - Dunaferr 18-15.

A kép csalóka: a Veszprém nem feltartott kézzel vetette magát a küzdelembe Fotó: Karnok Csaba
A kép csalóka: a Veszprém nem feltartott kézzel vetette magát a küzdelembe

A játékrész hajrájában Iváncsik Tamás blokkolja a nála másfél fejjel magasabb Nagy Kornélt, de ez sem veszi harci kedvét Rostáéknak, ragyogó védőmunka után Törő töri Perics idegeit 15-13.

Továbbra is piócaként tapad az Újváros, a 20. percben csupán egy góllal vezet a Mocsai-csapat 12-11.

Ami a játékunkat illeti: több százan küldték el eddig a tippjeiket, hogy ki szerzi a Magyar Kupa elődöntőjében a 10. szegedi gólt. Nos, a legtöbben Krivokapicsban bíznak, de a Pick karmestere, Andjelkovics is rengeteg szavazatot kapott. Zvizejre, Vadkertire, Bendóra, Petreára és Ghioneára is sokan voksoltak, de vannak, akik abban bíznak, hogy Sutka vagy Djurkovics keze sül el a tizedik szegedi gólnál.

Két góllal meglépnek Grebenárék, ám a címvédő gyors lerohanások után könnyű gólokat szerez és egy 4-0-ás etappal már náluk az előny 9-7.

Az újvárosiak szorosan tapadnak ellenfelükre, Miss büntetőjével a 9. percben átveszik a vezetést 5-6.

15.15 perckor kezdődött az első elődöntő az Újszegedi Sportcsarnokban. A Dunaferr kezdett jobban, a Veszprém 4-3-nál vezetett először Iváncsik Tamás találatával.

A szegedi publikum is az újvárosiakat élteti, egykori kedvencüket, Ilyés Ferencet kifütyülik a bemutatáskor, de Marko Vujin is kap hideget-meleget. Nem felejtik el neki, hogy az alapszakasz szegedi mérkőzésén fejbe dobta Puljezevicset.

Egy kezünkön már nem tudjuk megszámolni a Magyar Kupa sikereket - lelkendezhetnek majd vasárnap délutántól a Pick Szeged szurkolói, amennyiben a kedvenceik a hét végén elhódítják a sorozat díszes serlegét.

Szeged korábban soha nem rendezhetett kupadöntőt, de bizony annak ára volt, borsos ára, hogy a város adjon helyet a négyes döntőnek. A Pick Szeged vezetőinek és szponzorainak mélyen a zsebükbe kellett nyulniuk: a szövetség által meghirdetett licitáláson 38 millió forintnál dobták be a törölközőt a nagy rivális veszprémiek.

Pistrui László, a Pick Szeged elnökségi tagja a legnagyobb összeget szurkolta le, amit négyes döntőért valaha is ajánlottak.

Pistrui László a licit megnyerése után arról beszélt, hogy a szegedi szurkolók megérdemelték, hogy a városukba hozzák a döntőt. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Pick trénere, Vladan Matics szerint a hazai pálya előnyét elsősorban akkor élvezheti majd a csapat, ha sokan kimennek szurkolni az MK döntőre. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Pick keretében Bendó és Krivokapics bajlódik kisebb sérüléssel, de mindketten vállalni tudják a játékot.

Krivokapics Milorad a Dunaferr elleni bajnoki elődöntő után nyilatkozott a Magyar Kupa esélyekről